Pareigūnai dalyvavo tarptautiniuose mokymuose dėl radiologinių grėsmių tyrimo
Birželio 16–20 d. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos viršininkas Mindaugas Stakauskas ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos viršininkas Darius Paltarokas Rygoje, Latvijoje, dalyvavo mokymuose „NSDD Radiation Detection & Investigation Techniques Workshop“. Šie mokymai skirti pasirengimui reaguoti į incidentus, susijusius su neteisėta radioaktyviųjų medžiagų kontrabanda ir panaudojimu.
Mokymuose dalyvavo ekspertai iš trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos, atstovaujantys įvairioms institucijoms: Prokuratūrai, Policijai, Radiacinės saugos centrui, Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai (VATESI), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, Pasieniečių mokyklai ir kt.
Mokymų metu ypač daug dėmesio buvo skiriama praktinėms užduotims – dalyviai mokėsi naudotis radiacijos aptikimo įranga, taisyklingai apsirengti ir nusirengti asmenines apsaugos priemones, dalyvavo pratybose įvykio vietoje.
Pratybose buvo imituojamos realios situacijos: tikrinamas automobilis, atgabenęs radioaktyvų šaltinį iš trečiųjų šalių į Rygą, siekiant jį parduoti. Dalyviai, turėdami žvalgybinės informacijos apie gabenamą šaltinį ir jo pristatymo adresą, rinko įkalčius, matavo spinduliuotės lygius, vertino galimą pavojų žmonėms ir aplinkai, atliko teisinius ir procesinius veiksmus pagal šalių įstatymus. Tai teko atlikti laikantis aukščiausių saugos reikalavimų, naudojant asmenines apsaugos priemones ir bendradarbiaujant komandoje.
Šie mokymai – vertinga patirtis stiprinant mūsų nacionalinių institucijų pasirengimą veikti sudėtingose radiologinėse situacijose ir glaudžiau bendradarbiauti tarptautiniu lygiu.
Atnaujinimo data: 2025-06-23
Taip pat skaitykite:
Po sudėtingų orų ugniagesiai gelbėtojai 16 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių
Kaune prasideda stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos: šiemet – rekordinis dalyvių skaičius
5 mėnesių statistika: gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėtos 159 žmonių gyvybės
Dažniausia skendimo auka Lietuvoje – 52 metų vyras: pristatytos priemonės skendimų skaičiui mažinti
Naujoji Šalčininkų ugniagesių viršininkė Erika Laurinėnienė: „Man svarbiausia – žmonės“
