BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


„BaltFloodCombat“ komanda išvyko į pratybas Rumunijoje

Data

2021 10 18

Įvertinimas
0
BFC 20211018_090410.jpg

Spalio 18 d., Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai, Europos Sąjungos modulio „BaltFloodCombat“, sukurto bendradarbiaujant trims Baltijos šalims – Lietuvai, Latvijai ir Estijai, nariai, išvyko į tarptautines pratybas „EUROMODEX“, kurios spalio 20–23 d. vyks Rumunijoje. Pratybos rengiamos Timišoaros apskrityje, regione, kur, išsiliejus upei, kyla potvyniai. Jose taip pat dalyvaus Rumunijos, Belgijos, Ispanijos, Kroatijos, Slovėnijos ir Slovakijos gelbėtojai.

Pratybose bus tobulinama vandens perpumpavimo taktika, stiprinamas tarptautinės pagalbos teikimo komandų bendradarbiavimas ir gelbėtojų įgūdžiai. Pasak Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos vado, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo valdybos Veiklos organizavimo skyriaus vyriausiojo specialisto Jano Pavliukoic, be potvynio likvidavimo, dar vienas didelis iššūkis pratybose – COVID-19 pandemija. „Tokios pratybos dėl koronaviruso pandemijos vyksta po ilgos pertraukos. Visi mūsų komandos nariai yra paskiepyti, prieš išvykdami į pratybas pasidarysime COVID testus, kitus darysime Lenkijoje susitikę su estais ir latviais, dar vienus – atvykę į pratybų vietą. Tikimės, kad viskas bus gerai ir visi komandos nariai grįš sveiki. Mūsų komandoje bus ir viena medikė iš Estijos“, – sakė jis.

Į pratybas vyksta ilgamečiai BFC modulio ir Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos (LERT) nariai, tarptautinių misijų ir pratybų dalyviai. Tai Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos viršininkas Arūnas Dikčius, Vilniaus PGV Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta, Kauno PGV 3-iosios komandos ugniagesys gelbėtojas Donatas Klimavičius, PAGD Materialinių išteklių valdymo valdybos Logistinio aprūpinimo skyriaus vyriausiasis specialistas Eugenijus Motiejūnas, Panevėžio PGV Utenos PGT ugniagesys gelbėtojas Vygandas Pukenis ir Panevėžio PGV 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Andrius Mažeikis. Kartu su komanda vyks ir vienas iš pratybų organizatorių, tarpininkausiantis organizatoriams ir komandai, Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius.

BFC modulio valdymo grupės pavaduotoją pratyboms deleguoja Latvijos valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, ryšio pareigūną ir logistikos ekspertą – Estijos valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Lietuvos ir Latvijos gelbėtojai bus atsakingi už vandens perpumpavimą ir didelio našumo siurblių darbą, Estijos – už logistiką: komandos apgyvendinimą, maitinimą ir įrangos transportavimą.

Šių metų rugsėjo 29-30 d. Lietuvos gelbėtojai, rengdamiesi pratyboms, savo gebėjimus tobulino mokymuose Ugniagesių gelbėtojų mokykloje.