BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Svečiavosi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ atstovai

Data

2021 08 25

Įvertinimas
0
MV.png

Rugpjūčio 24 d.  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente nuotoliniu būdu lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ atstovai – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos absolventai Adrija Cimanavičiūtė ir Ričardas Spiečius. Šiuo metu jie abu jau yra Vilniaus universiteto studentai. Adrija studijuos psichologiją, o Ričardas – politikos mokslus.

Moksleiviai pusdienį bendravo su departamento direktoriumi Sauliumi Greičiumi, Civilinės saugos valdybos Civilinės saugos planavimo ir koordinavimo skyriaus viršininke Tatjana Milkamanovič, Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Gaisrų prevencijos skyriaus vyriausiąja specialiste Viktorija Daračiūte, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininku Kęstučiu Agintu, Gaisrinių tyrimų centro direktoriumi Donatu Lipinsku ir Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus viršininke Jelena Montviliene.

Adrija ir Ričardas daug sužinojo apie departamento veiklą, ugniagesių gelbėtojų darbą, Bendrojo pagalbos centro ir Gaisrinių tyrimų centro veiklą, kaip rengiami ugniagesiai gelbėtojai Ugniagesių gelbėtojų mokykloje.

Moksleiviams buvo įdomu sužinoti, kokie darbai kelia didžiausią stresą ugniagesiams, ar daug gyventojų dar neįsigiję autonominių dūmų detektorių, kodėl tiek daug melagingų skambučių sulaukia Bendrasis pagalbos centras ir kt. O Adrija papasakojo, kad jų namuose prieš metus buvo kilęs gaisras: „Laimei, turėjome autonominį dūmų detektorių, kuris mus ir išgelbėjo.“

Departamento direktorius S. Greičius Adrijai ir Ričardui palinkėjo sėkmės studijose ir visada kelti sau ambicingus tikslus ir jų siekti.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ vyksta rugpjūčio 23–27 d. Jis rengiamas jau 13-ą kartą. Jo metu 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turi unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje.