BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Žiemos eibės – lūžtantys medžiai ir keliuose slystantys automobiliai

Data

2021 11 30

Įvertinimas
0
received_463453145204664.jpeg

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien per pastarąją parą  ugniagesiai gelbėtojai per 60 kartų vyko  šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių. Daugiausia  šių darbų atlikta Utenos apskrityje ir Rokiškio rajone.

Ugniagesių pagalbos  dėl lūžusių medžių  Zarasų rajono savivaldybėje jau reikėjo net 15 kartų. Pasak gaisrininkų,  lūžę medžiai ne tik užtveria važiuojamąją kelio dalį, bet ir  užkrenta ant automobilių, nutraukia elektros laidus. Būtina žinoti, kad negalima artintis ir liesti ant elektros  laidų užvirtusių medžių, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei.

„Norėtųsi, kad gyventojai įvertintų galimo pavojaus riziką ir saugiai elgtųsi tiek keliuose, tiek namuose. Šiuo metu mūsų rajone daugelis atokesnių kelių ir keliukų yra padengti 20, o kai kur ir 50 cm sniego sluoksniu. Kilus gaisrui, kai nematyti kelio kontūrų, gaisrinis automobilis gali nuo jo nuslysti, tokiu atveju mūsų pagalbos tektų laukti daug ilgiau. Todėl geriau padaryti viską, kad gaisrų būtų išvengta. Neperkaitinti krosnių, nepalikti pravirų jų durelių, saugiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus, “ –  sako Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.      

Ugniagesiams tenka rūpintis ir nuo kelio nuslydusiais ar į eismo įvykius patekusiais automobiliais.