BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Dėmesio senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms nebūna per daug

Data

2021 08 25

Įvertinimas
0
DSC_0033.JPG

Siekdami, kad senyvo amžiaus ir neįgalūs žmonės kiek galima saugiau gyventų jiems artimoje aplinkoje – savo namuose, ir žinotų, kur galima kreiptis pagalbos, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Visagino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai inicijavo susitikimą su Visagino neįgaliųjų draugijų atstovais.

Susitikimo metu buvo aptarta, kaip klausos ar kalbos negalią turintis žmogus gali bendrauti su Bendruoju pagalbos centru. Pareigūnai paaiškino, kaip galima pasinaudoti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobiliąja programėle, SMS žinute numeriu 112, „Tyliojo skambučio“ paslauga, gestų kalbos vertėjų centrų teikiama vertimo nuotoliniu būdu paslauga.

Susitikime buvo pateikta nemažai klausimų, kada galima kreiptis į BPC, kur skambinti neskubios pagalbos poreikio metu. Ne visi susitikimo dalyviai žinojo ir apie Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainę https://www.lt72.lt. Jie prašė paaiškinti, kaip galima nustatyti pranešimo funkciją savo telefono aparate. Pabaigoje buvo pademonstruotas autonominis dūmų detektorius ir atkreiptas dėmesys į jo paskirtį – įspėti apie galimą gaisro pavojų. Taip pat buvo sudarytas sąrašas, kam iš senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių reikalinga pagalba įrengti autonominį dūmų detektorių, ar kas jo išvis neturi.

Rugpjūčio  24 d. Visagino PGT pareigūnai jau aplankė šiuos neįgaliuosius, apžiūrėjo jų būstus, suteikė konsultaciją ir padėjo įrengti autonominius dūmų detektorius. Senjorai buvo labai patenkinti dėmesiu ir Visagino PGT padovanotais autonominiais detektoriais.

Pareigūnai nori atkreipti visuomenės dėmesį į senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių pagalbos – kartais net nieko nekainuojančio gero žodžio poreikį. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, kasmet vis didesnę dalį gyventojų sudaro pagyvenę žmonės. Oficialios statistikos portalo duomenimis, 2020 m. šalyje gyveno 556 tūkst. 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonių, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos statistikos duomenimis – apie 230 tūkst. asmenų su negalia.

Iš jų jautriausia gyventojų grupė  – tai senjorai, turintys tam tikrą negalią (60 668 žmonių). Daugeliu atvejų jie negali savarankiškai pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu. Suprantama, kad jų šeimos palaikymas yra svarbiausias, tačiau dažnai tokie asmenys yra vieniši arba jų artimieji, išsigandę sunkumų, vengia bendravimo, kontakto ir ryšio su jais. Senų žmonių, ir ypač neįgaliųjų, viltis – valstybės kompleksinė parama, kurią stengiasi įgyvendinti valstybės institucijų darbuotojai.