BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo skelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją

Data

2020 02 25

Įvertinimas
0
ES.jpg

Vasario  24 d. Vidaus reikalų ministerijoje surengtas Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (VESK) posėdis, kurio darbotvarkėje pagrindinis dėmesys buvo skirtas koronaviruso (COVID-19) plitimui Europoje. Posėdyje VESK aptarė sustiprintas saugos priemones, siekiant suvaldyti šio viruso keliamas grėsmes, pasiūlyta skelbti ekstremalią situaciją.

„Atsižvelgus į Pasaulinės sveikatos organizacijos skelbiamą informaciją ir įvertinus koronaviruso plitimą Europoje, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija nusprendė siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei skelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu. Tai yra kolegialus visos komisijos sprendimas“, – po posėdžio kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis posėdžio dalyviams pranešė, kad šalies oro uostuose pradėtos taikyti prevencinės priemonės ne tik iš Kinijos, bet ir iš šiaurinės Italijos atvykstantiems žmonėms. Taip pat atvykstančių žmonių temperatūrai matuoti bus pasitelktas mobilus termovizorius. 

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija aptarė koronaviruso plitimą šiaurės Italijoje, diskutavo apie Eurolygos galimybę  atšaukti rungtynes, kurios Lietuvoje turėtų įvykti vasario 28 d. tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Armani“.

Per savaitę Lietuvos oro uostuose yra vykdoma apie 14 tiesioginių skrydžių į šiaurės Italijos miestus ir iš jų. Italijoje šiuo metu yra apie 5000 Lietuvos piliečių.

Pasak Italijos civilinio saugumo departamento, šalyje koronavirusas diagnozuotas daugiau nei 150 žmonių. Tai yra daugiau nei bet kurioje kitoje Europos valstybėje.

Sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad į šiaurės Italiją vykstantys lietuviai gali patekti į karantino zoną, todėl patys privalo įvertinti koronaviruso keliamas rizikas.

Vyriausybė artimiausiu metu svarstys, ar priimti siūlymą skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją.

VRM inform.