BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Paminėjo Pasaulinę skendimų prevencijos dieną

Data

2022 07 26

Įvertinimas
0
111.jpg

Liepos 25 d. Sostinės vaikų ir jaunimo centras kartu su miesto savivaldybe, Visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“ ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ąja komandos ugniagesiais gelbėtojais Pasaulinę skendimų prevencijos dieną paminėjo prevenciniu edukaciniu renginiu „100 baseinų piknikas“ prie Baltojo tilto.

„Stengdamiesi atkreipti visuomenės dėmesį į saugų elgesį prie vandens, puoselėjame iniciatyvą kiekvienos vasaros pradžioje rengti reidus prie vandens telkinių ir vaikus bei tėvus mokyti nedaryti klaidų. Kiekvienas žmogus turi mokytis plaukti bei išmokti svarbiausių įgūdžių, kad, atsitikus nelaimei,  galėtų išsigelbėti“, –  sakė sostinės vaikų ir jaunimo centro direktorė ir šio renginio iniciatorė Vilma Smaliukienė.

Šio renginio metu 6-osios komandos  ugniagesiai imitavo skęstančiojo gelbėjimo operaciją. „Iš tikrųjų viskas vyksta daug  sudėtingiau, nei rodėme.  Gelbėdami skęstančius stengiamės atiduoti visas jėgas, kad žmogus kuo mažiau būtų traumuotas iki mums jį perduodant medikams“, – mintimis dalijosi šios komandos ugniagesys gelbėtojas ir naras Aivaras Urbonavičius. Klausimų ugniagesiams gelbėtojams nestigo. Tikėtina, kad jų atsakymus įsimins daugelis, ir jie niekada nerizikuos, kad reikėtų gelbėti jų gyvybes. 

Apie tai, kaip svarbu mokėti plaukti susirinkusiems papasakojo ir šio renginio vedėjai – trijų olimpinių žaidynių dalyvė, ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė ir kino aktorius, projekto „Muzikinė kaukė“ dalyvis Robertas Lenartavičius. Tai patvirtino ir dainininkas  Justinas Jarutis, aktorius ir muzikantas Džiugas Širvys.

Sostinės vaikų ir jaunimo centro plaukimo trenerės vaikus ir jų tėvus supažindino su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, pamokė, kaip atlikti vandens pratimus, panerti ir plūduriuoti, kaip gelbėti savo gyvybę.

O Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodė, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam, pravedė sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo pratybas.