BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Nuo 2018-09-28 06:00 iki  2018-09-29 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2018-09-29 06:00 iki 2018-09-30 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2018-09-30 06:00 iki 2018-10-01 06:00 įvykių suvestinė

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 88 gaisrų ir atliko 82 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu traumuoti 3 žmonės.

Šeštadienį vakare gautas pranešimas, kad Vilkaviškio rajone, Mierčių kaime, dega daugiabutis gyvenamasis namas ir antrajame aukšte esantys žmonės negali iš jo išeiti. Atvykus ugniagesiams gaisras jau buvo likviduotas. Dėl laiptinėje tvyrojusių dūmų iš namo negalėjo išeiti moteris su dviem mažamečiais vaikais. Juos saugiai evakavo ugniagesiai. Gaisrą gesinęs vyras dėl apsinuodijimo dūmais po medikų apžiūros išvežtas į ligoninę. Gaisro metu laiptinėje sudegė striukė, aprūko dalis sienos ir grindų dangos.

Tą patį vakarą Šiauliuose, Ramunės sodų 5-ojoje gatvėje, atvira liepsna degė statybinis vagonėlis ant ratų. Gaisro metu nukentėjo vyras, jį medikai išvežė į ligoninę. Vagonėlis sudegė.

Sekmadienį apie 14 val. Kaune, Vaisių gatvėje, degė grupės savininkų gyvenamasis namas ir pagalbinio ūkio paskirties pastatai. Atvykus ugniagesiams liepsnojo du ūkinės paskirties sandėliavimo pastatai, ugnis jau buvo išplitusi ir į šalia esančius du gyvenamuosius namus. Mėgindamas gesinti gaisrą nukentėjo vieno buto savininkas, kuris dėl nesunkių veido nudegimų buvo išvežtas į gydymo įstaigą. Gaisro metu sudegė malkinė, išdegė gyvenamojo namo palėpė, apdegė medinės stogo konstrukcijos, plastikinė fasado apdaila, medinė siena, deformavosi metalinė stogo danga, apdegė vieno buto holas, sutrūkinėjo 5 langų stiklų paketai. Kitame bute sutrūko du stiklo paketai, apdegė dar vienas ūkinis pastatas ir šalia stovintis namas.

Penktadienį rytą Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, degė butas daugiabučio antrajame aukšte. Atvykus ugniagesiams jame tvyrojo daug dūmų, kambaryje degė sofa-lova. Ugniagesiai evakavo žmones iš viršutinių aukštų.

Tą patį rytą Kaune, Veiverių gatvėje, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu išdegė kambarys, prieangis, apdegė stogo konstrukcijos ir palėpėje sukrauti sendaikčiai, apsilydė gretimo pastato plastikinės lauko dailylentės, trūko lango stiklo paketas.

13.39 val. pranešta apie gaisrą Alytaus rajone, Greikonių kaime. Ten liepsnojo gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė apie 40 kv. m stogo.

Šeštadienį apie vidurdienį Utenos rajone, Užpaliuose, atvira liepsna degė gyvenamojo namo vidus. Virtuvėje išdegė dalis grindų ir lubų, apdegė namų apyvokos daiktai, aprūko kambariai. Ugniagesiai spėjo išnešti dujų balioną.

Prieš vidurnaktį Vilniaus rajone, Beržiškių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė jo stogas, išdegė perdanga ir veranda.

Sekmadienį po vidurnakčio Radviliškio rajone, Baisogaloje, liepsnojo kibininė. Gaisro metu pastatas ir visas jame buvęs turtas sudegė. Ugniagesiai išsaugojo netoli stovėjusį ūkinį pastatą.   

Nuo 2018-09-27 06:00 iki 2018-09-28 06:00

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai į gaisrus skubėjo 22 kartus, o į gelbėjimo darbus – 48 sykius. Aukų ir traumų gaisruose išvengta. Beje, ugniagesiai 19 kartų vyko šalinti vėjo nulaužtų medžių ir šakų nuo važiuojamosios kelio dalies (Klaipėdos apskrityje -  6, Panevėžio apskrityje - 3, Kauno apskrityje - 2, Vilniaus apskrityje - 2, Telšių apskrityje - 2, Alytaus apskrityje - 2, Utenos apskrityje – 1).

Praėjusią naktį gautas pranešimas apie  Vilniaus rajone, Maišiagalos seniūnijoje, Masionių viensėdyje esančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje „Comandor Eguestrian center“ kilusį gaisrą.  Kai atvyko ugniagesiai, atvira liepsna degė karkasinis  klubo maniežas.  Gaisro metu sudegė maniežas ir jo viduje buvęs turtas:  keturios žirgų transportavimo priekabos, žirgų transportavimo krovininis automobilis, mikroautobusas. Ugniagesiams pavyko nuo ugnies išgelbėti prie maniežo priblokuotą žirgyną. Buvo išvesti 26 žirgai. Įvykis tiriamas.

Rytą Biržų rajone, Daunorių kaime, atvira liepsna degė lauko virtuvė. Gaisro metu išdegė virtuvėlės vidus, medinė perdanga ir 3 kv. m stogo konstrukcijų.

Apie 13 val. Kaune, Rygos gatvėje, degė malkinė, priblokuota prie gyvenamojo namo. Gaisro metu apdegė apie 1,5 kub. m malkų, aprūko apie 12 kv. m mūrinio namo lauko sienos.

Prieš vidurnaktį Vilniuje, Smolensko gatvėje, daugiabučio laiptinėje prie vieno iš butų degė kilimėlis, laiptinėje tvyrojo daug dūmų. Gaisro metu aprūko buto durys ir pirmojo aukšto laiptinės sienos.

Šiąnakt po vidurnakčio Kretingos rajone, Darbėnuose, atvira liepsna degė ūkinio pastato stogas. Jo viduje buvo laikomos malkos. Gaisro metu sudegė stogas, apdegė perdanga, aprūko sienos.

11.20 val. gautas pranešimas, jog Vilniuje, Gamyklos gatvėje, darbo metu žmogus įkrito į duobę, yra prispaustas, bet sąmoningas. 3 m gylio duobėje su vandeniu vyro koją prispaudė užvirtusi gelžbetoninė plokštė. Ugniagesiai, panaudoję hidraulinę įrangą, vyrą išlaisvino, iškėlė iš duobės ir perdavė medikams. Jis išvežtas į gydymo įstaigą.

Apie 11 val. Klaipėdos rajone, Žiaukų kaime, ant važiuojamosios kelio dalies nuvirto 3 medžiai. Griūdami jie kliudė gatvės apšvietimo stulpą ir jį nuvertė. Ugniagesiai supjaustė nuvirtusius medžius ir patraukė į šalikelę.

17 val. Klaipėdos rajone, Vaitelių kaime, virsdamas medis užkrito ant ūkinio pastato stogo. Ugniagesiai jį supjaustė ir patraukė nuo pastato.  

 

Nuo 2018-09-26 06:00 iki 2018-09-27 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 35 gaisrų ir atliko 144 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų traumuotas žmogus.

9.35 val. buvo pranešta, jog Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, degalinės „Orlen“ darbuotojui valant rezervuarą užsidegė susikaupusios dujos. Gaisrą iki atvykstant ugniagesiams milteliniu gesintuvu užgesino degalinės darbuotojas, tačiau gaisro metu jis apdegė veidą. Vyras greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo nuvežtas į gydymo įstaigą.

Po vidurdienio Varėnos rajone, Vaizgirdonių kaime, užsidegė individualus gyvenamasis namas. Pro jo langus veržėsi dūmai, degė namo vidus. Ugniagesiai iš namo išnešė dujų balioną. Gaisro metu apdegė stogo konstrukcijos ir perdangos, aprūko sienos ir lubos, apdegė namų apyvokos daiktai.

Pavakary Šiauliuose, Ragainės gatvėje, UAB „Sedaras“ teritorijoje, atvira liepsna degė lentų rietuvė. Gaisro metu apdegė 8 kub. m lentų. 12 kub. m šalia stovinčių lentų ugniagesiams pavyko išsaugoti.  

Rugsėjo 27-osios naktį gaisras kilo Alytaus rajone, Greikonių kaime. Atvykus ugniagesiams iš gyvenamojo namo veržėsi dūmai. Virtuvėje sudegė langas ir spintelė, apdegė namų apyvokos daiktai.

Šiąnakt po vidurnakčio Jurbarko rajone, Dainių II kaime, liepsnojo du ūkiniai pastatai. Viename iš pastatų sudegė veršiukas ir visas jame buvęs turtas. Kitame pastate, daržinėje, sudegė ir buvo sugadinta apie 90 rulonų šieno. Ugniagesiams pavyko išsaugoti 5 šalia stovinčius pastatus.

Vakar 15.25 val. pranešta, kad Mažeikių rajone, Sedoje, nugriuvus namo sienai prispaustas žmogus. Jį iki atvykstant gelbėtojams ištraukė gyventojai. Apleisto pastato medinę sieną žmogus ardė malkoms. Nukentėjusysis be sąmonės išvežtas į gydymo įstaigą.

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai 109 kartus vyko šalinti vėjo nulaužtų medžių ir traukti jų šakų nuo važiuojamosios kelio dalies. Dėl nuvirtusių medžių buvo apgadinti 9 automobiliai. Klaipėdos ugniagesiai vėtros padarinių vyko šalinti 31 kartą, Utenos – 19, Šiaulių – 13, Kauno – 12, Vilniaus – 10, Telšių – 8, Panevėžio – 7, Alytaus – 5, Marijampolės – 2, Tauragės – 2.

Nuo 2018-09-25 06:00 iki 2018-09-26 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 14 gaisrų ir atliko 27 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

17.34 val. pranešta, kad Kaune, Raudondvario plente, bendrabutyje, sprogo dujų balionas, skilo namo siena. Dėl dujų nuotėkio sprogo dujinės viryklės orkaitė, išdužo lango stiklai. Gaisras nekilo.

Apie 21 val. Kupiškyje, Slavinčiškio gatvėje, ūkiniame pastate degė 10 t pluoštinių kanapių. Gaisro metu sudegė kanapės, apdegė ir pastato konstrukcijos.

22.31 val. Panevėžio ugniagesiai vyko į Margirio gatvę. Iš vieno daugiabučio namo buto balkono jie išmetė užsidegusius skudurus ir fotelį.

Ankstų rugsėjo 26-osios rytą Jonavoje, Lietavos gatvėje, atvira liepsna degė automobilis „VW Touran“. Gaisro metu išdegė variklio skyrius, apdegė salonas.

Nuo 2018-09-24 00:06 iki 2018-09-25 00:06 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 19 gaisrų ir atliko 23 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų traumuotas žmogus.

14.30 val. gautas pranešimas apie gaisrą Jonavoje, Sodų gatvėje, bute daugiabutyje. Ugniagesiai į butą pirmajame aukšte pateko per balkoną. Kambaryje degė drabužiai. Iš buto jie išvedė dūmų prisikvėpavusią moterį. Ji perduota greitosios medicinos pagalbos medikams ir išvežta į gydymo įstaigą. Gaisro metu apdegė medinės grindys, aprūko kambarys.

7.25 val. Šakių rajone, Slavikų kaime, atvira liepsna degė sunkvežimis GAZ 33027. Gaisro metu išdegė jo kabina, variklio skyrius, sudegė priekinės padangos, apdegė kėbulas.

10.21 val. pranešta, kad Klaipėdos rajone, Būdviečių kaime, atvira liepsna dega medinės, dviejų aukštų pirties stogas. Gaisro metu išdegė antrojo aukšto patalpos, apdegė namų apyvokos daiktai, sudegė lova, apdegė biliardo stalas ir apie 10 kv. m stogo dangos.

Po vidurdienio Kėdainiuose, S. Jaugelio Telegos gatvėje, daugiabučio evakuacinėje laiptinėje degė šiukšlės, tvyrojo daug dūmų. Ugniagesiai į lauką išvedė 20 ketvirtojo ir penktojo aukštų gyventojų. Gaisro metu apdegė laiptinės sienų šiltinamoji medžiaga.

14.40 val. Kelmės rajone, Gaurylių kaime, atvira liepsna degė lauko virtuvė. Gaisro metu sudegė pastato stogas, išdegė jo vidus ir jame buvusi buitinė technika. Ugniagesiai išsaugojo už 4 m stovintį gyvenamąjį namą.

Rugsėjo 25-osios naktį, 3.40 val., Kaune, Medekšinės gatvėje, degė du vienam savininkui priklausantys automobiliai. Gaisro metu išdegė automobilio „Volvo XC70“ variklio skyrius ir „Mercedes Benz“ galinė dalis ir salonas.

Nuo 2018-09-21 00:06 iki 2018-09-22 00:06 įvykių suvestinė

Nuo 2018-09-22 00:06 iki 2018-09-23 00:06 įvykių suvestinė

Nuo 2018-09-23 00:06 iki 2018-09-24 00:06 įvykių suvestinė

 

Per praėjusias tris paras ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 99 gaisrų ir atliko 80 gelbėjimo darbų. Gaisruose traumuoti du žmonės.

Penktadienį apie 22 val. buvo pranešta, jog Šilutės rajone, Vilkyčių kaime, dega gyvenamasis namas. Gaisrą iki priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų atvykimo užgesino jame buvę žmonės. Nešdamas iš namo degantį puodą su riebalais, apdegė vyras. Greitoji medicinos pagalba jį išvežė į ligoninę. Gaisras kilo virtuvėje. Joje apdegė garintuvas, spintelė, aprūko dalis lubų bei sienos, taip pat aprūko laiptinė.

Šeštadienį apie 18.22 val. gautas pranešimas apie gaisrą individualiame name Telšių rajone, Žarėnuose. Atvykus ugniagesiams rūsyje degė dujinė viryklė ir namų apyvokos daiktai. Gesindamas gaisrą apdegė vyras. Iš patalpos ugniagesiai išnešė dujų balioną. Jiems pavyko išsaugoti name esančiame garaže stovintį automobilį.

Penktadienį po vidurdienio Alytuje, Naujojoje gatvėje, UAB „Enermega“ mechaniniame ceche, degė galandinimo staklių filtras. Gaisro metu aprūko ventiliacijos angos bei pastato sienos.

Apie 13 val. Kretingos rajone, Rūdaičių kaime, atvira liepsna degė traktorius „New Holland“. Taip pat apdegė prie jo prikabinta chemikalų talpykla. Ugniagesiams pavyko išsaugoti už 2 m esančius pastatus.

21.30 val. pranešta, kad Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje esančio bendrabučio laiptinėje pilna dūmų, o agresyvus kaimynas neatidaro durų. Ugniagesiams patekus į kambarį, ant spintos degė sukrauti daiktai. Jie buvo užpilti vandeniu ir išmesti į lauką. Agresyvų kambario savininką išsivežė policijos pareigūnai.

Šeštadienį apie 21 val. Utenos rajone, Vyžuonose, atvira liepsna degė medinės automobilių dirbtuvės, garažas ir sandėliukas. Gaisro metu sudegė dirbtuvės ir jose buvusios automobilių detalės, apdegė garažo stogas ir sandėliukas, sudegė automobilis „Subaru Impreza“, dar 3 automobiliai apdegė. Ugniagesiai išsaugojo gyvenamąjį namą ir lauko virtuvę.

Sekmadienį apie pirmą valandą nakties Vilniuje, Mileišiškių gatvėje, degė gyvenamasis namas. Gaisro metu išdegė jame įrengta katilinė, aprūko namo vidus.

Penktadienį rytą buvo pranešta, kad Varėnos rajone, kelyje Vilnius – Gardinas ties Perlojos kaimu, nuo kelio nuvažiavo, nuvirto ant šono ir į medžius atsitrenkė automobilis, jame yra prispaustas žmogus. Panaudoję gelbėjimo įrangą, ugniagesiai išlaisvino 2000 m. gimusį jaunuolį, tačiau medikai konstatavo jo mirtį.

Tos pačios dienos vakare Panevėžio rajone, Navaršonių kaime, susidūrė du lengvieji automobiliai. Vieno jų vairuotojas buvo prispaustas. Panaudoję hidraulinę įrangą, ugniagesiai jį išlaisvino ir perdavė medikams.

Nuo 2018-09-20 06:00 iki 2018-09-21 06:00 įvykių suvestinė

Per praėjusią parą ugniagesiai gelbėtojai į gaisrus skubėjo 39 kartus, o į gelbėjimo darbus jiems teko vykti 21 sykį. Gaisro metu buvo traumuotas 1 žmogus, žūčių gaisruose buvo išvengta.

Vakar ryte gautas pranešimas, kad  gaisras kilo  Kaune,  V. Landsbergio-Žemkalnio g. esančiame daugiabučiame name, viename iš butų. Kai atskubėjo ugniagesiai, atvira liepsna degė virtuvės  patalpos.  Apdegė virtuvės baldai, aprūko sienos ir lubos, skilo stiklo paketas. Gaisre vyras apdegė rankas.  Jis išvežtas į ligoninę.

Tos pačios dienos rytą Kaišiadorių rajone,  Kruonio miestelyje, Pastrėvio gatvėje degė  ūkinis pastatas (15x4 m). Atvykus ugniagesiams, jis jau liepsnojo atvira liepsna,  dalis stogo buvo sukritusi. Viena šio pastato dalis –  mūrinė, kita –  karkasinė. Gaisro metu nudegė ir buvo nuardyta  20 kv. m stogo dangos. Išdegė  dalis pastato  ir ant perdangos sukrautas šienas bei malkos. Pirminiais duomenimis,  įtariamas padegimas.

Apie 14 val. gautas pranešimas apie gaisrą, kilusį Pakruojo rajone, Lygumų miestelyje, Juknaičių g., kur degė žemės ūkio bendrovei priklausantys  šiaudai. Gaisro metu sudegė ir buvo sulieta vandeniu apie 10 tonų presuotų šiaudų. Nuo ugnies pavyko apsaugoti už 6 metrų sukrautus kelis šimtus rulonų šienainio ir 30 tonų runkelių. Gaisrą gesinti padėjo bendrovės darbuotojai. 

17 val. 50 min. pranešta, kad Šakių rajone, Barzdų seniūnijoje, Buktiškių kaime dega ūkinis pastatas (18x7 m). Kai atvyko ugniagesiai, jis jau liepsnojo atvira liepsna. Ūkinis pastatas degė atvira liepsna. Viena šio pastato dalis – mūrinė, kita – medinė. Pastaroji ir supleškėjo. Ūkiniame pastate sudegė ir jame laikyti namų apyvokos daiktai ir malkos.

Nuo 2018-09-19 06:00 iki 2018-09-20 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 39 gaisrų ir atliko 22 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų buvo traumuotas žmogus.

22.15 val. buvo gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Erfurto gatvėje, bute daugiabutyje. Atvykus ugniagesiams iš buto antrajame aukšte veržėsi dūmai, pro langą buvo išlindęs žmogus. Pastačius ištraukiamąsias kopėčias gyventojas buvo iškeltas ir perduotas medikams. Po apžiūros, įtariant apsinuodijus degimo produktais, vyras išvežtas į ligoninę. Gaisro metu bute apdegė televizorius, kompiuteris ir kiti namų apyvokos daiktai. Iš namo buvo išvesta 12 žmonių.

Apie 11 val. Alytuje, Naujojoje gatvėje, gaisras kilo VĮ „Turto bankas“ administraciniame pastate. Ketvirtajame aukšte esančiame Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM Alytaus skyriaus archyve, lentynose, smilko 10 dokumentų segtuvų. Darbuotojai gaisrą gesino milteliniu gesintuvu. Ugniagesiai segtuvus išnešė į lauką ir užgesino. Gaisro metu aprūko 18 kv. m patalpa, apsilydė du šviestuvai. Gaisro priežastis – elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai.

Apie 14 val. Panevėžyje, Nemuno gatvėje, daugiabučio pirmajame aukšte, bendrojo naudojimo koridoriuje, degė vaikiškas vežimėlis. Gaisro metu apdegė dalis sienos, aprūko bendrojo naudojimo patalpos.

Pavakary Vilniuje, Ukmergės gatvėje, daugiabučio šeštajame aukšte, 3 kambarių bute, atvira liepsna degė namų apyvokos daiktai. Gaisro metu kambaryje sudegė kompiuteris, apdegė stalas, įskilo lango stiklas.

Apie 23 val. Raseinių rajone, Stonų kaime, degė UAB „Murameda“ lentpjūvė. Atvykus ugniagesiams liepsnojo prie metalinio angaro priblokuoto priestato stogas ir viduje buvusių 15 kub. m pjuvenų. Gaisro metu sudegė prie angaro priblokuoto priestato medinis stogas, perdanga, pertvaros, sugadinta pjuvenų tiekimo įranga. Ugniagesiams pavyko išsaugoti džiovykloje buvusios 120 kub. m medienos ir 30 kub. m pagamintos produkcijos.  

9.20 val. buvo gautas pranešimas, kad Zarasų rajone, Dimitriškių kaime, darbo metu vyrą prispaudė grunto nuošliauža. Atvykus ugniagesiams, žmogus buvo maždaug 1,5 m gylio griovyje iki juosmens užverstas žemėmis. Gelbėtojai jį atkasė ir ištraukė iš griovio, tačiau medikai konstatavo vyro mirtį.

Nuo 2018-09-18 06:00 iki 2018-09-19 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 20 gaisrų ir atliko 24 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

Prieš vidurnaktį Šilutėje, Liepų gatvėje, daugiabučio namo laiptinėje, penktajame aukšte, degė vaikiškas trynukų vežimėlis. Laiptinėje buvo daug dūmų. Ugniagesiai iš penktajame aukšte esančių butų išvedė 8 gyventojus, iš jų 4 vaikus, kiti gyventojai išėjo patys. Gaisro metu aprūko laiptinės sienos ir dviejų butų durys.

Rugsėjo 19 d. naktį Vilniuje, T. Ševčenkos gatvėje, garažų masyve, atvira liepsna degė metalinis garažas. Gaisro metu sudegė viduje buvusios spausdinimo staklės, įlinko metalinės stogo konstrukcijos, šalia esančio garažo viduje apdegė automobilis „Ford Focus“, išdegė ir išardyta dar vieno garažo sienos dalis.

Vakar 9 val. ryto Lazdijų rajone, Seirijuose, susidūrus automobiliams „Audi 80“ ir „Opel Astra“, smarkiai nukentėjusius vairuotoją ir keleivį ugniagesiai iškėlė tik nukirpę automobilio stogą. Jie buvo perduoti medikams ir išvežti į gydymo įstaigą.

14.41 val. Trakuose, Vilniaus gatvėje, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis  „Toyota Carina“. Viduje buvo prispaustas žmogus. Ugniagesiai jį išlaisvino, tačiau medikai konstatavo vyro mirtį.

Apie 19 val. Kėdainių rajone, Josvainiuose, iš Šušvės upės ugniagesiai ištraukė apie 50 metų vyro kūną.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informavo, jog 17 val. planinio skrydžio metu orlaivio LY-HCF įgula pranešė, jog mato gaisro židinį. Įgula nustatė, jog Šalčininkų rajone, Gerviškių seniūnijoje, Kernavo termologiniame draustinyje, dega apie 1,5-2 ha miško masyvas. Sraigtasparnyje operatyviai sumontavę gaisro gesinimo įrangą, pareigūnai 17.55 val. pradėjo gesinti miško gaisrą. Jis buvo užgesintas apie 20 val., išpylus 32 t vandens.

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 33 gaisrų ir atliko 32 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

16.50 val. buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Žemynos gatvėje, dega butas daugiabutyje. Trečiajame aukšte esančiame bute degė namų apyvokos daiktai, žmonių nebuvo. Gaisro metu aprūko du kambariai, apdegė ir apsilydė mikrobangų krosnelė ir kompiuteris, apdegė sofa, sutrūko balkono durų ir lango stiklai.

20.23 val. Kauno ugniagesiai skubėjo į Partizanų gatvę. Pro antrajame aukšte esančio buto langus veržėsi dūmai. Daugiabučio laiptinėje taip pat tvyrojo dūmai. Bute degė kompiuterinė technika.

Šiąnakt Ukmergėje, Gedimino gatvėje, užsidegė Žydų bendruomenės ūkinis ir pagalbinės paskirties pastatai. Atvykus ugniagesiams atvira liepsna degė medinio ūkinio pastato stogas. Gaisro metu sudegė 40 kv. m ūkinio pastato stogo, apie 20 kv. m priblokuoto mūrinio pastato stogo konstrukcijų ir apie 10 kv. m medinio perdengimo.

Vakar Kauno ugniagesiai gelbėjo vyrą. Apie 11 val. pranešta, kad Pramonės gatvėje, UAB „Korio formulė“, konvejeris įtraukė vyro ranką. Ugniagesiai atsuko veleną ir išlaisvino jį. Nukentėjusysis sąmoningas perduotas medikams.

Prieš vidurnaktį Skuodo rajone, Laumaičių kaime, ugniagesiai gelbėtojai iš dirbtinio vandens telkinio ištraukė nuskendusios, 1961 m. gimusios, moters kūną.

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 93 gaisrų ir atliko 71 gelbėjimo darbą. Gaisruose traumuoti du žmonės.

Penktadienį pavakary Pagėgių savivaldybėje, Vilkyškiuose, atvira liepsna degė medinis garažas. Gaisro metu sudegė viduje buvęs automobilis „Audi 80“, medinė rūkykla, apdegė šalia stovinčio mūrinio ūkinio pastato lauko durys, išdužo stiklas, apdegė kito medinio ūkinio pastato lauko siena. Gelbėdama šunį, apdegė moteris. Ją medikai išvežė į gydymo įstaigą.

19.26 val. pranešta apie gaisrą Vilniuje, Grigiškėse, Kovo 11-osios gatvėje, daugiabutyje. Atvykus ugniagesiams pro buto ketvirtajame aukšte langus veržėsi dūmai. Kambaryje degė sofa ir spintelė. Buto savininką medikai išvežė į ligoninę iki priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų atvykimo.   

12.20 val. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Genių gatvėje, gaisras kilo Barboros Radvilaitės pagrindinėje mokykloje. Iš pusrūsio veržėsi dūmai, degė elektros skydinė. Iš mokyklos buvo evakuota 515 mokinių, 34 mokytojai, 14 administracijos darbuotojų.

Apie 22 val. Skuodo rajone, Plaušinių kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Iki atvykstant ugniagesiams gyventojai iš pastato buvo išvedę visus gyvulius – 45 karves. Gaisro metu visiškai sudegė ir į vidų sukrito stogas, sudegė 10 melžimo agregatų ir 10 rulonų šieno. Ugniagesiai išsaugojo šalia stovinčią pieninę.

Šeštadienį po vidurnakčio Prienuose, Basanavičiaus gatvėje, užsidegė butas daugiabutyje. Jame degė sofa. Žmonių bute nebuvo.

8.17 val. Kėdainių rajone, Skaistgirių kaime, prie gyvenamojo namo stovinčiame automobilyje „Audi A6“ vairuotojo sėdynėje rastas 1986 m. gimęs vyras be gyvybės ženklų. Automobilio viduje buvo apdegęs saugiklių blokas. Įvykio aplinkybes tiria policija.

12.29 val. Vilkaviškio ugniagesiai skubėjo į Virbalį. Gyvenamajame name buvo daug dūmų. Ugniagesiai išžvalgė abu namo aukštus ir rūsį. Paaiškėjo, kad kurdamas kietojo kuro krosnį nuo ugnies pliūpsnio veidą ir rankas apdegė paauglys. Atvykę greitosios pagalbos medikai suteikė pirmąją pagalbą, vėliau berniukas buvo išvežtas į gydymo įstaigą.

Sekmadienį po vidurnakčio Šiaulių rajone, Kairiuose, užsidegė medinis daugiabutis, kuriame gyveno trys šeimos. Namo stogas ir vienas prieškambaris degė atvira liepsna. Jame pradegė medinė perdanga, išdegė patalpos vidus ir visas buvęs turtas. Kitose patalpose kai kur pradegė medinė perdanga, apdegė tapetai ir namų apyvokos daiktai.

18.34 val. pranešta, kad Panevėžio rajone, Kiūčių kaime, dega kabantis pėsčiųjų tiltas per Lėvens upę. Gaisro metu išdegė apie 4 kv. m tilto konstrukcijų.

Rugsėjo 17-osios naktį Pakruojo rajone, Dargužių kaime, nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis, vežęs veršiukus. Per 20 veršiukų lakstė keliu, kita dalis jų buvo prispausti sunkvežimio. Ugniagesiai, patraukę sunkvežimį, ištraukė nugaišusius gyvulius. Kiti buvo pervaryti į kitą sunkvežimį.

 

Per praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 32 gaisrų ir atliko 29 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų buvo traumuotas žmogus.

23.13 gautas pranešimas, kad Kelmės rajone, Skogalio kaime, gaisras kilo gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams pastatas degė atvira liepsna. Gaisro metu nudegė stogas, išdegė vidus, apdegė įvairūs namų apyvokos daiktai. Nukentėjęs vyras perduotas medikams.

Takuose, Svajonių gatvėje, užsiliepsnojo ūkinis pastatas ir vasaros virtuvė. Atvykus ugniagesiams, abu pastatai degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė ūkinio pastato stogas ir namų ūkio apyvokos daiktai. Apdegė dalis lauko virtuvės sienos ir dalis stogo.

Šakių rajone, Turčinų kaime, užsiliepsnojo grupės savininkų tvartas. Atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna, stogo konstrukcijos sugriuvo. Gaisro metu nudegė stogas, 4 tvartų patalpose apdegė įvairūs namų apyvokos daiktai, sudegė pastogėje buvęs senas šienas.

Kauno mieste, Karmėlavos antrajame kaime, gaisras kilo garaže. Atvykus ugniagesiams, iš garažo rūko dūmai, garažas buvo užrakintas. Panaudojus diskinį pjūklą nupjauta spyna. Metaliniame garaže degė įvairūs namų apyvokos daiktai, sendaikčiai.

Prienų rajone, Padriežiškių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna. Nuo ugnies pavyko apsaugoti penkis šalia stovinčius pastatus.

Per praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 19 gaisrų ir atliko 34 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų buvo traumuotas žmogus.

12.03 val. gautas pranešimas, kad Kaune, Telšių gatvėje, kilus gaisrui žmogus apdegė rankas.

Alytuje, Žuvinto gatvėje, gaisras kilo daugiabutyje. Bute degė įvairūs  daiktai. Gaisro metu aprūko kambario sienos ir lubos, apdegė namų apyvokos daiktai bei baldai.

Vakar Vilniuje, Savanorių prospekte, gaisras kilo daugiabutyje. Degusios buto durys buvo užgesintos dar iki ugniagesiams atvykstant.

Švenčionių rajone, Labanoro miestelyje, užsiliepsnojo transporto priemonė. Atvykus ugniagesiams kemperis degė atvira liepsna.

Per praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 24 gaisrų ir atliko 35 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų žuvo žmogus.

Širvintų rajone, Kabaldos kaime, gaisras kilo vasaros virtuvėje. Atvykus ugniagesiams pastatas degė atvira liepsna. Viduje buvo rastas vyro kūnas.

20.14 val. gautas pranešimas, kad Šilalės rajone, Kaltinėnų miestelyje, užsiliepsnojo daržinė. Atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė  40 tonų šieno.

 

Per praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 23 gaisrų ir atliko 26 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų buvo traumuotas žmogus.

12.36 val. gautas pranešimas, kad Jonavos rajone, Turžėnų kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, pastatas jau buvo užgesintas. Pastatas užsidegė nuo šalia buvusio grilio. Gesindamas gaisrą nukentėjo vyras. Vyrui medikai pagalbą suteikė įvykio vietoje.

Tauragės rajone, Ožnugarių kaime, degė apleistas pastatas. Atvykus ugniagesiams, jis degė atvira liepsna. Gaisro metu pastatas sudegė visiškai.

Ignalinos rajone, Salų kaime, užsidegė ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė medinis,  ūkinis pastatas. Pastatas sudegė.

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 95 gaisrų ir atliko 78 gelbėjimo darbus. Gaisruose žuvo du žmonės ir vienas buvo traumuotas.

Šeštadienį 03.17 val. gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Šilutės plente, dega metalinis garažas. Atvykus ugniagesiams, garažas degė atvira liepsna. Ugniagesiai gelbėtojai  nupjovė nuo garažo vartų spyną. Viduje buvo rasti du žmonės be gyvybės ženklų. Atvykę medikai, konstatavo jų mirtį.

Sekmadienį, Šiauliuose, Radviliškio gatvėje, gaisras kilo daugiabutyje. Gesindamas virtuvėje įsiplieskusį gaisrą apdegė buto gyventojas.

Tą pačią dieną, Jurbarko rajone, Žardiškių kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams jis degė atvira liepsna. Gaisro metu pastatas sudegė.

 

Per praėjusią parą ugniagesiai į gaisrus vyko 21 sykį. Į gelbėjimo darbus skubėta 20 kartų. Žmonių žūčių  ir traumų gaisruose pavyko  išvengti.

Vakar vidurdienį Ukmergės rajone, Deltuvos seniūnijoje, Tatkūnų kaime degė  medinė daržinė (10x6 m).  Atvykus ugniagesiams, ji liepsnojo atvira liepsna, o jos stogas jau buvo įgriuvęs. Pastatas sudegė.  

Apie  18 val. Kėdainių rajone,  Krakių seniūnijoje, Pakarklių kaime liepsnojo Krakių žemės ūkio bendrovės sandėlis (70x20 m). Kai atvyko gaisrininkai, trijų aukštų  pastato stogas jau liepsnojo atvira ugnimi.  Degė 20 iš 29 pastato viduje įrengtų grūdų bokštų, į kuriuos supilta apie 900 tonų grūdų.

O šią naktį Jurbarke, Kęstučio gatvėje, prie renovuojamo  penkių aukštų namo degė sukrauti namų apyvokos daiktai.  Nuo jų užsidegė 1-ojo ir 2-ojo aukštų balkonų konstrukcijos bei langų ir durų rėmai. Dūmuose skendėjo daugiabučio namo 1-3 aukštuose esantys butai. Namo gyventojai jau buvo išėję į lauką.  Gaisro metu  sudegė  vieno buto balkono konstrukcijos, išdegė kambario langų rėmai, išdužo stiklai. Antrojo  aukšto  vieno iš butų balkone išdužo  stiklai, išdegė balkone buvę daiktai, išdužo kambario lango ir balkono durų stiklai. Trečiajame aukšte nuo karščio išdužo du balkono stiklai. Taip pat aprūko mūrinė namo siena ir išsilydė renovuojamo namo sienos kampas, dengtas polistirolu.

Vakar ryte, Kelmėje, B. Laucevičiaus gatvėje esančiame pirmajame vandens telkinyje (už 2-jų m nuo kranto) buvo ištrauktas vyro, gimusio  1956 m. kūnas.

15 val. 51 min. pranešta, kad Kaune,  Breslaujos gatvėje esančiame Lietuvos energetikos institute jaučiamas stiprus dujų kvapas, sklindantis iš branduolinių reakcijų korpuso. Paaiškėjo, kad šio korpuso uždarojoje  angaro tipo patalpoje (30x15x15 m) iš metrologinio patikros įrenginio „4E/1“ išbėgo apie 3 l lengvosios alyvos NAPHTA.  Atlikus matavimus, radiacinis fonas pastato viduje ir išorėje nebuvo pakitęs, pastato viduje buvo padidėjusi lakiųjų medžiagų koncentracija. Panaudojus dispergatoriaus „Hydrobreak“ mišinį, neutralizuota priekaboje ir ant grindų (5 kv. m plote) išsiliejusi lengvoji alyva.  Instituto darbuotojai buvo informuoti, kad paliktų patalpas. Ji buvo išvėdinta.

Praėjusią parą ugniagesiai į gaisrus vyko 34 kartus, o į gelbėjimo darbus skubėjo 31 sykį. Žmonių žūčių  ir traumų gaisruose pavyko  išvengti.

Praėjusios dienos naktį Joniškio rajone, Kepalių seniūnijoje,  Noriūnų kaime degė  mūrinis ūkinis pastatas (10x8 m). Kai atvyko ugniagesiai, pastatas jau liepsnojo atvira liepsna.  Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas ir daržinė, nuo ugnies pavyko apsaugoti malkinę.

Vakar, 8 val. 11 min., gautas pranešimas, kad Vilniuje, Žirmūnų gatvėje esančioje  Emilijos Pliaterytės progimnazijoje pro langą trečiajame aukšte veržiasi dūmai. Atvykus ugniagesiams,  patalpose skendėjo dūmai. Viename iš kabinetų (5x4 m) sudegė monitorius ir spausdintuvas. Iki ugniagesių atvykimo iš mokyklos buvo išvesta  per 900 mokinių.  

Vakar, 12 val. 49 val.,  Alytuje, Statybininkų gatvėje esančio daugiabučio gyventoja, buto vonioje vandeniu užgesino degantį puodą su aliejumi. Nuo ugnies pliūpsnio išsilydė lubos, aprūko vonioje buvę baldai ir daiktai. Puodas su degančiu aliejumi užgesintas iki ugniagesių atvykimo.

Vidurdienį Vilniaus rajone, Nemenčinėje, Miško gatvėje degė  gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams,  iš medinio vieno aukšto  namo veržėsi dūmai. Virtuvėje (4x3 m) degė besiveržiančios iš dujų baliono dujos. Apdegė dujų balionas, virtuvės baldai, 10 kv. m  sienos, lubų apdaila. Iš namo buvo išnešti du dujų balionai.

Vakar vakare ugniagesių pagalbos prireikė Kalvarijos savivaldybės, Kalvarijos seniūnijos,  Naujienėlės kaime esančioje uždarosios akcinės bendrovės „Aris nafta“ degalinėje.  Atvykus ugniagesiams, patalpoje iš ventiliacijos angos rūko dūmai. Buvo išardyta ventiliacijos anga ir užgesintas degęs ventiliatorius.  Gaisro metu išdegė dali pakabinamų lubų, aprūko lubos.

 

Per praėjusią parą  šalies ugniagesiai į gaisrus vyko 31 kartą, be to, 30 sykių jie skubėjo į gelbėjimo darbus. Žmonių žūčių  ir traumų gaisruose išvengta.

Vakar, vidurdienį, Ukmergės rajone,  Lyduokių seniūnijoje, Jogvilų kaime degė pirtis ( 4x3 m). Atskubėjus ugniagesiams, ji jau liepsnojo atvira liepsna. Gaisro metu supleškėjo pirties stogas, išdegė jos vidus, bet pavyko apsaugoti prie pirties priblokuotą vasarnamį.

Tos pačios dienos vakare gaisras kilo Širvintų rajone, Jauniūnų seniūnijoje, Paspėrių kaime, kur degė ūkio paskirties pastatas (3x3 m). Kai atvyko ugniagesiai, metalinėje 10-ies metrų aukščio  grūdų džiovykloje  smilko  pupos. Jos iš džiovyklos, talkinant ūkio darbininkams,  buvo perkrautos į krovininį automobilį.

23 val. 31 min.  gautas pranešimas apie gaisrą Vilniaus rajone, Sužionių seniūnijoje, Pauliukonių kaime, kur degė medinis vasarnamis. Atvykus ugniagesiams, jis jau liepsnojo atvira liepsna.  Atvykus ugniagesiams, vasarnamio stogas jau buvo įgriuvęs.

Vakar ryte Šiauliuose, šalia Balčiūnų gatvės esančiuose  laukuose, ugniagesiams teko gelbėti į duobę įkritusį arklį. Rankiniu pjūklu buvo nupjauti šalia duobės augę medžiai, o   ekskavatoriumi praplatinta duobė. Gelbėjimo virve ir gaisrinėmis žarnomis ugniagesiams arklį pavyko iš jos ištraukti.

Praėjusią parą ugniagesiams gelbėtojams į gaisrus teko skubėti 26 kartus, o į gelbėjimo darbus – 22 sykius. Žmonių žūčių ir traumų gaisruose išvengta. 

Pirmadienį, vidurdienį, Vilniuje, Daugėliškio g.  ugniagesiai gesino gaisrą, kilusį mūriniame garaže. Kai jie atvyko, garažas jau degė atvira liepsna.  Gaisro metu išdegė viduje buvę sendaikčiai, malkos, nudegė pusė stogo konstrukcijų. Nuo ugnies pavyko apsaugoti  sandėliukus ir gyvenamąjį namą, esantį maždaug už metro nuo liepsnojusio garažo.

11 val. 53 min. gautas pranešimas, kad Kelmės rajone, Tytuvėnų seniūnijoje, Kiaunorių kaime dega ūkiniai pastatai. Atvykus ugniagesiams, mūrinio grūdų sandėlio priestato stogas jau degė atvira liepsna. Prie jo priblokuotame pastate buvo įrengta grūdų džiovykla (30x11 m). Priestato viduje įrengtoje mobilioje grūdų džiovykloje degė džiovinami rapsai ir pjuvenų maišai. Gaisro metu nudegė apie 400 kv. m medinių stogo konstrukcijų, apdegė skardinė priestato bei dalis grūdų sandėlio stogo dangos, 2 mobiliosios džiovyklos, 3 grūdų valomosios, apgadinta apie 100 t rapsų, 5 grūdų kaušiniai elevatoriai ir grūdų beicavimo įrenginys.  Apsaugoti nuo ugnies pavyko 2 priestate esančias kuro talpyklas, kuriose  buvo apie 11 kub. m  dyzelino, skirto džiovyklos technologiniam procesui.   Ugnies išvengė ir 1000 tonų grūdų, buvusių sandėlyje.

21 val. 46 min. pranešta apie gaisrą, kilusį Kėdainių rajone, Gudžiūnų seniūnijoje, Pamiškės kaime esančiame „Balsių medžiotojų klubo“ mediniame medžiotojų namelyje (13x7 kv. m). Atvykus ugniagesiams, jis jau buvo apimtas liepsnos, o jo stogas buvo sukritęs. Gaisro metu nudegė namelio stogas, apdegė perdanga, išdegė patalpos ir viduje buvęs turtas.

23 val. 18 min. į priešgaisrinę komandą  Radviliškyje atėjęs žmogus pranešė, kad dega namas. Atvykus ugniagesiams, Vaižganto gatvėje esančio daugiabučio, 2-jų aukštų mūrinio gyvenamojo namo  12 kv. m kambaryje degė namų apyvokos daiktai, aprūko patalpos.

 

Per praėjusias paras Lietuvoje ugniagesiai į gaisrus vyko 85 kartus, o į gelbėjimo darbus – 68 sykius. Žmonių žūčių gaisruose išvengta.

Penktadienio rytą ugniagesiai skubėjo į Kupiškyje,  K. Šimonio gatvėje esantį  daugiabutį gyvenamąjį namą. Per buto langą jie pateko į vidų. Kambaryje ant lovos buvo rastas vyras, prisikvėpavęs dūmų. Jis perduotas greitosios medicinos  pagalbos medikams. Virtuvėje rūko ant viryklės paliktas puodas.

Tos pačios dienos vakare buvo pranešta apie gaisrą Vilniuje, A. Goštauto g.,  grupei savininkų priklausančiame  administraciniame pastate (120x20 m)  Kai atvyko ugniagesiai, pirmajame aukšte buvo  daug dūmų, o  apsaugos poste palubėje degė elektros  instaliacija.  Apdegė elektros laidai, aprūko patalpa, išardyta dalis lubų apdailos.

Ankstų šeštadienio rytą gaisras įsiplieskė Šalčininkų rajone, Eišiškių seniūnijoje,  Tausiūnų kaime esančiame   gyvenamajame name (10x6 m). Kai atvyko ugniagesiai,  atvira liepsna degė medinis vieno aukšto namas. Sudegė jo stogas, išdegė koridorius (10 kv. m), aprūko kitos patalpos. Iš namo išneštas dujų balionas.

Sekmadienį, 17 val. 40 min. pranešta, kad Radviliškio rajone, Šeduvos seniūnijoje, Kurklių kaime dega medinis ūkinis pastatas. Atskubėjus ugniagesiams, jis jau liepsnojo atvira liepsna.  Gaisro metu sudegė dirbtuvės bei jose buvę įvairūs daiktai, išnešti du dujų balionai ir du angliarūgštės balionai. Nuo ugnies pavyko apsaugoti šalia esantį gyvenamąjį namą.

Tos pačios dienos vakare  ugniagesiams teko skubėti į Šalčininkų rajono, Skubėtų kaimą, kur degė  ūkinis pastatas (6x4 m). Atvykus ugniagesiams,  jis jau liepsnojo atvira liepsna. Gaisras nusiaubė pusę pastato,  sudegė jame buvę namų apyvokos daiktai, kitą  jo pusę ugniagesiams pavyko nuo liepsnos apsaugoti.  Nuo ugnies apsaugotas ir šalia esantis gyvenamasis namas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-12