BDAR
Close

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


2019 m. balandis

Nuo 2019-04-29 06:00 iki 2019-04-30 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 67 gaisrų ir atliko 26 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

11.36 val. Šalčininkų rajone, Baltojoje Vokėje, degė 1 ha žolės, tiek pat durpingos pievos ir 2 ha miško paklotės.

11.55 val. gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, dega žolė ir gali pasiekti mišką. Atvykę ugniagesiai užgesino krūmus ir žolę, degusius 2 ha plote. Vandenį į gaisravietę ugniagesiams teko vežti iš už 2 km. Gaisro priežastis – žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimas.

13.43 val. buvo pranešta, kad Raseinių rajone, Ariogaloje, UAB „Skorgenes“, dega laivas, o viduje gali būti vyras. Pastato viduje degusį žvejybinį laivą užgesino darbuotojai. Gaisro metu apdegė dalis laivo, aprūko patalpos.  

15.17 val. Elektrėnų savivaldybėje, Keliakiemio kaime, atviroje teritorijoje išdegė 50 arų jaunuolyno ir 1,5 ha nendrių ir krūmokšnių.

17.51 val. pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose, iš daugiabučio trečiojo aukšto veržiasi juodi dūmai. Trijų kambarių bute degė lova ir spinta, išsilydė lempos, apdegė sienos. Deganti lova, spinta ir drabužiai buvo išmesti pro langą. Iš antrajame aukšte esančio buto buvo evakuotas žmogus ir du šunys. Kiti gyventojai į lauką išėjo patys. Gaisro metu iš degančio buto išgelbėti dekoratyvinis triušis ir katinas, žmonės nenukentėjo.

Apie 19 val. Šakių rajone, Maštaičių kaime, degė gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams liepsnojo jo vidus. Vanduo į gaisravietę buvo vežiojamos iš vandens telkinio, esančio už 3 km. Gesinant gaisrą dalyvavo ir du savanoriai ugniagesiai.

Apie 21 val. Raseinių rajone, Ariogaloje, atvira liepsna degė nenaudojamas pastatas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro metu pastatas sudegė. Gaisrą gesinti padėjo ir du Čekiškės ugniagesių komandos savanoriai.

Tuo pačiu metu Šiaulių rajone, Mažeikių kaime, liepsnojo ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė pastatas, jame buvęs automobilis „Mercedes Benz E200“, namų apyvokos daiktai ir 10 kub. m malkų.

  

Nuo 2019-04-26 06:00 iki 2019-04-27 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-27 06:00 iki 2019-04-28 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-28 06:00 iki 2019-04-29 06:00 įvykių suvestinė

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 261 gaisrą ir atliko 86 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu du žmonės žuvo, vienas buvo traumuotas.

Šeštadienį, 23.43 val., Kretingos rajone, Erlėnų kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Netrukus ugniagesiai iš jo išnešė vyrą, kuriam medikai konstatavo mirtį. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardytas stogas, išdegė perdanga ir sienos.

Sekmadienio naktį, 2.49 val., gyvenamasis namas liepsnojo Lazdijų rajone, Bajoriškių kaime. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisravietėje rastas sudegęs vyro kūnas. Gaisro metu namas sudegė, išdegė priestato vidus.

15.30 val. Zarasuose, K. Būgos gatvėje, atvira liepsna viduje degė 3 aukštų gyvenamasis namas. Gaisro metu rankas apdegė vyras. Jam greitosios pagalbos medikai pagalbą suteikė vietoje. Gaisro metu išdegė 100 kv. m patalpų, sudegė viduje buvę daiktai, apdegė šalia namo stovėję du lengvieji automobiliai.

Penktadienį, 7.27 val., gaisras kilo Vilniuje, Šaltupio gatvėje, AB „Vilniaus baldai“ pastate. Iš cecho veržėsi dūmai. Iki atvykstant ugniagesiams iš pastato išėjo 110 darbuotojų. Ceche apdegė administracinė patalpa.

12.44 val. Švenčionių rajone, Pabradės seniūnijoje, Pabradės karinio poligono teritorijoje degė 6 ha miško paklotės. Gaisrą gesinti padėjo keturios Pabradės miškų urėdijos gaisrinės autocisternos ir du karių šarvuočiai.

18.41 val. Ignalinoje, Geležinkelio gatvėje, miesto turgavietėje, atvira liepsna degė paviljonai, sandėliukas ir elektros pastotė. Gaisro metu sudegė 3 paviljonai, metaliniame sandėliuke buvę drabužiai, elektros pastotės stogas. Ugniagesiai išsaugojo mūrinį ūkinį pastatą ir lauke sandėliuojamas statybines medžiagas.

Šeštadienį, minutė po vidurnakčio, pranešta apie gaisrą Radviliškio rajone, Niaudūnų kaime. Atvykus ugniagesiams, liepsnojo gyvenamasis namas, jo stogas jau buvo sukritęs.

Balandžio 29-osios naktį, 00.37 val., Vilniaus rajone, Valčiūnų kaime, iš daugiabučio namo rūsio veržėsi dūmai, jų buvo daug ir laiptinėje. Rūsyje degė 4 sandėliukai. Iš daugiabučio ugniagesiai evakavo 23 žmones. Gaisro metu išdegė vienas sandėliukas, sudegė jame buvę daiktai, 3 sandėliukai apdegė. Ugniagesiai patikrino butus ir išvėdino laiptinę.

Penktadienį buvo pranešta, kad Vilniaus rajone, Pakryžės kaime, į pelkę įsmuko arklys. Naudodami gelbėjimo virves ir parankines priemones, ugniagesiai arklį ištraukė.

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 167 žolės gaisrų. Nuo metų pradžios jiems teko gesinti 2731 tokį gaisrą. Jų metu išdegė 2653 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-25 06:00 iki 2019-04-26 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 105 gaisrų ir atliko 32 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų traumuotas žmogus. Praėjusią parą šalyje sudegė 31 pastatas.

Naktį į penktadienį Kauno rajone, Garliavoje, Žalgirio gatvėje, gyvenamajame name įrengtame garaže degė lengvasis automobilis. Greitosios pagalbos medikai dviem žmonėms suteikė pirmąją pagalbą. Vienas vyras apžiūrėtas, o kitas buvo nuvežtas į ligoninę.

Ketvirtadienį vidurdienį didžiulis gaisras kilo Šalčininkų rajone, Krakūnų kaime. Iš viso sudegė 20 pastatų, iš jų trys gyvenamieji namai. Atvykus ugniagesiams liepsnojo keturi pastatai, keturi pastatai jau buvo sudegę. Nuo stipraus vėjo ugnis persimetė ir į kitus pastatus. Iki atvykstant ugniagesiams iš degančio namo Dieveniškių pasienio užkardos pareigūnai išvedė vyrą ir moterį, kuriems medikai pagalbą suteikė vietoje. Liepsnose supleškėjo ir kitas žmonių turtas: traktorius, automobilis, sniego motociklas ir kt.

Prieš vidurdienį Zarasų rajone, Stelmužės kaime, atvira liepsna degė 5 pastatai: 3 ūkiniai pastatai, garažas ir lauko tualetas. Gaisro metu sudegė visi pastatai, 8 t šieno, naminiai paukščiai. Ugniagesiai nuo liepsnų išsaugojo gyvenamąjį namą, vasaros virtuvę ir malkinę.  

14.22 val. Trakų rajone, Rūdiškėse, liepsnojo medinis ūkinis pastatas ir 9 sandėliukai. Gaisro metu pastatai sudegė ir buvo išardyti, apdegė medinis garažas ir sandėliukas, apsilydė šalia stovinčio bendrabučio langai, išdužo stiklai. Ugniagesiai išsaugojo dviejų aukštų daugiabutį namą ir ūkinį pastatą.

15.20 val. Panevėžio rajone, Skaistgirių kaime, degė 6 arai miškelio, nuo kurio užsidegė gyvenamasis namas. Gaisro metu namas sudegė visiškai. Nuo namo užsidegė ir 3 ha žolės. Ugniagesiai išsaugojo šalia buvusius du ūkinius pastatus.

15.31 val. Prienų rajone, Prienų šile degė miško paklotė ir medžiai. Gaisro metu išdegė 2 ha miško.

19.31 val. Kalvarijos savivaldybėje, Jusevičių kaime, atvira liepsna degė 3 garažai. Gaisro metu jie sudegė.

23.51 val. Kazlų rūdos savivaldybėje, Plutiškių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Gaisro metu pastatas visiškai sudegė. Apsaugota medinė bažnyčia, gyvenamasis namas ir medinė pavėsinė.

Vakar toliau buvo gesinamas gaisras Mažeikių rajone, Geidžių kaime, Žalionės miške. Čia degė 3 ha durpingos miško paklotės.

Vakar 14.43 val. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Konstitucijos prospekte, iš prekybos centro „Europa“ automobilių stovėjimo aikštelės 5-ajame aukšte iškrito lengvasis automobilis „BMW X6“ ir jame yra prispaustas žmogus. Automobilyje buvo vairuotoja. Ugniagesiai plėstuvais atidarė automobilio dureles ir moterį išlaisvino. Ji buvo perduota medikams.

16.58 val. pranešta, kad Kelmės rajone, Karklėnų miestelyje, ant žmogaus užvirto pastato siena. Atvykus ugniagesiams, vyras prispaustas nebuvo, jam tik buvo prakirsta galva. Ugniagesiai padėjo nukentėjusįjį įkelti į greitosios medicinos pagalbos automobilį.

21.19 val. Palangoje, S. Nėries gatvėje, ugniagesiai laisvino lifte įstrigusius žmones. Kadangi dingo elektra, du žmonės įstrigo lifte 3-iajame aukšte tarp aukštų. Ugniagesiai liftą pakėlė iki 3-iojo aukšto aikštelės ir išlaisvino du gyventojus.

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 58 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 51 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-24 06:00 iki 2019-04-25 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 195 gaisrų ir atliko 52 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

6.15 val. gautas pranešimas apie gaisrą Klaipėdoje, Liepų gatvėje įsikūrusioje AB „Klaipėdos mediena“. Pranešta, kad girdėjosi sprogimas ir iš pastato veržiasi dūmai. Atvykus ugniagesiams, medienos drožlių plokščių gamybos ceche degė pjuvenos. Gaisro metu apdegė technologijos linija, vamzdynai, instaliacija, pagrindiniai drožlių rūšiuotuvai.

Apie 13 val. Mažeikių rajone, Užlieknės kaime, degė Jonaičių miškas. Atvykus ugniagesiams, keliose vietose degė miško paklotė. Iš viso išdegė 21,5 ha miško paklotės. Gaisrą, be ugniagesių, gesino 20 miškininkų su traktoriumi ir viena gaisrine cisterna bei 20 gyventojų. Vandenį gaisrui malšinti teko atsivežti iš už 500 m esančių vandens telkinių.  Gaisras buvo lokalizuotas 18.25 val., tačiau jame liko budėti Sedos ugniagesių komandos ugniagesiai ir miškininkai. 00.40 val. gaisravietėje atsinaujinus degimui, buvo išsiųstos Viekšnių ir Balėnų ugniagesių komandos. Nedidelis gaisro židinys buvo užgesintas parankinėmis priemonėmis.

Apie 13 val. didžiulis gaisras kilo Panevėžio rajone, Glitėnų kaime. Atvykus ugniagesiams degė kelių savininkų 2 gyvenamieji namai ir 3 ūkiniai pastatai. Ugniagesiams pavyko išsaugoti 7 gyvenamuosius namus ir 1 gamybinės paskirties pastatą.

14.34 val. Rokiškio rajone, Uvainių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, garažas ir pirtis. Gaisro metu pastatai sudegė. Dviejose vietose 40 ir 25 arų plote išdegė ir šalia esantis miškas.

Tuo pačiu metu Mažeikių rajone, Geidžių kaime, Žalionės miške degė miško paklotė. Mišką gesinti ugniagesiams padėjo 20 miškininkų. Gaisro metu išdegė 2 ha miško.

Vakar gautas pranešimas, kad Varėnos rajone, Laukininkų kaime, vandens telkinyje pastebėtas skenduolis. Ugniagesiai jį parplukdė į krantą. Žmogaus tapatybė nenustatyta.

Vakar šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 106 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 83 ha atvirų teritorijų. Nuo metų pradžios jiems teko gesinti jau daugiau kaip 2500 tokių gaisrų, išdeginusių 2547 ha.

 

Nuo 2019-04-23 06:00 iki 2019-04-24 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 114 gaisrų ir atliko 24 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

12.15 val. Kazlų Rūdos savivaldybėje, Krūvelių kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas, prie kurio priblokuotos dvi malkinės. Gaisro metu sudegė viena malkinė, ūkinio pastato stogas, įgriuvo perdanga.

14.16 val. Varėnos rajone, Nedzingės kaime, degė nenaudojamas ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė jo stogas, ant perdangos buvęs šienas ir šiukšlės. Ugniagesiai išsaugojo kitą ūkinį pastatą ir degančiame pastate buvusius 4 automobilius.

Apie 13 val. Šiaulių rajone, Margių kaime, liepsnojo 3 ha žolės, nuo kurios užsidegė miško paklotė. Gaisro metu išdegė 12 ha miško paklotės.

Apie 17 val. Panevėžio rajone, Papalčių kaime, liepsnojo ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė jo stogas, medinė pastato dalis, apdegė mūrinė dalis. Ugniagesiai išgelbėjo už 40 m stovintį kitą ūkinį pastatą.

Apie 18 val. Druskininkuose, Neravų gatvėje, atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė šis pastatas, šalia buvusi medinė malkinė, apdegė gyvenamojo namo priestatas, dalis stogo, du mediniai langai ir durys. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo du gyvenamuosius namus.

21.48 val. Varėnoje, Vytauto gatvėje, degė savivaldybės gyvenamasis namas. Jame degė dalis medinių grindų, kilimas ir šalia buvę skudurai.

Vakar vakare Klaipėdos rajone, Kliošių kaime, į Vilhelmo kanalą įvažiavo automobilis „Nissan Patrol“. Naudodami automobilinę gervę ugniagesiai automobilį ištraukė iš vandens.

Vakar šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 64 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 38 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-22 06:00 iki 2019-04-23 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-21 06:00 iki 2019-04-22 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-20 06:00 iki 2019-04-21 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-19 06:00 iki 2019-04-20 06:00 įvykių suvestinė

Per praėjusias keturias paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 407 gaisrų ir atliko 114 gelbėjimo darbų. Gaisrų metu 1 žmogus žuvo, 6 buvo traumuoti.

Sekmadienio naktį, 2.17 val., Šilutės rajone, Balčių kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Atvykę ugniagesiai prie jo durų rado smarkiai apdegusį žmogaus kūną. Ūkinio pastato savininkas dėl nudegimų išvežtas į ligoninę. Iš pastato buvo išvestos 2 karvės, jautis ir 10 vištų. Gaisro metu pastatas sudegė.

Penktadienį, 20.53 val., gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Vasario 16-osios gatvėje. Atvykus ugniagesiams, liepsnojo buto virtuvė 1-ajame aukšte. Iš degančio buto išnešta dūmais apsinuodijusi moteris išvežta į ligoninę. Iki atvykstant ugniagesiams iš buto išsigelbėjo vyras ir moteris. Vyras, apsinuodijęs dūmais, buvo išvežtas į ligoninę. Moteris nenukentėjo. Gaisro metu išdegė virtuvė, aprūko du kambariai.

Šeštadienį, 15.44 val., Panevėžyje, Troškūnų gatvėje, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Prie namo gulėjo nenustatytos asmenybės vyras, kuris buvo perduotas greitosios pagalbos medikams ir išvežtas į ligoninę. Gaisro metu namas ir jame buvę daiktai sudegė.

Ankstų Velykų rytą gaisras kilo Jurbarko rajone, Naujokų kaime. Iš dviejų aukštų daugiabučio veržėsi dūmai. Gaisro metu sudegė vieno buto medinis prieangis, durys, apdegė lango rėmas, dalis lubų, kambario durys, aprūko sienos ir lubos. Buto savininkė gaisro metu apsvilo plaukus ir apdegė delnus. Apžiūrėta medikų, ji palikta gydytis namuose. Gaisro metu  sudegė ir kito buto įėjimo durys, aprūko patalpos.

Pirmadienio naktį Kaune, Veiverių gatvėje, degė šiukšlių konteineris prie prekybos centro įsikūrusio Čekijos cirko įėjimo. Gaisrą iki atvykstant ugniagesiams užgesino cirko darbuotojai. Gesindamas gaisrą apdegė cirko darbuotojas. Greitosios pagalbos medikai pagalbą jam suteikė vietoje. Į ligoninę vyras atsisakė vykti.

Velykų naktį, 2.19 val., Rietavo savivaldybėje, Maldučių kaime, degė dviejų savininkų gyvenamasis namas. Iš namo buvo išvesti 4 žmonės. Jie nenukentėjo. Gaisro metu antrajame aukšte išdegė kambarys, sudegė jame buvę namų apyvokos daiktai ir baldai, išdegė palėpė, vandeniu supiltas pirmasis aukštas.

Sekmadienį pavakary Klaipėdos rajone, Kiškėnų kaime, degė didelis plotas miško paklotės. Gaisro metu išdegė 1,1 ha miško, miško paklotės ir jaunuolyno.

Tą pačią dieną apie 18 val. Šilutės rajone, Pašiliškių kaime, Norkaičių girininkijoje, miško kirtime degė miško paklotė. Gaisro metu išdegė apie 1,2 ha miško paklotės.

Pirmadienį apie 8 val. Tauragės rajone, Pagramantyje, atvira liepsna degė Pagramančio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonijos pastatas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro metu ugniagesiai išsaugojo 3 istorinio paveldo pastatus.

Ankstų tos pačios dienos rytą didelis gaisras kilo Kauno rajone, Lapių seniūnijoje. Lepšiškių kaime degė „Kauno švaros“ sąvartynas. Gaisro metu sudegė šiukšlės.

Apie 16 val. Kauno rajone, Bernatonių kaime, degė keli kaimo turizmo sodybos „Vegynė“ pastatai. Gaisro metu sudegė garažas, pirtis, smarkiai apdegė gyvenamojo namo ir medinio priestato stogo konstrukcijos, išdegė vidaus patalpos, apdegė žolė ir medžiai prie pastatų.

20 val. gaisras kilo Vilniaus rajone, Šumske, daugiabučiame gyvenamajame name. Iš buto antrajame aukšte veržėsi dūmai. Virtuvėje degė malkos ir baldai. Panaudoję ištraukiamąsias kopėčias ugniagesiai iš kaimyninio buto išgelbėjo neįgalų vyrą.

Balandžio 23-iosios naktį, 00.40 val., buvo pranešta, kad Kaune, P. Vaičaičio gatvėje, dega grupės savininkų gyvenamieji pastatai ir sandėliukai. Atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė vienam butui priklausantys du mediniai sandėliukai ir automobiliai „Citroen C3“ ir „Mercedes Benz 105A“, išdužo kito buto langai, sudegė dar kitam butui priklausantis sandėliukas, apdegė namo stogo medinės konstrukcijos, apdegė virtuvės lango rėmas, apsilydė šalia esančio kito daugiabučio plastikinės lauko dailylentės.

Po vidurnakčio gaisras kilo Raseinių rajone, Ariogaloje, UAB „Bordena“ pjuvenų sandėlyje. Jame smilko pjuvenos. Su traktoriumi apie 60 kub. m pjuvenų buvo pervežta į lauką ir perlieta vandeniu.

Penktadienį Mažeikiuose, prie Žemaitijos gatvės, į požeminį šiukšlių konteinerį įkrito žmogus. Naudodami kablines kopėčias, ugniagesiai padėjo vyrui išlipti iš konteinerio.

Tą pačią dieną Ukmergės rajone, Antakalnio I kaime, į 5 m gylio šulinį įkrito vyras. Ugniagesiai, naudodami kablines kopėčias, kaklo įtvarą, stuburo stabilizavimo lentą ir gelbėjimo virves, vyrą iš šulinio iškėlė ir perdavė medikams.

Šeštadienio vakare gautas pranešimas, kad Trakų rajone, Samninkų kaime, į 11 m gylio šulinį įkrito žmogus. Vyras gulėjo šulinio dugne. Ugniagesiai nusileido į šulinį, pritvirtino nukentėjusįjį diržu prie virvės, iškėlė ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

Pirmadienį Trakų rajone, Lentvaryje, iš Lentvario ežero buvo ištrauktas nenustatytos tapatybės vyro kūnas. 

Tą pačią dieną Zarasų rajone, Cibulinės kaime, iš Čičirio ežero buvo ištrauktas nenustatytos tapatybės žmogaus kūnas.

Per praėjusias keturias paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 250 žolės gaisrų. Iš viso nuo metų pradžios buvo užgesinti 2333 tokie gaisrai, jų metu išdegė 2422 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-18 06:00 iki 2019-04-19 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 139 gaisrų ir atliko 32 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu traumuoti 3 žmonės.

Apie 11 val. Molėtų rajone, Alantoje, atviroje teritorijoje degė laužas. Už 7 m nuo laužavietės aptiktas smarkiai apdegusios moters kūnas.

8.50 val. Ukmergės rajone, Meilūnų kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu labai smarkiai apdegė vyras. Jis buvo rastas prie degančio pastato. Vyras perduotas greitosios pagalbos medikams ir išvežtas į ligoninę. Gyvenamasis namas gaisro metu sudegė. Ugniagesiai išsaugojo du medinius ūkinius pastatus.

15.43 val. Šilutės rajone, Traksėdžių kaime, degė pernykštė žolė ir sukrautos šakos. Iki atvykstant ugniagesiams gyventojai patys gesino gaisrą. Gesindamas žolę vyras apdegė veidą. Jį greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu išdegė 4 arai žolės ir šakų, apdegė vaismedžiai.

19.37 val. Mažeikių rajone, Ukrinų kaime, degė UAB „Rapsoila“ angaras. Darbuotojas, gesindamas gaisrą, apsinuodijo degimo produktais ir buvo paguldytas į ligoninę. Gaisro metu sudegė prie angaro priblokuotas sandėliukas, apdegė medinės angaro konstrukcijos. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo 150 t rapsų išspaudų.

18.38 val. Kaišiadoryse, Gedimino gatvėje, mūriniame apleistame pastate smilko šiukšlės, tarp jų gulėjo sąmoningas žmogus. Ugniagesiai jį išnešė į lauką, šiukšles užgesino. Išgelbėtą vyrą apžiūrėjo greitosios pagalbos medikai. Žmogus nenukentėjo.

9.17 val. ryto Kėdainių rajone, Labūnavos kaime, liepsnojo ūkinis rąstinis pastatas. Gaisro metu smarkiai apdegė šis pastatas ir medinis sandėliukas. Ūkiniame pastate sprogo dujų balionas. Ugniagesiai iš pastato išnešė 4 angliarūgštės ir 3 dujų balionus. Gaisro metu sudegė metalo tekinimo staklės, profesionali žoliapjovė, gręžimo ir galandinimo staklės, medžio tekinimo staklės, suvirinimo ir metalo pjaustymo aparatai, automobilinis keltuvas, profesionali sukimo aparatūra, 4 elektros varikliai, trimeris žolei, 2 metaliniai darbastaliai, šaldytuvas, sudegė stogas, sukrito perdanga, apdegė malkinė ir viduje buvusios malkos.

Apie 15 val. Vilniaus rajone, Šumske, degė 20 ha durpingos pievos. Ugniagesiai užgesino žolę ir gaisro plitimą sustabdė, tačiau pavieniais židiniais pieva smilksta toliau. Ji bus gesinama ir šiandien.

15.38 val. Utenos rajone, Sprakšių kaime, atvira liepsna degė mūrinio ūkinio pastato stogas, šalia buvo jau sudegusi malkinė. Nuo degančio ūkinio pastato užsiliepsnojo ir medinio klojimo stogas ir siena. Gaisro metu sudegė ūkinio pastato stogas, medinė perdanga, apdegė 10 kv. m klojimo stogo ir tiek pat medinės sienos. Nuo liepsnų apsaugota medinė pirtis.

Apie 17 val. Joniškio rajone, Pavirčiuvės kaime, degė du ūkiniai pastatai. Gaisro metu sudegė ūkinio pastato stogas, apdegė perdanga, sudegė viduje buvę du motociklai ir keturratis, automobilis „Volkswagen Golf“, apdegė ir vandeniu buvo sulietos malkos ir šiaudai, apdegė kito ūkinio pastato sienos. Iš degančio pastato išgelbėtas vienas keturratis ir du dviračiai.

17.24 val. Kauno rajone, Antalkių kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė namo stogas, perdanga, išdegė vidus, sudegė ūkinio pastato stogas, sienos, viduje buvę šiaudai ir malkos, taip pat sudegė šalia pastatų stovėjęs automobilis „Volkswagen Transporter“.

18.17 val. Jonavos rajone, Šilų kaime, liepsnojo 4 butų medinis namas. Gaisro metu sudegė jo stogas, išdegė pirmajame aukšte esantys kambariai ir namų apyvokos daiktai. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo Šilų kaimo kultūros centrą.

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 78 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 60 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-17 06:00 iki 2019-04-18 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 120 gaisrų ir atliko 26 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu vienas žmogus žuvo, 2 buvo traumuoti.

Balandžio 18-osios naktį, 2.25 val., pranešta apie gaisrą Biržuose, Nastopkos gatvėje. Atvykus ugniagesiams, iš gyvenamojo namo pastogės veržėsi dūmai. Su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję į namą, ugniagesiai jame rado ir išnešė vyrą. Deja, medikai konstatavo jo mirtį.

Trečiadienį apie 7 val. ryto Kėdainių rajone, Krakiuose, degė gyvenamasis namas. Iš namo ugniagesiai išnešė apdegusį vyrą ir perdavė greitosios pagalbos medikams. Jis buvo išvežtas į ligoninę. Gaisro metu sudegė lova, aprūko kambarys.

22.27 val. Pasvalio rajone, Krinčine, atvira liepsna degė pastato stogas. Iš jo ugniagesiai išnešė vyrą. Po greitosios pagalbos medikų apžiūros jis perduotas policijos pareigūnams. Gaisro metu sudegė 100 kv. m stogo, tiek pat perdangos, sulietos gamybinės patalpos. Įtariamas padegimas.

12.41 val. Radviliškio rajone, Sklioriškių kaime, degė žolė, nuo kurios užsidegė ūkinis pastatas. Žolėse rastas sodybos savininko kūnas. Aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai. Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas, jame buvusi 1 t šieno, atskirais židiniais išdegė apie 2 ha žolės ir krūmynų.

12.49 val. gaisras kilo Šakių rajone, Ilguvos kaime, VŠĮ „Ilguvos socialinės globos namai“. Atvykus ugniagesiams kambaryje buvo degęs lovos čiužinys, kurį milteliniu gesintuvu iki atvykstant ugniagesiams užgesino darbuotojai. Visi globos namuose esantys asmenys evakavosi savarankiškai. Gaisro metu apdegė čiužinys, aprūko kambario lubos ir sienos, skilo plastikinio lango stiklo paketas, aprūko koridorius. Įtariamas padegimas.

11.31 val. Vilniaus rajone, Paberžės seniūnijoje, Žemaitėlių viensėdijoje, atvira liepsna degė medinis ūkinis pastatas ir žolė aplinkui. Gaisro metu pastatas ir jame buvę šiaudų likučiai sudegė, išdegė apie 13 ha žolės.

Apie 14 val. Šakių rajone, Nosiedų kaime, taip pat liepsnojo ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė jame buvusios malkos ir kiti ūkio paskirties reikmenys, išdegė 10 arų sausos žolės. Ugniagesiai išgelbėjo netoliese esantį gyvenamąjį namą, kitą ūkinį pastatą ir jo viduje esantį šieną, ir medinę klėtį.

21.43 val. Šakių rajone, Klevinių kaime, atvira liepsna degė ūkiniai pastatai – daržinė su priestatu, tvartas, du laikini statiniai ir lauko virtuvė. Gaisro metu pastatai išdegė, sudegė viduje buvę ūkio padargai.

10.50 val. gautas pranešimas, kad Panevėžyje, Savitiškio gatvėje, dega žolė. Gaisro metu išdegė apie 45 ha žolės ir į krūvas sukrautos šiukšlės. Gaisro metu ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo 7 gyvenamuosius namus ir 8 gamybinius pastatus.

Vakar Varėnos rajone, Krūminių kaime, iš Versekos upės ugniagesiai ištraukė skenduolį.

Vakar šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 78 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 76 ha atvirų teritorijų.

Nuo 2019-04-16 06:00 iki 2019-04-17 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 125 gaisrų ir atliko 26 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų traumuotas žmogus.

15.43 val. gautas pranešimas apie gaisrą Vilniaus rajone, Bukiškio kaime. UAB „Autoera“ autoservise degė dažymo kamera. Gaisro metu smarkiai apdegė vyras. Jį greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Dažymo kameroje apdegė automobilis „Volvo 540“.

Apie 9 val. ryto Vilniuje, Ožkinių gatvėje, degė gyvenamasis namas. Gaisro metu išdegė apie 3 kv. m medinės perdangos prie dūmtraukio, buvo nuardyta apie 5 kv. m stogo dangos.

Apie 17 val. Vilniaus rajone, Šveicarų kaime, sodų bendrijoje „Daubėnai“, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Gaisro metu išdegė namo vidus, sudegė už 8 m stovintis automobilis „Subarau Forester“. Kaimyniniame sklype apdegė medinio namo sienos, buvo išardyta ir dalis jo stogo. Kitame sklype apsilydė gyvenamojo namo apdaila.

Apie 18 val. Kaune, Baltijos gatvėje, daugiabučio 2-ajame aukšte degė balkonas. Gaisro metu apdegė balkone buvę daiktai, suskilo kambario langas.

17.40 val. Rokiškio rajone, Kraštų kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu išdegė namo vidus, taip pat 20 arų sausos žolės aplinkui.

17.45 val. Anykščių rajone, Paraisčių kaime, atvira liepsna degė UAB „Remil“ gamybos pastato vidus. Gaisro metu sudegė 20 t plastikinių rulonų, 4 keltuvai, apdegė gamybos linija, įgriuvo 10 kv. m stogo.

21.36 val. Šalčininkų rajone, Daulėnų kaime, liepsnojo medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Gaisro metu išdegė namo vidus.

Apie 22 val. Kazlų Rūdos savivaldybėje, Valaitiškės kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas su priblokuotais statiniais. Garaže sudegė lengvasis automobilis „Audi 80“ ir priekaba. Gaisro metu taip pat sudegė 13 naminių paukščių, pastato stogas, namų apyvokos daiktai, priestatų sienos, taip pat išdegė apie 50 arų miško paklotės.

Vakar Kaune, Užnemunės gatvėje, Nemune ant salelės buvo pastebėtas skenduolis. Ugniagesiai kūną iškėlė ir perdavė policijos pareigūnams.

Vakar ugniagesiai šalyje gesino 70 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 105 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-15 06:00 iki 2019-04-16 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 94 gaisrų ir atliko 28 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

Apie 10 val. Kauno rajone, Paparčių kaime, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė apie 30 kv. m stogo dangos, apdegė medinės jo konstrukcijos.

17.35 val. Raseinių rajone, Viduklėje, degė dalis gyvenamojo namo stogo. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta 5 kv. m stogo dangos.

18.22 val. gautas pranešimas apie gaisrą Klaipėdos rajone, Gargžduose, Gamyklos gatvėje įsikūrusios UAB „Mida“ gamybos ir pramonės pastate. Atvykus ugniagesiams, degė dveji mediniai garažo vartai. Gaisras kilo dėl priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų atliekant suvirinimo darbus.

21.46 val. Telšių rajone, Upynos kaime, atvira liepsna degė garažas. Gaisro metu jis sudegė. Ugniagesiai išsaugojo už 2 m stovintį ūkinį pastatą.

Prieš pat vidurnaktį Panevėžio rajone, Nausodės kaime, liepsnojo kelių savininkų ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Pastatas ir viduje buvę namų apyvokos daiktai sudegė. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo tris šalia stovinčius pastatus.

Balandžio 16-osios naktį, 3.43 val., Marijampolės savivaldybės Kūlokų kaime atvira liepsna degė ūkinis pastatas, šalia stovėjęs garažas jau buvo bebaigiąs sudegti. Gaisro metu sudegė ūkinio pastato stogas, išdegė medinė perdanga.

12.43 val. Kelmės rajone, Kanopėnų kaime, į tvenkinį įriedėjo ir po vandeniu paniro automobilis „Toyota Corolla Verso“. Naudodami automobilinę gervę ugniagesiai automobilį ištraukė.

8.30 val. Prienų rajone, Šaltupio kaime, po eismo įvykio iš automobilio „Škoda Fabia“, naudodami gelbėjimo lentą, ugniagesiai iškėlė vairuotoją. Jį greitosios pagalbos medikai nuvežė į ligoninę.

16.24 val. Telšiuose, S. Daukanto ir Taikos gatvių sankirtoje, susidūrė automobiliai „Opel Insignia“ ir „Toyota Land Cruizer“. Ugniagesiai išpjovė priekinį „Toyotos“ stiklą ir iš automobilio ištraukė sąmoningą vyrą. Jis buvo perduotas greitosios pagalbos medikams ir išvežtas į ligoninę.

20.07 val. Pasvalio rajone, Jukonių kaime, automobilis „Opel Astra“ buvo apvirtęs ant stogo, viduje buvo prispaustas vairuotojas. Jis išlaisvintas ir perduotas medikams.

Vakar šalies ugniagesiai gesino 47 žolės gaisrus. Jų metu išdegė 14 ha atvirų teritorijų.

 

Nuo 2019-04-12 06:00 iki 2019-04-13 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-13 06:00 iki 2019-04-14 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-14 06:00 iki 2019-04-15 06:00 įvykių suvestinė

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 374 gaisrų ir atliko 95 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu traumuoti 5 žmonės.

Šeštadienį, 9.25 val., gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Laisvės prospekte. Daugiabutyje atvira liepsna degė butas pirmajame aukšte. Iki atvykstant ugniagesiams iš degančio buto gyventojai išvedė smarkiai apdegusį vyrą. Po kelių minučių atvykę ugniagesiai iš jo išnešė ir nevaikštančią, smarkiai apdegusią moterį. Abu nukentėjusieji perduoti medikams ir išvežti į ligoninę. Pastačius kopėčias iš dūmuose skendinčio buto trečiajame aukšte buvo nukelta moteris su kūdikiu. Jie nenukentėjo. Iš laiptinės evakuoti dar 6 žmonės. Dviejų kambarių bute išdegė vienas kambarys ir koridorius, apdegė kito kambario plastikinės lubos, aprūko virtuvė.

Sekmadienio naktį, 1.07 val., gautas pranešimas, kad  Šilalės rajone, Sauslaukio kaime, dega automobilis, yra nukentėjęs žmogus. Atvykus ugniagesiams, liepsnojo lengvasis automobilis „Ford Galaxy“. Gaisro metu nukentėjo du žmonės. Vyras smarkiai apdegė veidą ir rankas, o moteriai, įtariama, lūžo ranka. Nukentėjusieji greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežti į ligoninę. Gaisro metu sudegė automobilis, apdegė šalia kelio stovėjusios 3 eglės.

19.08 val. Kaune, marių gatvėje, apleistų sodų teritorijoje, degė 10 arų žolės ir atliekų. Gaisro metu nukentėjo jį gesinęs vyras. Po medikų apžiūros jis išleistas gydytis ambulatoriškai.

Penktadienį, 13.31 val., Vilniaus rajone, Kalnuotės V kaime, atvira liepsna degė rąstinio dviejų aukštų su mansarda namo nendrinis stogas ir antrasis aukštas. Gaisro metu išdegė mansarda ir dalis antrojo aukšto, sudegė 50 kv. m ir buvo išardyta 80 kv. m nendrinio stogo, vandeniu sulietas pirmasis aukštas.

14.08 val. Panevėžio rajone, Gustonių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu jis sudegė. Ugniagesiai išgelbėjo šalia gaisravietės stovintį pastatą.

Apie 15 val. Panevėžio rajone, Pasodėlės kaime, degė UAB „Idavank“ kiaulių fermos, kurią sudarė pastatų kompleksas iš 10 tarpusavyje sujungtų pastatų, kiaulių laikymo patalpa. Gaisro metu sudegė visos degiosios medžiagos, buvusios patalpoje, apdegė pastato stogas ir vidaus sienos, buvo nuardyta 30 kv. m stogo dangos. Gyvuliai nenukentėjo, kadangi jų toje patalpoje nebuvo.

Pavakary Šilalės ugniagesiai gesino keturis padegėjo sukeltus gaisrus. 15.30 val. Lentinės miške degė paklotė ir po miško kirtimo likusios sausos šakos ir kelmai. 15.54 val. buvo likviduotas pirmasis židinys, po kelių minučių – antrasis, 16 val. – trečiasis, 16.31 val. – ketvirtasis. Iš viso degė 30 arų plotas. Į gaisro vietą buvo atvykę ir Valstybinės miškų urėdijos darbuotojai.

19.22 val. Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, daugiabučio antrajame aukšte, atvira liepsna degė balkonas. Jame degė sukrauti daiktai ir 4 padangos. Gaisro metu sutrūko lango stiklas, apdegė rėmas.

Šeštadienio naktį, 2.30 val., Klaipėdos rajone, Purmalių kaime, liepsnojo gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta 25 kv. m stogo. Namo viduje apdegė ir aprūko dalis medinių lubų.

Apie 9 val. Prienų rajone, Dūmiškių kaime, atvira liepsna degė trys ūkiniai pastatai. Atvykus ugniagesiams, jų stogai jau buvo sukritę. Gaisro metu sudegė pastatai, juose buvę namų ir ūkio apyvokos daiktai, 2 t šieno, išdegė apie 2 arai žolės. Ugniagesiai išgelbėjo gyvenamąjį namą, lauko virtuvę ir pavėsinę.

Vidurdienį Visagine, Skrytelių kaime, taip pat liepsnojo trys mediniai ūkiniai pastatai. Gaisro metu jie sudegė, aplink išdegė 1 ha žolės.

Tuo pačiu metu Varėnos rajone, Kaniavos kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė pastato stogas, viduje buvę baldai, namų apyvokos daiktai, buitinė technika, sulietas visas pastatas.

Apie 15 val. Anykščių rajone, Aulelių kaime, liepsnojo Aulelių vaikų globos namams priklausantis apleistas medinis pastatas. Jis sudegė visiškai.

21.41 val. Varėnos rajone, Aukštakalnio kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas ir šalia stovėjusi lauko virtuvė. Iš namo ugniagesiai išnešė 2 dujų balionus. Gaisro metu namas ir lauko virtuvė sudegė.

21.52 val. Kaune, Moliakelio gatvėje, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardytas jo stogas, sudegė mansardinėje namo dalyje buvę namų apyvokos daiktai, vandeniu sulietas visas pirmasis aukštas.

22.49 val. Druskininkų savivaldybėje, Barzdžiūnų kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė jo stogas, medinė perdanga, išdegė vidus. Gaisro metu išsaugotas šalia stovėjęs ūkinis pastatas.   

Sekmadienį po vidurnakčio Širvintų rajone, Šiaulių kaime, liepsnojo medinio gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė stogas ir perdanga. Ugniagesiai apsaugojo šalia esantį medinį gyvenamąjį namą, ūkinį pastatą ir tvartą.

Apie 21 val. gaisras kilo Vilniuje, Vikingų gatvėje, „Ikea Lietuva“ parduotuvės sandėliuose. Pirmajame aukšte įrengtame sandėlyje apdegė ant metalinių stelažų sukrautos 6 eilės pakuočių su prekėmis. Gaisras buvo lokalizuotas pradėjus veikti gesinimo sistemai.

23.13 val. Anykščių rajone, Šovenių kaime, atvira liepsna degė vieno aukšto medinio namo stogas. Gaisro metu sudegė stogas, apdegė perdanga.

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 236 žolės gaisrų. Jų metu išdegė beveik 64 ha atvirų teritorijų. Nuo metų pradžios ugniagesiai vyko gesinti 1811 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 2051 ha.

Šeštadienį vakare buvo gautas pranešimas, kad Panevėžio rajone, Krekenavoje prie užtvankos skęsta automobilis, žmogus išlipo. Atvykus ugniagesiams, Krekenavos užtvankoje, 40 m nuo kranto, 3 m gylyje, plūduriavo automobilis „Mercedes Benz“. Ugniagesiai, panaudoję gervę, narų įrangą ir parankines priemones, automobilį ištraukė.

Sekmadienio rytą gautas pranešimas, kad Klaipėdos rajone, Derceklių kaime, į kūdrą įvažiavo ir po vandeniu paniro automobilis su vairuotoju. Ugniagesiai automobilį su žmogumi rado už 10 m nuo kranto, 3 m gylyje, ir jį ištraukė. Medikai vyrui konstatavo mirtį.

Apie 14 val. buvo pranešta, kad Prienų rajone, Čiudiškių kaime, žmogus įkrito į 6 m gylio vandens perlaidos šulinį, esantį tarp tvenkinių. Panaudoję gaisrinę gelbėjimo virvę ugniagesiai vyrą ištraukė. Jis nenukentėjo.

  

 

Nuo 2019-04-11 06:00 iki 2019-04-12 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 80 gaisrų ir atliko 24 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo 3 žmonės.

21.11 val. Šiauliuose, S. Nėries gatvėje, atvira liepsna degė apleistas pastatas. Vykdant perkasimo darbus gaisravietėje rastas smarkiai apdegęs žmogaus kūnas. Gaisro metu sudegė sublokuotų sandėliukų pastatas ir šalia stovėjusi medinė pavėsinė. Nuo karščio suskilo šalia stovinčių svečių namų „Jūros svečių namai“ 3 dideli ir 2 maži plastikinių langų paketai, skilo tinkuota siena.

23.09 val. Anykščių rajone, Kavarske, liepsnojo gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Ugniagesiai kambaryje rado smarkiai apdegusio vieno vyro kūną, o po kiek laiko – ir antrojo. Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė vidus ir jame buvę namų apyvokos daiktai, apdegė sienos.

19.45 val. pranešta apie gaisrą Panevėžyje, Elektronikos gatvėje įsikūrusiame Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filiale. Atvykus ugniagesiams, iš pastato rūsio veržėsi dūmai. Rūsyje apdegė sukrautos plastikinės atliekos, aprūko sienos ir lubos. 27 pacientai ir 3 personalo darbuotojai iš pastato išėjo iki atvykstant ugniagesiams.

9.49 val. Trakų rajone, Vosyliukų kaime, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė stogas, apdegė išorės sienos, sudegė medinė stoginė.

9.51 val. Varėnos rajone, Perlojos kaime, liepsnojo UAB „Lubas“ medžio perdirbimo įmonės pastato pastogė. Palėpėje esančiuose įrenginiuose smilko briketų drožlės. Gaisro metu apdegė 20 kv. m medinių stogo konstrukcijų ir stogo.

15.31 val. Vikaviškio rajone, Pašeimenių kaime, degė ūkinis pastatas, garažas ir gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė namo stogas, apdegė perdanga, sudegė garažas, apdegė apie 60 kv. m ūkinio pastato sienų, apie 50 kv. m stogo konstrukcijų. Viduje buvę 60 galvijų išvesti į lauką iki atvykstant ugniagesiams.

19.23 val. Radviliškio rajone, Minaičių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė jo stogas, pradegė medinė perdanga, išdegė vidus.

20 val. Pasvalyje iš Vytauto Didžiojo aikštėje esančios Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos pastato palėpės veržėsi dūmai. Palėpėje degė sukrauti čiužiniai ir statybinės atliekos. Vandeniu buvo sulietas koridorius ir dalis 3-iojo aukšto. Pastatas šiuo metu buvo restauruojamas.

23.39 val. gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Ozo gatvėje esančiame „Akropolyje“. „Pizza Jazz“ virtuvėje buvo užsidegusi indaplovė. Ji užgesinta milteliniu gesintuvu iki atvykstant ugniagesiams.

Vidurnaktį iš saugos tarnybos budinčiojo buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Taikos prospekte, UAB „Theca Furniture“ pradėjo veikti priešgaisrinė signalizacija. Gaisras buvo lokalizuotas įsijungus automatinei gesinimo sistemai. Vienoje iš gamybinio pastato patalpų degė gamybinės atliekos ir popierius.

 

Nuo 2019-04-10 06:00 iki 2019-04-11 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 51 gaisro ir atliko 19 gelbėjimo darbų. Gaisrų metu traumuoti 3 žmonės.

11 val. pranešta apie gaisrą Mažeikių rajone, Spurganų kaime. Gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Namo savininkė iš namo išėjo pati, tačiau ji gaisro metu apdegė nugarą ir veidą. Jai buvo nustatyti 2-ojo laipsnio nudegimai. Moteris išvežta į ligoninę. Namas ir viduje buvę daiktai sudegė visiškai.

20.12 val. Vilniaus rajone, Eitminų kaime, miške, liepsnojo medinis namelis. Už 3 m nuo gaisravietės buvo rastas apdegęs vyras. Jam nustatyti 1-ojo laipsnio nudegimai. Vyras perduotas medikams, nukentėjusiajam pagalba suteikta vietoje. Gaisro metu namelis ir jame buvę daiktai sudegė, apdegė 5 medžiai, išdegė 0,5 aro miško paklotės.

Vidurnaktį buvo gautas pranešimas apie gaisrą Klaipėdoje, Sulupės gatvėje esančiame daugiabutyje. Dviejų kambarių bute degė įvairūs daiktai, iš buto veržėsi dūmai. Iš jo ugniagesiai išnešė apdegusį vyrą. Jis buvo be sąmonės. Vyrą greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Iš laiptinėje esančių butų buvo evakuota 10 gyventojų. Gaisro metu apdegė buto sienos ir lubos, viduje buvę namų apyvokos daiktai, baldai, nuo karščio išdužo 2 langų stiklai, apdegė jų rėmai, aprūko išorinė namo siena.

18.14 val. Jurbarko rajone, Skirsnemunės kaime, gyvenamojo namo palėpėje degė perdanga ir šiltinamoji medžiaga. Gaisro metu buvo išardyta dalis sienų, katilinėje apdegė ir buvo nuardyta dalis sienų ir lubų, apdegė boileris, mansardoje apdegė dalis perdangos.

18.50 val. Varėnoje, Vytauto gatvėje, degė gyvenamojo namo stogo konstrukcijos. Gaisro metu apdegė stogo danga ir medinės konstrukcijos, dalis stogo dangos buvo nuardyta.

20.05 val. Kaune, Taikos prospekte, šalia autoserviso pastato, 10 kv. m plote atvira liepsna degė sukrautos padangos. Gaisro metu apdegė 20 kv. m pastato sienos ir stogo kraigas.

Balandžio 11-ąją, po vidurnakčio, Panevėžio rajone, Piniavos kaime, degė gyvenamojo namo stogo konstrukcijos. Gaisro metu sudegė apie 200 kv. m stogo, 100 kv. m perdangos, išdegė katilinė,  garažas, sudegė jame buvęs lengvasis automobilis „Mercedes Benz CLS“.

Vakar vakare gautas pranešimas, kad Kalvarijos savivaldybėje, Senosios Radiškės kaime, dirbtuvėse vyrą prispaudė automobilis. Atvykus ugniagesiams, žmogus buvo prispaustas po remontuojamu automobiliu „Volkswagen Passat“. Vyras buvo be gyvybės požymių. Ugniagesiai pakėlė automobilį ir ištraukė žuvusįjį.

 

 

Nuo 2019-04-09 06:00 iki 2019-04-10 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 48 gaisrų ir atliko 24 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

8.42 val. pranešta apie gaisrą Plungės specialiojoje mokykloje. Klasėje degė elektrinis šildytuvas. Jį darbuotojai milteliniu gesintuvu užgesino iki atvykstant ugniagesiams. Jie į lauką išvedė ir 80 mokinių. Ugniagesiai išnešė šildytuvą į lauką ir išvėdino patalpas.

10.21 val. Raseinių rajone, Ramonų kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta 50 kv. m stogo dangos.

19.45 val. Jonavos rajone, Išorų kaime, liepsnojo garažas. Gaisro metu sudegė garažo sienos ir stogas, viduje buvę 4 dviračiai, žoliapjovė ir kiti namų apyvokos daiktai, apdegė kaimyninio sklypo medinės pavėsinės siena ir lengvasis automobilis „Peugeot 607“.

22.51 val. Alytuje, Vilties gatvėje, atvira liepsna degė automobilis „BMW 520“.

6.51 val. buvo gautas pranešimas, kad Utenos rajone, Pakalnių kaime, pakelės griovyje apvirto traktorius, o po ratu yra prispaustas žmogus. Ugniagesiai atvertė traktorių ir ištraukė vyrą. Jam konstatuota mirtis.

Nuo 2019-04-08 06:00 iki 2019-04-09 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 109 gaisrų ir atliko 21 gelbėjimo darbą. Gaisrų metu vienas žmogus žuvo, vienas buvo traumuotas.

6.31 val. gautas pranešimas apie gaisrą Vilkaviškio rajone, Bartninkų kaime. Ugniagesiams buvo pranešta, kad degė gyvenamojo namo grindys. Apie gaisrą pranešęs žmogus grindis užgesino ir į lauką išnešė apdegusį vyrą. Jam konstatuota mirtis.

Apie 15 val. Šilutės rajone, Aisėnų kaime, degė gyvenamojo vagonėlio stogas. Gaisro metu apdegė moteris. Ją greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu apdegė dalis stogo ir siena prie krosnies.

Ugniagesiai beveik visą naktį ir dieną gesino Panevėžyje, Lentpjūvių gatvėje esantį UAB „Elitėja“ gamybinį pastatą. Čia atvira liepsna degė pjuvenų surinkimo ciklonas: 12 mažų ir vienas didelis, 18 m aukščio, ciklonas. Taip pat liepsnojo apie 200 kub. m išdžiovintų lentų. Gaisro metu apdegė stogas, išdegė pastato langas. Ugniagesiai išsaugojo apie 2 tūkst. kub. m lentų ir šalia stovinčius 4 gamybinius pastatus.

9.26 val. Mažeikiuose, Melioratorių gatvėje, gaisras kilo gamybos ir pramonės pastate. Katilinėje prie krosnies degė sukrautos malkos. Iki atvykstant ugniagesiams gaisrą gesino įmonės darbuotojas. Gaisro metu nuardyta 30 kv. m stogo dangos, tiek pat šiltinamosios medžiagos, apdegė 15 kv. m medinės perdangos.

Apie 11 val. Zarasų rajone, Tilžės kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, perdanga jau buvo įgriuvusi. Gaisro metu sudegė perdanga, išdegė namo vidus ir jame buvę namų apyvokos daiktai.

Apie 14 val. Klaipėdos rajone, Kiškėnų kaime, sodų bendrijoje „Putinas“, liepsnojo sodo namelis. Per gaisrą namas sudegė. Prie gaisravietės išdegė ir 150 kv. m žolės.

Apie 17.02 val. pranešta, kad Kauno rajone, Narsiečių kaime, dega malkinė. Atvykus ugniagesiams degė voljeras, šuns būda ir 1,5 kub. m malkų. Būdoje buvęs šuo neišgyveno.

22.43 val. Jurbarko rajone, Motiškių kaime, atvira liepsna degė negyvenamas, apleistas medinis namas. Gaisro metu sudegė ir sukrito stogas, išdegė perdanga.

Balandžio 9-osios naktį, 2.24 val., Šiauliuose, Vaidoto gatvėje, liepsnojo UAB „Mobusta“ viešbutis, įsikūręs 4-ajame aukšte. Atvykus ugniagesiams, prie pastato atvira liepsna degė sukrautos šiukšlės ir dalis lauko sienos. Pastato viduje tvyrojo daug dūmų. Iš viešbučio buvo evakuota 40 žmonių. Gaisro metu sudegė 100 kv. m lauko sienos šiltinamosios vatos, nuardyta tiek pat sienos skardos.

Apie 3 val. nakties Kauno rajone, Neveronių kaime, degė mūrinis ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė sukrauti briketai ir aprūko pastato sienos. Ugniagesiai išgelbėjo šalia stovintį ūkinį pastatą.

Vakar Vilniuje ties Miškinių gatve iš Neries buvo ištrauktas vyro kūnas.

Ugniagesiai praėjusią parą vyko gesinti 71 žolės gaisrą. Jų metu išdegė beveik 95 ha atvirų teritorijų. Iš viso nuo metų pradžios užgesinti 1495 žolės gaisrai, jų metu išdegė 1800 ha.

  

Nuo 2019-04-07 06:00 iki 2019-04-08 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-06 06:00 iki 2019-04-07 06:00 įvykių suvestinė

Nuo 2019-04-05 06:00 iki 2019-04-06 06:00 įvykių suvestinė

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 559 gaisrų ir atliko 61 gelbėjimo darbą. Gaisrų metu buvo traumuoti du žmonės.

Šeštadienį, 2.48 val., buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Pramonės g., atvira liepsna dega ūkinis pastatas ir šiltnamis. Gaisro metu rankas apdegė vyras, jis buvo išvežtas į gydymo įstaigą. Gaisro metu sudegė du plėvele dengti šiltnamiai, sandėliukas, ūkinio pastato stogas, išdegė vidus, apdegė apie 20 kub. m malkų, traktorius T25, sudegė 200 l dyzelinių degalų talpykla. Ugniagesiai išsaugojo gyvenamąjį namą ir kieme stovėjusį automobilį „BMW“.

Sekmadienį, 15.15 val., Šiauliuose, Gardino gatvėje, daugiabučio trečiajame aukšte, balkone, degė sendaikčiai ir namų apyvokos daiktai. Kaimynas, padėdamas gesinti gaisrą, trūkus stiklui, patyrė rankos traumą. Po medikų apžiūros jis buvo nuvežtas į ligoninę.

Penktadienį apie 8 val. ryto Vilniaus rajone, Beržininkų kaime, liepsnojo medinis gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas, kurio viduje įrengta pirtis ir tvartas. Gesindamas gaisrą nesmarkiai apdegė namo savininkas. Jį medikai apžiūrėjo vietoje. Gaisro metu sudegė gyvenamasis namas, išdegė dalis ūkinio pastato, apdegė ir buvo išardyta dalis stogo ir išorinė lauko siena. Nuo liepsnų išsaugota šalia stovinti lauko virtuvė.

13.16 val. Vilniuje, Lvovo gatvėje, dalis medinio daugiabučio stogo degė atvira liepsna. Ugniagesiai iš namo išvedė vyrą, jis nenukentėjo. Gaisro metu išdegė kambarys.

13.48 val. Švenčionių rajone, Švenčionėliuose, liepsnojo medinio gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu apdegė apie 30 kv. m stogo dangos.

15.31 val. buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdos rajone, Kretingalėje, dega grupės savininkų nuosavybė ir UAB kavinės-baro „Kukudra“ pagalbinio ūkio paskirties pastatai. Pastatai degė atvira liepsna. Gaisras kilo ūkiniame pastate, kuriame įrengti gyventojų sandėliukai. Gaisro metu sudegė medinė pastato dalis, iš jo buvo išnešti 3 dujų balionai. Taip pat sudegė ir prie kito pastato priblokuotos stoginės stogas.

16.24 val. Vilniaus rajone, Linkų kaime, atvira liepsna degė du automobiliai, žolė ir šiukšlės. Gaisro metu sudegė automobiliai „Mazda“ ir „Ford Fiesta“, išdegė 3 arai žolės.

Apie 22 val. Biržų rajone, Spalviškių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė namo stogas, dalis medinės perdangos, viena namo siena ir ūkinis pastatas.

Šeštadienį apie 2 val. nakties Vilniuje, Antakalnio gatvėje, atvira liepsna degė Antakalnio ligoninės sandėliavimo paskirties pastatai. Gaisro metu sudegė sandėlių masyvo stogas. Šalia esančiame apleistame pastate degė šiukšlės, jos užgesintos parankinėmis priemonėmis.

Šeštadienį, 13.20 val., Molėtų rajone, Ciūniškių kaime, degė žolė ir apleistas pastatas. Gaisro metu išdegė 100 arų žolės, sudegė pastatas, apdegė du mūriniai pastatai, malkinė ir dirbtuvių durys.

12.35 val. Pasvalio rajone, Kubiliūnų kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė jo stogas ir perdanga, apdegė sienos, sudegė namų apyvokos daiktai.

14.30 val. Ukmergės rajone, Vengrių kaime, atvira liepsna degė 6 pastatai, išdegė 50 arų žolės. Gaisro metu sudegė medinis tvartas, 2 lauko rūsiai, ūkinis pastatas, medinė malkinė ir lauko virtuvė. Ugniagesiai nuo liepsnų išsaugojo gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą.

18.32 val. Panevėžyje, Radviliškio gatvėje, viename iš daugiabučio butų, penktajame aukšte, liepsnojo virtuvė.

Sekmadienio naktį, 2.21 val., Panevėžio rajone, Janališkių kaime, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Jis sudegė iki pamatų. Gaisro metu apdegė ir už 3 m buvęs namas.

2.30 val. gaisras kilo Klaipėdoje, Nidos gatvėje, Klaipėdos laivininkų mokyklos bendrabutyje. Gaisrą iki atvykstant ugniagesiams likvidavo bendrabučio gyventojai, tačiau bendrojo naudojimo patalpose tvyrojo daug dūmų. Ugniagesiai iš jų padėjo išeiti 5 žmonėms. Bendrabučio kambaryje degė dvi lovos ir čiužiniai.

Sekmadienį apie 12 val. Kėdainių rajone, Gerdvilų kaime, liepsnojo miškas. Gaisro metu sudegė 2 ha miško ir 4 ha pievos. Gaisrą gesino ir 8 miškininkai.

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai vyko gesinti 393 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 363 ha atvirų teritorijų. Iš viso nuo metų pradžios užgesinti 1429 žolės gaisrai, jų metu išdegė 1708 ha.

   

Nuo 2019-04-04 06:00 iki 2019-04-05 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 146 gaisrų ir atliko 23 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų žuvo žmogus.

Balandžio 5-osios naktį, po vidurnakčio, buvo pranešta apie gaisrą Širvintų rajone, Kaukiškio kaime. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Netrukus iš namo buvo išnešta moteris. Medikai konstatavo jos mirtį. Gaisro metu sudegė namo stogas ir perdanga, apdegė sienos.

Ketvirtadienį apie 10 val. Telšių rajone, Viešvėnų I kaime, liepsnojo medinis ūkinis pastatas. Gaisras kilo prie pastato priblokuotame mediniame garaže. Jame degė ekskavatorius. Gaisro metu sudegė garažas, apdegė ekskavatorius, sudegė dalis ūkinio pastato ir jo stogas.

11.12 val. Šilutės rajone, Uogalių kaime, atvira liepsna degė gyvenamojo namo ir ūkinio pastato stogai. Pirmiausia užsidegė ūkinis pastatas, o paskui ugnis persimetė į gyvenamojo namo stogą. Gaisro metu sudegė abiejų pastatų stogai.

12.19 val. Šalčininkų rajone, Skynimų I kaime, liepsnojo mūrinis pastatas ir du ūkiniai pastatai. Gaisro metu sudegė rąstinis ūkinis pastatas, medinė malkinė ir joje buvusios malkos. Nuo liepsnų apsaugota vasaros virtuvė ir prie jos priblokuota malkinė.

12.24 val. Varėnos rajone, Marcinkonyse, atvira liepsna degė gyvenamasis namas ir malkinė. Gaisro metu šie pastatai sudegė. Taip pat sudegė ir dvi kaimynų malkinės. Ugniagesiai išsaugojo šalia stovinčius gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą.

12.39 val. Plungės rajone, Stirbaičių kaime, negyvenamoje sodyboje atvira liepsna degė ūkinis pastatas, pastatas jau buvo sukritęs. Aplink jį degė didelis plotas žolės ir miško paklotės. Gaisro metu išdegė 6 ha žolės ir 2 ha miško paklotės.

14.25 val. Panevėžyje, Mindaugo gatvėje, degė tujos aplink gyvenamąjį namą, ugnis buvo persimetusi ir į namo sieną bei stogą. Gaisro metu sudegė namo kraigas, buvo nuardyta dalis stogo, apdegė gegnės, namo fasadas, sutrūko 8 plastikinių langų stiklai, sudegė 30 m tujų.

17.22 val. Tauragės rajone, Dargaičių kaime, liepsnojo medžio apdirbimo įmonės pastatas. Gaisro metu sudegė pastato stogas, įlūžo gelžbetoninė perdanga. Ugniagesiai nuo liepsnų išsaugojo du pastatus, sunkvežimį „Iveco Eurocargo“ ir 60 kub. m malkų.

Apie 20 val. Vilniuje, Tolimojoje gatvėje, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas ir mūrinis ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė gyvenamojo namo stogas, išdegė vonios kambarys, sudegė ūkinio pastato palėpė, šalia ūkinio pastato statomame dviejų aukštų mūriniame name sudegė stogo plėvelė ir gegnė. Ugniagesiai išsaugojo vieną mūrinį gyvenamąjį namą.

20.30 val. Šakių rajone, Sintautuose, degė UAB „Mediresta“ stogas. Atvykus ugniagesiams, gaisrą jau buvo apgesinę įmonės darbuotojai. Ugniagesiai ardė stogą ir liejo jį vandeniu.

23 val. Šiauliuose, Kauno gatvėje, UAB „Pramuštgalvis“ teritorijoje, degė šiukšlių konteineriai ir sukrauti reklaminiai stendai bei sunkvežimio priekaba. Gaisro metu apdegė ir šalia esančio gamybinio pastato sienos apdaila, sudegė du plastikiniai langai, nuo karščio sudužo langų stiklo paketai.  

Prieš vidurnaktį Lazdijų rajone, Kapčiamiestyje, atvira liepsna degė medinio gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta dalis stogo, pradegė dalis perdangos, aprūko palėpė.

Praėjusią parą šalies ugniagesiai vyko gesinti 101 žolės gaisro. Šiemet jau užgesinta 1032 tokių gaisrų.

 

Nuo 2019-04-03 06:00 iki 2019-04-04 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 168 gaisrų ir atliko 34 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų traumuotas žmogus.

18.15 val. gautas pranešimas apie Kėdainių rajone, Josvainiuose, degantį automobilį. Jį gesindamas vyras apdegė rankų pirštus. Jis buvo išvežtas į ligoninę. Gaisras buvo užgesintas iki atvykstant ugniagesiams. Jo metu apsilydė automobilio „BMW 530“ elektros instaliacija.

10.50 val. pranešta apie gaisrą Alytuje, Studentų gatvėje, lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Virtuvėje, elektros skydinėje, svilo elektros laidai. Atvykus ugniagesiams gaisro nebuvo. Iki jiems atvykstant darželio darbuotojai buvo išjungę elektrą. Vaikų evakuoti nereikėjo.

Apie 11 val. Klaipėdoje, šalia Baltijos prospekto, 10 kv. m plote degė sukrautos šiukšlės. Nuo karščio išsilydė šalia stovėjusio automobilio „Volvo S60“ galinis žibintas.

Tuo pačiu metu Kaišiadorių rajone, Palapojės kaime, 4,5 ha plote degė miškas, miško paklotė, 13 ha durpingos pievos ir ūkinis pastatas. Pastarasis sudegė. Nuo liepsnų buvo išgelbėtas kitas ūkinis pastatas ir medinė pirtis.

11.50 val. Alytaus rajone, Kančėnų kaime, degė miško paklotė, o ant elektros laidų buvo užvirtęs medis. Ugniagesiai jį nukėlė nuo laidų. Gaisro metu išdegė apie 4 arai miško paklotės.

12.14 val. Šiaulių rajone, Pailių kaime, dūmai veržėsi iš UAB „Autogedas“ autoserviso pastogės. Gaisro metu buvo nuardyta 150 kv. m skardinės stogo dangos, apdegė šiltinamoji medžiaga ir medinės stogo konstrukcijos.

Apie 15 val. gaisras kilo Prienuose, J. Basanavičiaus gatvėje. Daugiabučio antrajame aukšte esančiame bute išdegė dalis medinių grindų, apdegė sienos, sudegė elektrinis treniruoklis. Gaisras kilo dėl šio treniruoklio elektros įrangos gedimo.

Apie 16 val. Rokiškio rajone, Tervydžių kaime, liepsnojo du ūkiniai pastatai, miško paklotė ir žolė. Gaisro metu sudegė pastatai, šalia stovėjęs traktorius, viduje buvęs automobilis „Mercedes Benz 200“, namų apyvokos daiktai, išdegė 15 ha žolės, 0,5 ha miško, 1 ha miško jaunuolyno. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo gyvenamąjį namą, medinę pirtį ir du ūkinius pastatus.

16.19 val. Vilkaviškio rajone, Matlaukio kaime, degė pavėsinė. Nuo jos apdegė ir šalia stovėjęs sunkvežimis „MAN“. Ugniagesiai išsaugojo šalia stovinčius gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą. Nuo nuskriejusios žiežirbos užsidegė ir kaimynų ūkinio pastato lango rėmas.

Apie 17 val. Skuodo rajone, Narvydžių kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas ir pernykštė žolė. Gaisro metu pastatas sudegė, išdegė 50 arų žolės.  

Iš viso praėjusią parą kilo 123 žolės gaisrai, nuo metų pradžios – 931.

 

Nuo 2019-04-02 06:00 iki 2019-04-03 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 126 gaisrų ir atliko 21 gelbėjimo darbą. Gaisrų metu traumuoti du žmonės.

15.27 val. gautas pranešimas apie gaisrą Širvintų rajone, Motiejūnų I kaime. Gyvenamojo namo virtuvėje, keptuvėje degė aliejus. Įtariant, kad savininkė, gesindama gaisrą, apdegė veidą, ji buvo išvežta į ligoninę apžiūrai. Ugniagesiai iš namo išnešė dujų balioną, išvėdino patalpas.

Kaune, gyvenamajame name, pliūptelėjus dujoms iš dujinio šildytuvo, jos apdegino vyrui rankas ir veidą. Jis buvo išvežtas į ligoninę.

Apie 16 val. Anykščių rajone, Daujočių kaime, degė ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė medinė jo dalis ir 3 ha žolės.

Apie 17 val. Joniškio rajone, Kalnelio kaime, degė ūkinis pastatas ir prie jo priblokuota medinė malkinė. Gaisro metu apdegė ūkinis pastatas, sudegė malkinė ir ūkiniame pastate buvęs automobilis „Volkswagen Golf“, 6 dviračiai ir motoroleris. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo du medinius pastatus.  

Apie 19 val. Šakių rajone, Piliukiškės kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas. Gaisro metu visiškai sudegė medinė daržinė, priblokuota prie mūrinio ūkinio pastato, sudegė pastato stogas. Ūkinio pastato palėpėje buvo sukrauta 1 t šieno ir 10 t šiaudų.

Apie 22 val. Šilutės rajone, Traksėdžių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė namas ir namų apyvokos daiktai, šaldytuvas, skalbimo mašina.

22.22 val. Vilniaus rajone, Daubarų kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Ugniagesiai išsaugojo šalia stovintį ūkinį pastatą.

Praėjusią parą ugniagesiai vyko gesinti 87 žolės gaisrų. Jų metu išdegė 170 ha atvirų teritorijų. Iš viso nuo metų pradžios ugniagesiai vyko gesinti 809 žolės gaisrų.

 

Nuo 2019-04-01 06:00 iki 2019-04-02 06:00 įvykių suvestinė

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 88 gaisrų ir atliko 22 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose išvengta.

Apie 4 val. ryto Alytaus rajone, Dauguose, atvira liepsna degė garažai. Gaisro metu vienas garažas sudegė, kito apdegė stogas ir medinė siena.

18 val. gaisras kilo Kupiškio rajone, Gedimino gatvėje, mediniame dviejų butų name. Atvykus ugniagesiams viename iš butų prie krosnies degė grindys. Iš jo buvo išvesta moteris, kurią greitosios pagalbos medikai nuvežė į ligoninę patikrai.

22.42 val. Kalvarijoje, Vytauto gatvėje, 3 aukštų daugiabučio antrajame aukšte, viename iš butų, liepsnojo patalpa. Gaisro metu sudegė skalbimo mašina ir kiti namų apyvokos daiktai, aprūko patalpos. Iš pastato evakuota 14 žmonių.

21.47 val. Vilniaus rajone, Kalvelių seniūnijoje, Žvėryno viensėdijoje, atvira liepsna degė kelių savininkų gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė pastato stogas, dalis perdangos, vandeniu buvo sulietas namo vidus.

21.43 val. Šalčininkų rajone, Sakalinės kaime, liepsnojo ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė ir buvo išardytas pastato stogas, sudegė apie 4 t šonas.

Balandžio 2 d. naktį, 1.40 val., Kaune, UAB „Atliekų utilizavimo centras“, viduje, 6 kv. m plote, degė akumuliatoriai. Gaisro metu sudegė dalis akumuliatorių, aprūko patalpos.

Tuo pačiu metu Lazdijų rajone, Avižienių kaime, atvira liepsna degė automobilis „BMW 530“. Gaisro metu išdegė bagažinės skyrius, skilo galinis automobilio stiklas.

Praėjusią parą ugniagesiai 61 kartą vyko gesinti žolės gaisrų. Jų metu išdegė 62 ha atvirų teritorijų. Iš viso šiemet ugniagesiai gesino 722 žolės gaisrus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-12