2024-02-22

Su dvasininkais aptarti pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms klausimai

Siekiant užtikrinti Vidaus reikalų ministerijos informacinės kampanijos ,,Esame komanda. Turime planą“ tęstinumą ir prisidedant prie VRM ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bendradarbiavimo su Lietuvos vyskupų konferencija, tęsiami susitikimai su dvasininkais. Vasario 22 d. susitikimas su dvasininkais ir civilinės saugos mokymai jiems vyko Kauno arkivyskupijoje. Susitikime dalyvavo Kauno arkivyskupijos dvasininkai iš Kauno miesto, Kauno, Kėdainių, Ukmergės, Jonavos, Jurbarko, Raseinių, Anykščių, Molėtų, Kaišiadorių rajonų. Šiai vyskupijai priklauso 106 bažnyčios.

Susitikime su dvasininkijos atstovais Kauno arkivyskupijos kurijoje dalyvavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas, viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas, Civilinės saugos skyriaus viršininkas Arvydas Kazlauskas, skyriaus darbuotojai, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos specialistai, Kauno miesto savivaldybės, Kauno, Kėdainių rajonų savivaldybių parengties pareigūnai ir civilinės saugos darbuotojai.

Susitikime dvasininkai buvo supažindinti su civilinės saugos veikla, gyventojų perspėjimu susidarius ekstremaliosioms situacijoms, išvykimo krepšiu. Taip pat buvo aptartos galimybės pritaikyti bažnyčių pastatus priedangoms ir perspėjimo sirenoms įrengti. Be to, buvo aptarta galimybė organizuoti bendrus renginius šviečiant gyventojus civilinės saugos klausimais.

„Pagrindinis šių susitikimų tikslas buvo supažindinti dvasininkus su civilinės saugos veikla ir pasirengimu ekstremaliosioms situacijoms, išvykimo krepšiu, aptarti su jais galimybes pritaikyti bažnyčių pastatus priedangoms ir perspėjimo sirenoms įrengti, taip pat patikslinti informaciją apie bažnyčios organizuojamus renginius, kuriuose galėtų dalyvauti ir civilinės saugos specialistai“, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas.

„Kauno kurijoje buvome labai šiltai priimti arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo, vyskupo Sauliaus Bužausko ir visos kunigų bendruomenės, – pasakojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas. – Esame dėkingi už šiltą priėmimą ir galimybę pasikalbėti visiems svarbiais pasirengimo ekstremaliosiomis situacijoms klausimais bei, geriau supratus vieniems kitus, tęsti bendradarbiavimą.“

Dvasininkai per susitikimą įgytomis žiniomis pažadėjo pasidalinti su savo parapijų bendruomenėmis. Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos specialistai kartu su savivaldybių parengties pareigūnais planuoja tiesiogiai pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms mokymus organizuoti aktyvių parapijų bendruomenėms, o praktinius priedangų ir perspėjimo sirenų įrengimo klausimus derinti su konkrečiais dekanatais.