BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pareigūnų gerovei ir saugumui – nuolatinis VRM dėmesys

Data

2021 08 25

Įvertinimas
0
Bilotaitė.jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dalyvavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos tarybos posėdyje, kurio metu buvo aptariamas ir pareigūnų saugumas. Šiuo metu Lietuva susiduria su beprecedente neteisėtos migracijos krize, be to, pareigūnai užtikrina viešąją tvarką ir ruošiasi galimiems protestams.

„Šioje sistemoje nėra svarbesnių ir mažiau svarbių institucijų. Visi vienodai svarbūs ir reikalingi. Valstybėje paskelbta ekstremalioji situacija dėl neteisėtos migracijos tai dar kartą patvirtino. Sutelkėme maksimalias pajėgas savo sienai apsaugoti ir neteisėtos migracijos srautams suvaldyti. Visų tarnybų pagalba yra labai reikalinga“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Ateinančiais metais pareigūnų darbo užmokesčiui ir motyvacijai didinti bei pareigybių komplektavimui papildomai planuojama skirti daugiau nei 21 mln. eurų. Toks sprendimas priimtas po derybų dėl biudžeto.

Šiuo metu bene didžiausias iššūkis – tai neteisėtos migracijos krizė. Valstybės sienos apsaugos tarnybai pagalbą teikia Viešojo saugumo tarnybos, policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai ir kiti darbuotojai. Ekstremaliajai situacijai dėl masinio užsieniečių antplūdžio suvaldyti reikia papildomų žmogiškųjų ir materialinių išteklių ir patiriama neplanuotų išlaidų, todėl Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į Finansų ministeriją ir Vyriausybės kanceliariją dėl ministerijai pavaldžių įstaigų patirtų darbo užmokesčio, transporto, komandiruočių ir kt. išlaidų kompensavimo. Kompensacijos tarnyboms išmokamos kiekvieną mėnesį, atsižvelgus į faktines patirtas išlaidas ir galiojančią ekstremaliąją situaciją.

Susitikimo metu A. Bilotaitė išklausė vidaus sistemos pareigūnų lūkesčius, susipažino su jiems aktualiais darbo užmokesčio ir pensijų kėlimo klausimais, darbo sąlygų gerinimu, aptarė pareigūnų vertinimo ir motyvavimo sistemos tobulinimo svarbą.