BDAR
Close

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pratybos Kuršių mariose: žvalgyba bepiločiais dronais, boninių užtvarų statymas ir gulbių „gelbėjimas“

Data

2022 07 28

Įvertinimas
0
Klaipėda1.jpg

Liepos 27 d.  Klaipėdos regiono ugniagesiai gelbėtojai tobulino įgūdžius, kurie itin svarbūs atliekant  išsiliejusių naftos produktų Kuršių mariose surinkimo darbus. Pratybose dalyvavo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus pareigūnai, šios valdybos 1-osios komandos ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai bei ugniagesiai iš Priekulės ir Kintų ugniagesių komandų.

Pagal pratybų scenarijų, Drevernoje, įplaukiant į uostą, apsivertė jūrinė jachta. Iš jos išsilieję naftos produktai ėmė tekėti link Drevernos uosto ir Drevernos upelio. Pagal šį scenarijų ugniagesiams gelbėtojams teko Kuršių mariose atlikti žvalgybą, naudojant bepiločius orlaivius (dronus),  nustatyti išsiliejusių naftos produktų vietas ir plotą bei surinkti išsiliejusius teršalus.

Gelbėjimo valtimi jie turėjo nuplaukti link upės žiočių, nuplukdyti paruoštas bonines užtvaras, jas ištiesti, kad sustabdytų teršalų plitimą. Be to, naudodami naftos produktų surinkimo siurblius, į specialias talpyklas turėjo surinkti naftos produktais užterštą vandenį.

Darbų koordinavimui buvo įkurtas gelbėjimo darbų organizavimo štabas, kuriame dirbo ne tik valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, bet ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Drevernos uosto administracijos, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai.  

„Pratybas apsunkino besikeičiančios krypties stiprus vėjas, kuris sukėlė bangas ir trukdė boninių užtvarų statymą. Šių užtvarų buvo ištiesta apie 200 metrų, iš jų buvo daromos kritinės zonos, į kurias sutekėdavo išsilieję naftos produktai. Teršalai naftos produktų surinkimo siurbliais buvo pumpuojami į krante esančias talpyklas. Nemažas iššūkis buvo surasti ir pristatyti į krantą šešias naftos produktais užterštas gulbes, kurios buvo perduotos atsakingai organizacijai“, - pasakojo Klaipėdos PGV Pajėgų valdymo skyriaus viršininkas Vaidas Masiliauskas.