BDAR
Close

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesiams dažnai tenka talkinti ne tik greitosios pagalbos medikams, bet ir policijai

Data

2022 08 01

Įvertinimas
4
kopecios.jpg

Ugniagesiams gan dažnai tenka talkinti specialiosioms tarnyboms. Šiais metais tokių įvykių padaugėjo. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet policijai, greitajai medicinos pagalbai ir avarinei dujų tarnybai buvo talkinta per 2489 kartus, pernai per tą patį laikotarpį – per 2213 sykių.

Padėti greitosios pagalbos medikams ugniagesiai gelbėtojai šiais metais vyko 1447 kartus, daugiausia  jų pagalbos reikėjo išnešant sunkiasvorius ligonius. Dėl jų ugniagesių pagalbos prireikė  663 kartus.  Ugniagesiai daugybę kartų pasitelkti ir atidarant butų duris, kai to padaryti  neįstengdavo medikų pagalbos laukiantys pacientai, ar artimieji, negalintys susisiekti su  bute gyvenančiu asmeniu. Net 929 kartus gaisrininkai buvo kviesti padėti ir policijos pareigūnams, kad atidarytų duris ar iš vandens ištrauktų ten įmestus daiktus. Policininkai kviečia ugniagesius, kai reikia pagalbos po eismo įvykio, kad gaisrininkai nušluotų kelio dangą, surinktų pabirusias detales ar šukes, taip pat kad išjungtų automobilio akumuliatorių, įvykus avarijai kelyje.  

Ugniagesių gelbėtojų praktikoje būna ir nestandartinių situacijų.  Štai liepos 20 d. Klaipėdos rajone Vėžaičių seniūnijoje Maciuičių kaime ugniagesių gelbėtojų pagalbos prireikė policijai – reikėjo perpjauti naminės degtinės gaminimo aparatą, kad policija galėtų jį išsivežti.

Liepos 27 d. Kėdainių rajone ugniagesiai gelbėtojai, policijai pranešus,   vyko šalinti ant Basanavičiaus gatvės važiuojamosios kelio dalies užvirtusio apšvietimo stulpo. Ugniagesiai stulpą patraukė rankomis.

Liepos 28 d. Vilniuje, Taikos gatvėje, daugiabutyje, kaimynas, girdėdamas gretimame bute  jau keturias paras nuolat veikiantį televizorių ir žinodamas, kad bute vienas  gyvena garbaus amžiaus senolis, sunerimęs bandė prisibelsti į kaimyno butą, bet jam niekas durų neatidarė. Policijos prašymu atvykę ugniagesiai gelbėtojai, pastatę ištraukiamąsias kopėčias, per langą pateko į senolio butą, bet bute nieko nerado.