BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pareigūnai Osle dalyvauja susitikime su Norvegijos radiacijos ir branduolinės saugos tarnybos darbuotojais

Data

2021 12 14

Įvertinimas
1
Oslas.jpg

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Radiacinės saugos centro darbuotojai gruodžio 13–15 d. Osle, Norvegijos Karalystėje, dalyvauja Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamo projekto „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“ LT05-5-VRM-TF-001 specialios gyventojų mokymo ir švietimo programos parengimo darbo grupės susitikime su Norvegijos radiacijos ir branduolinės saugos tarnybos darbuotojais.

Susitikime dalyvauja Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Mokymo skyriaus viršininkas Gintaras Paulauskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Civilinės saugos planavimo ir koordinavimo skyriaus viršininkė Tatjana Milkamanovič, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Rimas Ožalinskas, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Darius Baltrušaitis ir Radiacinio saugos centro Avarijų valdymo ir mokymo skyriaus vedėjas Paulius Ruželė.

Šio susitikimo tikslas yra aptarti mokomosios metodinės medžiagos ir programos projektus mokymo įstaigų žmogaus saugos mokytojams ir mokiniams, supažindinant juos su galimais pavojais, kurie gali sukelti pavojų gyvybei, sveikatai, turtui bei aplinkai ir būtinais veiksmais, gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai dėl galimos avarijos Baltarusijos atominėje elektrinėje. Mokomoji metodinė medžiaga bus skirta bendrojo lavinimo mokyklų 1-4, 5-8, 9-12 klasių ir profesinių mokyklų moksleiviams.

Taip pat susitikimo metu bus aptartas dviejų mokomųjų filmų – „Pasirengimas reaguoti į avariją Baltarusijos atominėje elektrinėje“ ir „Gyventojų veiksmai įvykus avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje“ turinys.

Vienas pagrindinių šio projekto tikslų yra užtikrinti Lietuvos gyventojų saugumą branduolinės ar radiologinės avarijos Baltarusijos Respublikos atominės elektrinės atveju, sukuriant gyventojų išankstinio perspėjimo sistemą apie branduolinę ar radiologinę avariją Lietuvoje.

Pagrindinės projekto veiklos yra surengti kompleksines civilinės saugos pratybas, parengti specialią gyventojų mokymo ir švietimo programą, atnaujinti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainę www.lt72.lt, pritaikant ją skirtingoms tikslinėms gyventojų grupėms. Projektas bus įgyvendintas 2023 m. spalio mėnesį.