BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pratybų metu tobulinti karių ir ugniagesių veiksmai kilus gaisrui

Data

2021 08 26

Įvertinimas
0
239390095_375385770701556_4522968521752349471_n.jpg

Rugpjūčio 25 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės štabas, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadovybės štabas ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybės štabas kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais Vilniuje, viename iš Lietuvos kariuomenės pastatų, rengė bendras pratybas – instruktažą.

„Tokias pratybas visiems subjektams privalu rengti kas treji metai, - sakė Vilniaus PGV viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius. – Džiugu, kad kariai rūpinasi savo saugumu ir skiria tam daug dėmesio. Pratybose numatytos užduotys buvo sėkmingai įgyvendintos. Pirmą kartą jose, evakuojant žmones, buvo naudojamos papildomos kaukės, prijungtos prie ugniagesių gelbėtojų kvėpavimo organų apsaugos aparatų „Drager“. Ugniagesiams reikėjo ne tik kontroliuoti deguonies kiekį balione, bet ir sugebėti derinti ėjimą su kitu žmogumi. Be to, šiose pratybose buvo apsvarstyta, kaip gaisro atveju reikėtų užtikrinti informacijos išsaugojimą.“

Šių pratybų tikslas – instruktuoti ir praktiškai patikrinti štabų darbuotojų – karių veiksmus kilus gaisrui, tobulinti Vilniaus PGV pareigūnų įgūdžius evakuojant žmones ir gesinant gaisrus Lietuvos kariuomenės objektuose.

Pratybose dalyvavę Vilniaus PGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai vyresnioji inspektorė Rasa Lietuvaitė ir vyriausiasis specialistas Aidas Klimas instruktavo karius gaisrinės saugos, pirminių gaisro gesinimo priemonių panaudojimo ir evakavimo iš pastato kilus gaisrui klausimais.

Į tariamo gaisro vietą atvykę 1-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai iš objekto apsaugos darbuotojo gavo išsamią informaciją apie situaciją įvykio vietoje, operatyviai užgesino tariamą gaisrą, atliko žmonių paiešką ir evakavo juos, patikrino patalpas ir išvėdino jas.

Kartu su Vilniaus PGV viršininku V. Kerševičiumi pratybas stebėjo ir  Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brigados generolas Alvydas Šiuparis. Joms pasibaigus vykusiame aptarime su štabų atstovais buvo apžvelgti karių veiksmai kilus gaisrui: perspėjimas, informavimas, evakavimo specifika ir organizavimas galimų įvykių metų.