BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Rengiama spaudos konferencija apie saugų elgesį ant ledo

Data

2021 01 13

Įvertinimas
2
1.jpg

Ledas gali būti labai rizikingas. Todėl šių metų sausio 14 d., 13 val., kviečiame žurnalistus dalyvauti prevencinėje spaudos konferencijoje, kuri vyks prie Balsių ežero (Žalieji ežerai). Šioje konferencijoje Vilniaus apskrities priešgaisrinės valdybos 6-osios komandos ugniagesių narai pademonstruos gelbėjimo operaciją, patars, ką daryti įlūžus, kad pavyktų išsigelbėti. Taip pat pasidalins mintimis  apie įvairius vandens telkinių ledo ypatumus, dažniausiai daromas klaidas, papasakos, į ką atkreipti dėmesį ir kuo pasirūpinti, kad iškyla ar žvejyba ant ledo būtų saugi.

Pernai šalies ugniagesiams gelbėtojams 381 kartą teko dirbti vandenyje ir ant ledo. Šių darbų metu jie ištraukė 123 skenduolius ir išgelbėjo 19 gyventojų. Šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 12 darbų vandenyje. Jų metu jie ištraukė 3 skenduolius ir išgelbėjo 1 gyventoją.

Na, o koks nesaugus pirmasis ledas, pavyzdžių netrūksta. Gruodžio 30 d. Alytuje, užlipę ant tvenkinio ledo, įlūžo du vaikai. Vieną berniuką ištraukė praeivis, kitą – atvykę ugniagesiai gelbėtojai. Jie dešimtmetį gaivino, kol atvyko medikai. Jis buvo išvežtas į ligoninę.

Sausio 12 d. Molėtų rajone, Inturkės kaime, Galuonų ežere, eidami per ledą, įlūžo du vyrai. Vieną pavyko išgelbėti, o kitas nuskendo.