BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Surengta Baltijos jūros valstybių civilinės saugos vyresniųjų ekspertų konferencija

Data

2021 03 18

Įvertinimas
0
LPlogoengl-01.jpg

Kovo 17 d. buvo surengta Baltijos jūros valstybių civilinės saugos vyresniųjų ekspertų vaizdo konferencija „COVID-19 protrūkis: iššūkiai civilinei saugai ir išmoktos pamokos“.

Renginio dalyvius pasveikino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. Jis pabrėžė, kokia aktuali ir svarbi ši tema, nes jau daugiau kaip metai pasaulis susiduria su COVID-19 pandemijos padariniais.

Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino ir prisistatė naujasis Baltijos jūros valstybių tarybos sekretoriato generalinis direktorius Grzegorz Poznański. Vaizdo konferencijoje dalyvavo 31 atstovas iš  9 Baltijos jūros valstybių: Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos bei  Baltijos jūros valstybių tarybos sekretoriato atstovai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui atstovavo Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda, Gyventojų apsaugos organizavimo skyriaus viršininkas Ernestas Trunovas, Civilinės saugos planavimo ir koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Viganauskas ir Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Ieva Monika Jankuvienė.

Renginio dalyviai pasidalijo patirtimi COVID-19 pandemijos metu, įvardijo didžiausius pandemijos sunkumus ir problemas. Susitikime buvo akcentuota keitimosi informacija ir jos valdymo tarp suinteresuotų institucijų svarba, aptariami visuomenės informavimo, taip pat išteklių planavimo ir valdymo klausimai.

Tai antrasis civilinės saugos renginys, kurį organizavo departamento atstovai, Lietuvai  pirmininkaujant Baltijos jūros valstybių tarybai. 2020 m. lapkričio 26 d. buvo surengtas seminaras „Vieningi Baltijos jūros regiono veiksmai reaguojant į branduolinę grėsmę“. Jis taip pat vyko vaizdo konferencijos priemonėmis.