BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Projekto HQ-RESPOND pratybos Palangoje: nukritęs lėktuvas, sužeistieji ir miško gaisras

Data

2022 06 22

Įvertinimas
0
Grey Minimalist Interior Photo Collage.png

Birželio 21 d., 10 val., iš Palangos oro uosto kildamas keleivinis lėktuvas patenka į paukščių būrį. Leisdamasis avariniu būdu lėktuvas nukrenta ir suskyla į dvi dalis – viena dalis nukrenta į Baltijos jūrą, apie 100 metrų nuo kranto, o kita – į paplūdimį. Vandenyje atsiduria trys sunkiai sužeisti žmonės, vieną srovė neša į jūrą, krante esanti kita lėktuvo dalis užsidega, joje yra 10 žmonių, 12 žmonių sunkiai sužeisti pasklidę po pliažo teritoriją. Aviacinis kuras lėktuvo sparnuose užsidega: prasideda miško gaisras. Laimei, tai tik pratybų scenarijus.

Pratybų metu Bendrasis pagalbos centras aktyvavo pajėgas, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo gelbėjimo darbus Baltijos jūroje. Klaipėdos PGV atliko gelbėjimo darbus Baltijos jūroje, gesino gaisrą, teikė pirmąją pagalbą nukentėjusiems, įkūrė bendrą su VĮ Lietuvos oro uostų Palangos filialo oro uosto darbuotojais veiksmų koordinavimo štabą. Oro uosto priešgaisrinės pajėgos gesino gaisrą, teikė pirmąją pagalbą nukentėjusiems, dalyvavo štabo veikloje. Greitoji medicinos pagalba teikė pirmąją pagalbą nukentėjusiems. Palangos paplūdimio gelbėtojai gelbėjo vandenyje esančius nukentėjusiuosius. Policija aptvėrė teritoriją ir prižiūrėjo viešąją tvarką. Lietuvos kariuomenės Oro pajėgos  sraigtasparniu atliko žvalgybą iš oro, transportavo į paplūdimį srovės nuneštą nukentėjusįjį.

Pratyboms vadovavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyrius. Šis skyrius yra pagrindinis projekto HQ-RESPOND naudos gavėjas. Iš projekto lėšų yra atnaujintos patalpos, įsigyti nauji baldai, kompiuteriai, speciali apranga ir įranga.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos.