Su savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovais aptarti bendradarbiavimo klausimai

3163_0a3e65d18dca73a72340d78d4301ddfd.jpg

Sausio 25 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vyko savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovų ir šalies priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir tarnybų viršininkų pasitarimas. Jame dalyvavo departamento vadovybė, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos grupės vadovas Darius Domarkas ir profesinių sąjungų atstovai.

Pasitarimo metu buvo pristatytas vykstantis bandomasis projektas. Nuo šių metų sausio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesių komandos buvo perduotos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento žinion.

Pasitarime taip pat buvo aptarti savivaldybių priešgaisrinių tarnybų finansavimo, parengties užtikrinimo ir kt. klausimai.

„Džiaugiuosi, kad sprendžiant savivaldybių priešgaisrinių tarnybų klausimus, glaudžiai bendradarbiauja ne tik abi tarnybos, bet ir profesinių sąjungų atstovai, – sakė departamento direktorius Saulius Greičius. – Rengdami Radviliškio bandomąjį projektą, išklausėme visų nuomones. Esame suinteresuoti, kad visi šalies ugniagesiai gelbėtojai būtų tinkamai aprūpinti ir parengti. Ir Radviliškio projekto tikslas – pagerinti darbo sąlygas ugniagesiams ir padidinti jų pasirengimą vykdyti gesinimo ir gelbėjimo darbus. Mes esame viena bendruomenė, tad problemų sprendimų šiandien turime ieškoti kartu.“

Direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas pasitarime apžvelgė savivaldybių priešgaisrinių tarnybų finansavimo klausimus: kaip formuojamas biudžetas, kiek lėšų skiriama šioms tarnyboms, kaip jos paskirstomos, kaip augo šių tarnybų finansavimas 2019-2022 m.

Kaip vyksta bandomasis projektas, papasakojo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Linas Tautkevičius: „Per 18 sausio darbo dienų jau įsteigti papildomi etatai, pakeltas darbo užmokestis, komandose dirba po du ugniagesius, vyksta kvalifikacijos kėlimo kursai, visi ugniagesiai aprūpinti sertifikuotais apsauginiais drabužiais, šalmais, pirštinėmis ir kasdiene apranga. Vasario pabaigoje visi ugniagesiai mokysis dirbti su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, komandos bus aprūpintos gelbėjimo įranga ir galės atlikti gelbėjimo darbus, automobiliuose jau sumontuota telemetrija, baigiamos montuoti aliarmavimo sistemos, planšetės su GPS navigatoriumi, gerinamos darbo sąlygos, atnaujinama technika, numatomi komandų pastatų ir garažų remontai, pakeisti mobilieji telefonai ir kt.“

Pasitarimo pabaigoje buvo atsakyta į savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovų klausimus.

Atnaujinimo data: 2023-10-18