BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Vėjų eibės: ugniagesiams šiandien teko triskart daugiau gelbėjimo darbų

Data

2022 01 14

Įvertinimas
0
medis.jpg

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šią parą smarkūs vėjai  laužė medžius ir kilojo stogus. Šios dienos pradžioje jie vyravo vakarinėje ir vidurinėje Lietuvos dalyje, pamažu apimdami pietinę ir rytinę šalies dalį. Ypač daug darbo dėl vėjų eibių turi Klaipėdos, Kauno ir  Šiaulių ugniagesiai gelbėtojai.

Dėl vėjų sukeltų padarinių nuo 6 val. iki 12 val. ugniagesiai sulaukė per 90 iškvietimų. Daugiausia jų atskriejo iš pajūrio ir vidurinės šalies dalies. Šiandien per 6 val. ugniagesiai gelbėtojai atliko 3 kartus daugiau gelbėjimo darbų nei vidutiniškai atliekama per parą.

Ugniagesiai perspėja, kad pučiant  stipriam vėjui gali lūžti dideli medžiai, kristi jų šakos,  griūti statiniai ir virsti nepritvirtinti įrenginiai. Patariama sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Iš atvirų balkonų reikėtų  išnešti  daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas. Gali būti pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Patartina nestatyti automobilių po medžiais.