BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Neramus savaitgalis: išbandymai dujų nuotėkiu, ugningas žaibo kirtis, skenduolių paieškos ir skaudūs eismo įvykiai

Data

2022 07 25

Įvertinimas
0
fire-2908402_1280.jpg

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 60 gaisrų ir atliko 97 gelbėjimo darbus. Ugniagesių gelbėtojų pagalbos savaitgalį reikėjo ir lifte užstrigusiems, ir skęstantiems vandens telkiniuose, ir avarijoje nukentėjusiems žmonėms. Teko jiems iš duobės traukti ir karvę. Degė buitinė ir žemės ūkio BEI pramoninė technika, o galimai nuskendusio žmogaus paieška Baltijos pajūryje priminė aštraus siužeto filmą – skenduolio ieškojo narai, sraigtasparnio pilotas ir gelbėtojai su keturračiais.

Penktadienį 09.43 val.,  Vilniuje,  Jankiškių gatvėje iš antžeminių dujų rezervuaro veržėsi dujos. Perpylimo metu atlikti rezervuaro aušinimo darbai. Nustatyta apsaugos zona, iš kurios policijos pareigūnai evakavo gyventojus.

Penktadienį,  15.22 val.,   Panevėžyje, Parko gatvėje daugiabučio bute nuo kraunamo paspirtuko užsidegė kilimas.  Tą pačią dieną 21.33 val., Klaipėdoje, Kauno gatvėje daugiabučio vonioje užsidegė skalbimo mašina. Šių įvykių metu žmonės nenukentėjo.

21.19 val.  Trakų rajone, Lentvaryje, Naujosios Sodybos gatvėje degė daugiabutis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, pro virtuvės langą penktame aukšte veržėsi dūmai. Nors gaisrą pavyko užgesinti iki gelbėjimo pajėgų atvykimo, situacija buvo grėsminga – nuo karščio išsilydė dujų skaitiklis, buvęs prie pat dujinės viryklės,  veržėsi dujos. Ugniagesiai gelbėtojai iš 15 butų į lauką išvedė 23 žmones. Nuo aukštos temperatūros išsilydė vandentiekio vamzdžiai.  Vanduo užliejo butą ketvirtajame aukšte. Žmonių aukų išvengta. Ugniagesiai gelbėtojai sustabdė dujų nuotėkį. Žmonės grįžo į butus.

Penktadienį, 23.05 val.,  gautas pranešimas, kad žaibui trenkus į medinį pastatą, Tauragės rajone,  Batakių seniūnijoje, Paltiniškės kaime užsidegė  ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams,  pastatas degė atvira liepsna, medinės dalys jau buvo sukritusios. Medinėje pastato dalyje buvo laikoma 30 šieno rulonų. Mūrinėje dalyje, deja, sudegė du raguočiai. Gesinti tokį gaisrą nebuvo paprasta: reikėjo nutiesti 150 m magistralinę liniją iki dirbtinio vandens šaltinio, iš degančio pastato vežti šieno rulonus į laukus ir perpilti juos vandeniu (gaisro metu apdegė ir sugadinta 10 t šieno), o gaisro židinių ieškota su termovizoriumi.

Šeštadienį, 00:54 val., Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių seniūnijoje, Natkiškių kaime atvira liepsna laižė medinio pastato stogą. Iš namo buvo išneštas dujų balionas. Nors pastatas gaisro metu nukentėjo, tačiau pavyko išsaugoti šalia esančius statinius.

11.55 val.  Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, Biruliškių kaime kilo gaisras UAB ,,Freda 2“ sandėliuose. Degė pjuvenų surinkimo įrenginys. Gaisro metu sudegė apie 500 filtravimo maišelių, termiškai paveiktas metalinis įrenginio korpusas.

13.21 val. Vilkaviškio rajone,  Šeimenos seniūnijoje, Gudelių kaime  užsidegė kombainas ,,Dronningborg“. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, savininkas kombainą buvo apgesinęs pats, dėl saugumo technika perlieta vandeniu. Gaisro metu apdegė variklio skyrius.

Šiltą savaitgalį, deja, neišvengta žūčių ir  vandens telkiniuose. Liepos 22 d.,  09.47 val., Anykščių rajone, Anykščių seniūnijoje, Burbiškio kaimo dirbtiniame vandens telkinyje buvo toliau tęsiama skenduolio paieška, pradėta liepos 21 dieną. Nuskendusio vyro kūnas rastas 4 m nuo kranto, 2,5 m gylyje.

Tą pačią dieną  09.24 val., ugniagesių gelbėtojų pagalbos šaukėsi tėvai, nerandantys išėjusio žvejoti sūnaus. Prie karjero, esančio Kauno rajone, Lapių seniūnijoje, Šatijų kaime, rasta jo meškerė. Atvykus gelbėjimo pajėgoms,  kūnas rastas 2 m nuo kranto, iki medikų atvykimo buvo atliekamas dirbtinis kvėpavimas. Deja, medikai konstatavo mirtį.

Šeštadienį, liepos 23 d., 18.47 val., Klaipėdoje, Giruliuose, Girulių paplūdimyje ieškota vieno iš trijų skendusių žmonių Baltijos jūroje, du jau buvo išgelbėti. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, skendusio žmogaus vandenyje ieškojo paplūdimio gelbėtojai, 19.04 val. paiešką pradėjo ugniagesių naras. Buvo pasitelktas ir sraigtasparnis, o paplūdimio gelbėtojai grandinėle ieškojo žmogaus vandenyje bei keturračiu palei pakrantę. 20.07 val. gelbėjimo operacija nutraukta, kūnas nerastas.

21.40  val., Vilniuje, Žirmūnų gatvėje esančiame namo lifte ugniagesių gelbėtojų pagalbos reikėjo užstrigusiems 4 žmonėms.  Atvykę ugniagesiai gelbėtojai, atidarė liftą ir išlaisvino žmones.

Šeštadienį, liepos 23 d., 19.45 val.,  Kupiškio rajone, Aukštaičių–Panevėžio g. sankirtoje susidūrė du lengvieji automobiliai: ,,Audi A6“ ir ,,Seat Toledo“. Eismo įvykyje nukentėjo abiejų automobilių keleiviai. Ugniagesiai gelbėtojai padėjo medikams įkelti sužeistuosius į greitosios pagalbos automobilius,  atjungė transporto priemonių akumuliatorius, nuvalė kelią.

Sekmadienį, liepos 24 d., 00.45 val., gautas pranešimas, kad Vilniuje, Eišiškių plente 82, apsivertė automobilis BMW 525, viduje yra prispaustas žmogus. Ugniagesiai gelbėtojai išlaisvino vairuotoją ir perdavė jį medikams.

Skaudi avarija įvyko sekmadienį, 16.59 val., Varėnos rajone, kelyje Bobriškės–Varėna–Eišiškės (18 km.)  susidūrė du lengvieji automobiliai „Volvo XC 90“ ir „Opel Zafira“. Gautas pranešimas, kad avarijos vietoje yra du prispausti žmonės. Iš automobilio „Volvo XC 90“ buvo ištraukta moteris ir du vaikai. Juos išsivežė medikai. Iš kito automobilio „Opel Zafira“ – išlaisvintas vairuotojas ir mergina. Vairuotojas išvežtas į gydymo įstaigą. Iš automobilio ištrauktai merginai medikai  konstatavo mirtį.

Sekmadienio ryte iš Rokiškio rajono, Juodupės seniūnijos, Pakapės kaimo  gautas pranešimas, kad karvė įklimpo duobėje ir niekas jos negali ištraukti. Ugniagesiai gelbėtojai buksyravimo lynu  karvę ištraukė iš duobės.