BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Susitikimas su ugniagesiais vaikams suteikė daug džiaugsmo

Data

2021 06 09

Įvertinimas
1
P1070348.jpg

Prieš pat mokslo metų pabaigą atlaisvėjus karantino reikalavimams, Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai suskubo susitikti su rajono pradinių klasių moksleiviais. Bendradarbiaudami su Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos pradinių klasių mokytojomis, per savaitę ugniagesiai gelbėtojai dalyvavo net dešimtyje susitikimų su gimnazijos pradinukais, į kuriuos susirinko per 200 vaikų.

Šie susitikimai surengti pagaliau sulaukus leidimo nedidelėmis grupėmis rengti neformaliojo vaikų švietimo veiklas, tokias kaip ugniagesių prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny!”. Bendraujant kontaktiniu būdu lauke, vaikams priminta apie saugų elgesį buityje ir stovyklaujant prie vandens telkinių vasaros atostogų metu.

Susitikimas su ugniagesiais vaikams suteikė daug džiaugsmo. Į gimnazijos teritoriją ugniagesiai gelbėtojai atvyko autocisternomis. Tarnybos inspektorė Erika Laurinėnienė mokiniams papasakojo apie priešgaisrines pajėgas rajone, ugniagesių kasdienybę, skubiosios pagalbos tarnybų numerio 112 naudojimą, kaip išvengti gaisro ir būti saugiems namuose bei kokie pavojai gali laukti leidžiant laiką lauke ir prie vandens telkinių, ir, žinoma,  kokių taisyklių reikėtų nepamiršti, kad vaikai atostogautų saugiai.

Be abejo, įdomiausia buvo praktinė edukacijos dalis – budinčių pamainų pareigūnai ne tik supažindino vaikus su jų naudojama gaisrų gesinimo bei gelbėjimo darbų technika, bet ir daug ką leido išbandyti patiems – mokiniai galėjo pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų apsauginius drabužius, išbandyti, kaip veikia gelbėjimo įranga, įlipti į ugniagesių automobilį bei palaikyti gaisrinę žarną. Kadangi susitikimai vyko šildant vasaros saulei, vandeniu buvo palaistyta ne tik gimnazijos pievelė, bet po krintančiais vandens lašais krykštavo ir vaikai.

Linksmai užbaigus pamokėles tarnybos pareigūnai palinkėjo vaikams ne tik geros ir šiltos, bet, svarbiausia, ir saugios vasaros, o kiekvienas mokinys gavo ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos dovanėlių. Pasisėmę gerų emocijų ir tarnybos pareigūnai, ir mokiniai atsisveikino iki kitų mokslo metų. Na, o smagiausia buvo atsisveikinant iš vienos mergaitės išgirsti: „Viskas! Aš labai noriu tapti ugniagese gelbėtoja!”.