Radviliškio rajono taryba pritarė Vidaus reikalų ministerijos inicijuotam pilotiniam priešgaisrinės saugos modeliui. Juo siekiama pagerinti Radviliškio rajono savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtį, aprūpinimą, kelti jų profesinę kvalifikaciją bei užtikrinti operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes.
„Tikiu, kad pilotinis projektas prisidės prie savivaldybės priešgaisrinės saugos tarnybos pajėgų sustiprinimo. Įgyvendinant pilotinį projektą pagerės ugniagesių darbo sąlygos, didės darbo užmokestis, o svarbiausia geresnė infrastruktūra prisidės prie saugios visuomenės. Mūsų visų bendras tikslas – maksimaliai užtikrinti žmonių saugumą, sveikatą ir turtą“, – sako vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.
Pilotinio modelio įgyvendinimo metu Radviliškio raj. savivaldybės SPT ugniagesių komandų valdymą ir funkcijas perims Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) nuo kitų metų sausio 1 d.
Jį įgyvendinant bus išlaikytos ugniagesių gelbėtojų socialinės garantijos ir tarnybos tęstinumas. Ugniagesiai gelbėtojai turės galimybę dirbti su modernesne technika ir įranga, jie bus aprūpinti apsaugos priemonėmis. Kaip ir iki šiol šioje rajono savivaldybėje dirbs šešios ugniagesių komandos.
Pasak viceministro, šiuo metu šalyje veikianti dviejų lygių priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo sistema, kurią sudaro Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir savivaldybių priešgaisrinės tarnybos, yra nepakankamai efektyvi ir veiksminga.
„Dėl dviejų veikiančių ugniagesių sistemų apsunkinama galimybė bendrai veikti įvykio vietoje, pasitelkti pajėgas į kitas savivaldybes, užtikrinti nuolatinę parengtį, vienodo lygio ugniagesių kvalifikaciją, centralizuotą aprūpinimą technika bei įranga“, – teigia viceministras V. Dmitrijev.
„Šios priešgaisrinės saugos reformos reikėjo dar prieš 20-25 metus, o ne dabar, tačiau ji niekaip nepajudėjo iš vietos dėl politinio neryžtingumo“, – sako Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis.
Siekdama sukurti vieningą sistemą, Vidaus reikalų ministerija inicijavo pilotinį modelį „Bendra priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema – kokybiška ir patikima pagalba nelaimės atveju“ ir pakvietė šalies savivaldybes jame savanoriškai dalyvauti.
Tokiu būdu siekiama, kad savivaldybėse gerėtų priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų parengtis – pajėgos į įvykio vietą galėtų atvykti per trumpesnį laiką, jos būtų visiškai aprūpintos darbo bei apsisaugojimo priemonėmis ir gebėtų atlikti platesnį gelbėjimo darbų spektrą.