BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Trisdešimt tarnybos metų pralėkė su ugnele

Data

2022 07 27

Įvertinimas
5
J.Navikas4.jpg

Molėtų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turi puikią tradiciją. Joje su didele pagarba sutinkami ir tarnybą pradedantys, ir išlydimi ją baigiantys ugniagesiai gelbėtojai. Vakar  tarnybą baigė  skyrininkas  Juozas Navikas, trisdešimt metų skubėjęs į gaisrus ir gelbėjimo darbus.  Jam skambėjo ir paskutinio budėjimo aliarmas, ir iš lafetinių švirkštų tryško vanduo.

J. Navikas neslepia, kad ta diena buvo kupina jaudulio. „Visada sunku atsisveikinti. Dirbau puikiame kolektyve. Vienas kitam buvome kaip šeima,“ – sako jis.  Labai greitai pralėkė tie trisdešimt darbo metų. O per juos būta visko – sunkių minučių, kai grįžus iš įvykio, sunku net kalbėti, ir džiugių akimirkų.

1992 m. tarnybą  jis pradėjo ugniagesiu gelbėtoju, nuo  1997 m. dirbo  skyrininku. „Mūsų darbe daug  atsakomybės. Kai išvažiuoji, atsakai ir už žmones, su kuriais dirbi, ir už gaisro gesinimą. Per tiek darbo metų mačiau visko. Kai akyse užgęsta žmogaus gyvybė, ir  nieko  negali pakeisti, – atsidūsta jis. – Štai Sidabrinių kaime esančioje medienos apdirbimo įmonėje teko plėstuvu išlaisvinti tarp keltuvų įstrigusią žmogaus galvą. Tai buvo labai sudėtinga gelbėjimo operacija. Žmogų medikai išsivežė gyvą. Vis pagalvodavau, ar jis išgyveno. Neseniai sužinojau, kad liko gyvas. Tokios akimirkos neužmirštamos...“  

Jo teigimu, sudėtingų situacijų metu labai svarbu neprarasti savitvardos: „Kai duodavau komandą, niekada nekeldavau balso. Kai į situaciją pats ramiai reaguoji, ir kitiems geriau sekasi dirbti. Bet niekada neužsimerkdavau ir neapsimesdavau, kad nematau, kai žmogus, pradedantis dirbti, ima išsidirbinėti.  Tokį žmogų pastatydavau į vietą. Mūsų darbe būtina vienam kitu pasikliauti“.

Daugybė darbų Juozo laukia ir baigus tarnybą. O didžiausias jo noras – susigrąžinti sveikatą. Tada vėl galėtų meistrauti, vėl rankose dainuotų medis, o bičių ūkis sulauktų naujų avilių.