BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesiai: skendo žvejai, iš vandens teko traukti keturračius ir automobilį

Data

2021 01 18

Įvertinimas
0
IMG_20210116_114418.jpg

Per praėjusį savaitgalį šalies ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo, ištrauktas vienas skenduolis. Šeštadienį, 14.47 val., ugniagesiams buvo pranešta, kad  Raseinių seniūnijoje, Norgėlų kaime, tvenkinyje įlūžo žmogus. Atskubėjus į įvykio vietą, vyriškis buvo išlipęs į krantą, jį apžiūrėjo medikai, o ugniagesiai, gelbėjimo rogėmis pasiekę  už 25 metrų nuo kranto paliktus nukentėjusiojo daiktus, surinko  juos ir perdavė artimiesiems.  Be to, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, rūpindamiesi, kaip gyventojai saugiai elgiasi pandemijos metu, ne sykį perspėjo ant ledo žvejojančius žvejus ir ragino nepamiršti saugumo. 

Sekmadienį, 12.07 val., ugniagesiai skubėjo į Druskininkų savivaldybę prie Druskonio ežero, gavę pranešimą, kad jame įlūžo vyriškis. Jį iš vandens išgelbėjo netoliese vaikštinėję žmonės.   Panaudoję gelbėjimo roges, ugniagesiai į krantą partempė žvejo inventorių, buvusį apie 30 metrų nuo kranto.

Šeštadienį Kelmės rajone vanduo pasiglemžė vyro gyvybę, kuris šoko į eketę  ir neišniro. Ugniagesiai skenduolio kūną surado ir ištraukė kitą dieną.

Savaitgalį ugniagesiams gelbėtojams net 3 kartus teko iš vandens telkinių traukti ir įlūžusias transporto priemones. Šeštadienį  narai įlūžusį keturratį ištraukė Panevėžio rajone iš Nevėžio upės, o sekmadienį keturratis ištrauktas iš tvenkinio Skuodo rajone. Beje, šįryt Varėnos rajone iš Glėbo ežero už  40 m nuo kranto iškeltas įlūžęs lengvasis automobilis "Opel Astra". Šiuose įvykiuose žmonės nenukentėjo, tačiau tai rodo neatsakingą gyventojų požiūrį į savo saugumą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas  atkreipia dėmesį,  kad ant vandens telkinių ledo draudžiama stovėti ar važiuoti transporto priemonėmis, išskyrus atvejus, kai vykdoma žvejyba naudojant atitinkamas transporto priemones, kurios būtinos jai organizuoti.  Be to, verta žinoti, kad ledas išlaikytų vieną žmogų, jo storis turi būti ne mažesnis nei 7 cm,  o grupę žmonių – ne mažesnis kaip 12 cm.