BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pareigūnai mokėsi vairuoti ekstremaliosiomis sąlygomis

Data

2022 09 23

Įvertinimas
0
ES f.jpg

Vykdant projektą Nr. ENI-LLB-2-276 „Gebėjimų stiprinimas didinant ekologinių ir valstybės saugomų teritorijų (objektų) saugumą pasienio regione“, buvo surengti mokymai „Ekstremalus vairavimas“. Juos organizavo projekto partneris Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnyba. Mokymuose dalyvavo 45 darbuotojai iš abiejų tarnybų.

Šių mokymų tikslas buvo įgyti teorinių žinių bei praktiškai išmokti saugiai vairuoti ekstremaliosiomis sąlygomis slidžia, žvyruota, smėlėta danga ir sausu ar šlapiu asfaltu bei bekele. Mokymai truko 5 dienas. Jų dalyviai galėjo ne tik išmėginti simuliatorių, išgirsti daug naudingos informacijos iš profesionalių dėstytojų, bet ir realiose situacijose išbandyti savo jėgas vairuojant gaisrinę autocisterną.

Šie mokymai yra itin svarbūs ir reikalingi pareigūnams bei darbuotojams, savo kasdienėje veikloje susiduriantiems su žmonių gyvybių bei jų turto saugojimu ir gelbėjimu. Jų dalyviai turėjo unikalią galimybę išklausyti paskaitų apie įvairias ekstremaliąsias situacijas keliuose, mokytis jas suvaldyti, nesutrikti, neprarasti budrumo bei greitai reaguoti.

Ekstremaliųjų situacijų keliuose gali būti įvairių (ekstremalusis stabdymas, netikėtos kliūties apvažiavimas, netikėtas šoninis slydimas). Joms įtaką daro tiek kelio danga ar kelio ruožas (tiesus kelias, žiedinė sankryža, tiltai-viadukai, gruntiniai keliai ir t.t.), tiek aplinka ar oro sąlygos (lietus, sniegas, rūkas, karštis, šaltis ir pan.), tiek vairuotojo fizinė būklė (stresas, nuovargis, liga). Visų šių bei kitų dalykų buvo mokoma ekstremaliojo vairavimo mokymų metu.

Mokymų dalyviai turėjo galimybę ne tik išklausyti profesionalų dėstomą kursą, tačiau ir patiems išbandyti įvairias kelio dangas, skirtingas užduotis bei situacijas treniruojantis stabdant gaisrinį automobilį ant sausos ir šlapios asfalto ir žvyro dangos, įveikiant posūkius važiuojant ribiniais greičiais gruntine trasa.

Mokymo medžiaga