Visi jie yra psichikos sveikatos specialistai, tarpusavy besiskiriantys savo išsilavinimu, kompetencijų sritimis ir darbo metodais:

Psichologas – specialistai, moksliniu požiūriu tyrinėjantys žmonių mąstymą, jausmus, elgesį, asmenybę ir kitus su žmogaus psichika susijusius aspektus. Psichologai šias žinias taiko siekdami padėti žmonėms suprasti savo savijautą, moko įgūdžių, reikalingų spręsti įvairias gyvenimiškas problemas, padeda susidoroti su krizėmis, stresą keliančiais įvykiais. Psichologo praktika gali užsiimti tik asmuo, universitete baigęs psichologijos bakalauro ir pasirinktos kryptis psichologijos magistro studijas. 

Psichoterapeutas – dažniausiai tai psichologas ar gydytojas, po aukštojo mokslo papildomai žinias gilinęs kurios nors psichoterapinės mokyklos studijose, ir tapęs psichologu-psichoterapeutu arba gydytoju-psichoterapeutu. Psichoterapeutai į problemas žvelgia giliau ir stengiasi apie problemą sužinoti kuo daugiau. Kaip ir psichologai, psichoterapeutai nediagnozuoja sutrikimų. Pagrindinis šių specialistų tikslas – suprasti sunkumus, su kuriais asmuo susiduria, ir padėti šiuos sunkumus įveikti. Šiame procese jie naudojasi ne tik pokalbiu, bet ir psichoterapinės krypties (pvz., kognityvinės-elgesio, psichodinaminės, geštalto, egzistencinės ir pan.), kuriai atstovauja, įrankiais bei metodais.

Psichiatras – tai gydytojas, galintis įvertinti asmens psichikos būseną, diagnozuoti psichikos sutrikimus, skirti vaistus ar nukreipti  asmenį pas kitus psichikos sveikatos specialistus.

Atnaujinimo data: 2023-10-19