2022-11-29

Ugniagesiai išgelbėjo įlūžusias mergaites

Vakar šalies ugniagesiams gelbėtojams teko ne tik traukti įlūžusią moterį Vilniuje, bet ir gelbėti tvenkinyje Mažeikiuose įlūžusias dvi 8 ir 9 metų mergaites. 14.22 val. buvo gautas pranešimas, kad Sedos gatvėje esančiame Juodpelkio tvenkinyje įlūžo ir plūduriuoja du vaikai. Po kelių minučių atvykę Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai valtimi nuplaukė iki mergaičių, kurios buvo už 15 m nuo kranto, pargabeno jas į krantą ir perdavė medikams. 

„Džiaugiuosi, kad padėjom, kad pavyko išgelbėti. Šįkart pasisekė toms mergaitėms, tačiau pamoka joms bus visam gyvenimui. Kai atvažiavome, prie tvenkinio buvo daug žmonių, o vidury tvenkinio mergaitės buvo įsikabinusios į ledą ir šaukė. Šaunuolės, kad išsilaikė. Kai ugniagesiai jas nešė ant rankų, jos jau nieko nebesakė, tik verkė...“ – pasakojo Mažeikių PGT pamainos vadas Giedrius Janušaitis.

Pamainos vadas teigė, jog prie šio tvenkinio dažnai ateina moksleiviai, nes jis netoli mokyklos, čia plaukioja gulbės. „Kol kas nei to šalčio didelio nebuvo, per tvenkinį teka upelis, tad tvenkinys ne visas užšalęs. Nežinia, ar mergaitės įlūžo, ar įslydo į vandenį. Esant tokiai temperatūrai geriau iš viso ant ledo nelipti. Matyt, pačios nepagalvojo, kad pavojinga“, – sakė G. Janušaitis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet 335 kartus ugniagesiai gelbėtojai dirbo vandenyje ir ant ledo. Šių darbų metu jie ištraukė 112 skenduolių, iš jų 3 vaikus (pernai per tą patį laikotarpį – 105, iš jų 3 vaikus) bei išgelbėjo 37 gyventojus (36).  Iš jų 23 darbai buvo atlikti ant ledo, jų metu ištraukta 11 skenduolių, iš jų 1 vaikas bei 7 gyventojai buvo išgelbėti. Darbų ant ledo metu sausio mėnesį ištraukti 5 skenduoliai, kovo mėnesį – 4, iš jų 1 vaikas, lapkričio mėnesį – 2.