BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesiai gelbėtojai vairuotojams linki saugaus kelio

Data

2021 08 06

Įvertinimas
1
Avarija.jpg

Vien šią savaitę ugniagesiai 41 kartą skubėjo gelbėti patekusiųjų į transporto avarijas. Jų metu buvo ištraukti du žuvusieji, 4 žmonės  buvo išlaisvinti iš sumaitotų automobilių. Praėjusią parą Klaipėdoje, Tilžės gatvėje susidūrė trys automobiliai  – ,,Toyota Corolla“, ,,Audi A6“ ir ,,Toyota Avensis“. Automobilio ,,Toyota Corolla“ vairuotojas buvo prispaustas. Ugniagesiai gelbėtojai, naudodami hidraulinę įrangą, išlaisvino jį ir, uždėję kaklo įtvarą, perdavė medikams.  Du vairuotojai išvežti į gydymo įstaigą.  Vakar Palangoje BMV automobilio vairuotojas, bandydamas prikabinti priekabą su kateriu,  įvažiavo į jūrą. Ugniagesiai kastuvais atkasė priekinius ratus, prikabino prie transporto priemonės gervę ir ištraukė  automobilį iš vandens.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais ugniagesiams gelbėtojams 945 kartus teko atlikti gelbėjimo darbus transporto avarijose (pernai per tą patį laikotarpį ugniagesių pagalbos jose reikėjo per 891 kartą). Šiemet gelbėjimo darbų metu,  panaudoję specialiąją gelbėjimo įrangą, iš sudaužytų automobilių jie išlaisvino 82 nukentėjusius žmones bei ištraukė 32 žuvusiųjų kūnus.

Vien per du  šių metų vasaros mėnesius į gelbėjimo darbus avarijų metu ugniagesiai gelbėtojai skubėjo 346 kartus. Iš sudaužytų automobilių jie šią vasarą ištraukė 9 žuvusiuosius ir išvadavo per 20 automobiliuose prispaustų vairuotojų ir keleivių.

Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos pavaduotojo Edvino Bagdonavičiaus, ugniagesiai gelbėtojai į avarijas kviečiami, kai jų pagalbos prireikia ištraukiant žmones iš sumaitotų automobilių, kai susidūrus transporto priemonėms  teka kuras ar aušinimo skystis. Jo teigimu,  situacijos būna labai skirtingos, dažnai įvykio vietoje tenka atjungti akumuliatoriaus, pasirūpinti, kad nekiltų gaisras ar kitas pavojus. Būna, kai gyvybės užgęsta ir  ugniagesių akyse.

Jis sako, kad avarijų priežastys yra labai įvairios, kartais užtenka, jog vairuotojas trumpam  žvilgteli  į mobilųjį telefoną. E. Bagdonavičius pastebi, kad nelaimės kelyje neretai įvyksta, kai yra naudojamos techniškai netvarkingos transporto priemonės, kai prasta padangų būklė,  neretai taip nutinka ir dėl  stabdžių sistemos gedimų.

„Skaudžių autoįvykių padažnėja, kai būna prastas matomumas, kai  kelio danga tampa slidi. Tamsa, lietus, rūkas, plikledis, prastos padangos ir didelis pasitikėjimas savimi, kuris dažnai pasireiškia per dideliu greičiu, neretai ne tik brangiai kainuoja, bet tokiose avarijose dažnai nukenčia ir žmonės. Deja, vairuotojai vis dar sėda už vairo ir būdami neblaivūs. Tai yra viena didžiausių klaidų, kurią galima padaryti,“ – teigia jis.

Kas galėtų padėti išvengti avarinių situacijų ar skaudžių pasekmių keliuose? „Gerbkime vieni kitus. Juk visi kažkam esame vaikai, tėvai, broliai, seserys, – sako E. Bagdonavičius. – Dėl sudaužyto automobilio  nukenčia piniginė, o dėl  prarastų artimųjų skauda širdį. Todėl įvertinkime savo gebėjimus, tinkamai prižiūrėkime techniką, laikykimės kelių eismo taisyklių, kad apsaugotume save ir kitus.“