Europos Komisijos finansuojami ES civilinės saugos mechanizmo projektai

LT Finansuoja Europos Sąjunga_POS.jpg

 

Projekto pavadinimas „Visuomenės informuotumo didinimas civilinės saugos srityje ir jos pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms“ (angl. Innovative Solutions for Public Readiness and Emergency Disaster Management in Lithuania (I-SPREAD). Projekto Nr. 101142028.

Projekto vykdytojas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Partneris – Vidaus reikalų ministerija.

Projekto tikslas – didinti šalies gyventojų informuotumą apie pasirengimą galimoms nelaimėms ir grėsmėms Lietuvoje. Stiprinti šalies bendruomenių lyderių civilinės saugos įgūdžius ir skubiosios pagalbos tarnybų bei visuomenės bendradarbiavimą ekstremaliųjų situacijų metu.

Projekto pagrindinės veiklos:

  • Pasitelkus inovatyvius sprendimus, sukurti mobiliąją programėlę LT72, kurioje šalies gyventojai galės rasti aktualią, su pasirengimu galimoms nelaimėms ir grėsmėms susijusią informaciją.
  • Informuoti gyventojus apie mobiliosios programėlės LT72 įsidiegimo galimybes, pasitelkus  socialinius tinklus, žiniasklaidos priemones bei socialinę komunikaciją viešajame transporte.
  • Sukurti šalies bendruomenių lyderiams skirtą  švietimo civilinės saugos klausimais programą ir jiems surengti mokymus.

Projekto laikotarpis – 2024 m. sausio 2 d.–2026 m. sausio 1 d. (24 mėn.).

Projekto finansavimas: visa projekto vertė – 565 055,23 Eur.

Projektą finansuoja Europos Komisija pagal programą UCPM-2023-TRACK1-IBA Technical Assistance for Disaster Risk Management (Track 1) (UCPM Prevention and Preparedness).

____________________________________________________________________

Projekto pavadinimas Asmenų su negalia poreikių įvertinimo visame nelaimių valdymo cikle (prevencija, pasirengimas, reagavimas ir atkūrimas) strateginės programos parengimas (angl. „Development of strategic framework that incorporates the needs of persons with disabilities into whole disaster management cycle (prevention, preparedness, response and recovery) (ENABLE-DMC)“. Projekto Nr. 101142028.

Projekto vykdytojas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Projekto tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie nelaimių situacijas, ypatingą dėmesį skiriant asmenims su negalia, skatinti prevencijos kultūrą, įskaitant pritaikytus nelaimių valdymo metodus, organizuojant mokymus, švietimą, pratybas ir suteikiant prieigą prie informacijos apie nelaimių riziką.

Projekto pagrindinės veiklos:

1. Surinkti, apibendrinti ir išanalizuoti kompetentingų valstybės institucijų ir įstaigų, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų turimi duomenys apie asmenų su negalia poreikius ekstremaliųjų situacijų metu. Ši informacija bus naudojama rengiant sociologinį klausimyną ir vykdant kitas projekto veiklas.

2. Parengti sociologinį klausimyną ir atlikti sociologinę apklausą, kuri padės geriau suprasti asmenų su negalia poreikius visame nelaimių valdymo cikle.

3. Suorganizuoti pažintinius vizitus į Ukrainą ir Švediją, kurie leis pasidalyti visa sukaupta patirtimi apie asmenų su negalia poreikių užtikrinimą įvairiose ekstremaliose situacijose, taip pat vizitų metu bus pristatyti ENABLE-DMC projekto tikslai, veiklos ir numatomi rezultatai.

4. Sukurti nuolatinę išankstinę registracijos platformą, kurioje asmenims su negalia būtų užtikrinta galimybė užregistruoti savo poreikius ir klausimus, kuriuos vertintų atitinkami krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektai, organizuojantys įvairias nelaimių rizikos valdymo ir reagavimo priemones bei planus.

5. Rekomendacijų krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektams (savivaldybėms, pirmosios pagalbos tarnyboms, nevyriausybinėms organizacijoms), vykdantiems asmenų su negalia pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms veiklą, rengimas.

6. Suorganizuoti pratybas, kurių metu bus išbandytos parengtos rekomendacijos ir, esant reikalui, jos bus tobulinamos pagal pratybų metu pastebėtas pamokas.

Projekto laikotarpis – 2024 m. sausio 2 d.–2026 m. sausio 1 d. (24 mėn.).

Projekto finansavimas: visa projekto vertė – 378 673,00 Eur.

Projektą finansuoja Europos Komisija pagal programą UCPM-2023-TRACK1-IBA Technical Assistance for Disaster Risk Management (Track 1) (UCPM Prevention and Preparedness).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekto pavadinimas „Pasirengimo galimai avarijai Baltarusijos branduolinėje elektrinėje investicinis projektas (angl. „Preparation of proposal investment project) addressing disaster risk management due to Belarusian Nuclear Power Plant possible threats“). Sutarties Nr. ECHO/SUB/2019/TRACK1/807526).

Pagrindinis partneris Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Projekto tikslas –  parengti investicinį projektą remiantis Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijų pajėgumų, reikalingų pasirengti ir reaguoti į branduolines ir (ar) radiologines avarijas, trūkumo vertinimu ir konsultuojantis su nacionaliniais ir tarptautiniais partneriais ir ekspertais.

Projekto pagrindinės veiklos:

– atlikti pajėgumų trūkumo vertinimą. Tam tikslui bus parengti klausimyną, kurį bus prašoma užpildyti valstybės ir savivaldybių institucijų. Surinktos informacijos ir atliktos analizės pagrindu parengti pajėgumų trūkumo apžvalgą (planuojama atlikti 2019 m. rugsėjo–spalio mėn.),

– parengti investicinį projektą. Pajėgumų trūkumo vertinimo pagrindu bus parengtas investicinis projektas. Jo rengimo metu planuojami keli darbo susitikimai su institucijų atstovais (2019 m. spalio–2020 m. vasario mėn.), 2020 m. balandžio 8 d. – seminaras, kuriame taip pat dalyvaus nacionaliniai ir tarptautiniai ekspertai, 2020 m. liepos 16 d. – baigiamoji konferencija,

– mokomieji vizitai į Suomiją ir Japoniją. Bus surengti 15 asmenų mokomieji vizitai į Suomiją (planuojama 2019 m. spalio antroje pusėje) ir Japoniją (2020 m. kovo mėn.), kurių metu bus susipažinta su šių valstybių pasirengimu galimoms branduolinėms ir (ar) radiologinėms avarijoms.

Projekto laikotarpis – 2019-08-01–2020-07-31.

Projekto finansavimas: visa projekto vertė – 344 632 Eur, Europos Komisijos bendras finansavimas  – 327 400 Eur.

Projektą finansuoja Europos Komisijos Europos civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų generalinis direktoratas (DG ECHO) pagal Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmo 2019 m. metinę darbo programą.

Atnaujinimo data: 2024-02-12

 

Atnaujinimo data: 2024-02-14