BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesiai gelbėtojai linki, kad visus žadintų ne gaisrai, o šviesus Velykų rytas

Data

2020 04 10

Įvertinimas
1
gaisrai121.jpg

Velykos – viena gražiausių švenčių.  Deja, jos šiemet bus paženklintos dėl koronaviruso paskelbto karantino, todėl visiems teks atidėti  keliones pas artimuosius.  Ugniagesiai, artėjant šventėms,  įspėja gyventojus ir  dėl  galinčių kilti gaisrų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gaisrų statistikos duomenimis,  per ilguosius šventinius savaitgalius, o ypač Velykas, neretai įsiplieskia po kelis šimtus gaisrų. Beje, per penkerius metus jų laikotarpiu Lietuvoje  kilo beveik 900 gaisrų. Vien pernai velykinių švenčių metu ugniagesiams teko gesinti per 260 gaisrų. Jų metu ugnyje žuvo vienas žmogus, o du gyventojai buvo išgelbėti. Beje, per šį šventinį laikotarpį pernai kilo daugiau kaip 170 gaisrų atvirosiose teritorijose.  

Statistikos duomenimis, gaisruose dažniau žūsta  vieniši, garbaus amžiaus žmonės. Beje, psichologai teigia, kad dėl patiriamo streso  taip pat  išauga nelaimingų įvykių tikimybė. „Dažnai gaisrai kyla dėl neatsargumo ir užmaršumo.  Todėl, jei ruošiate šventinius patiekalus, neskubėkite įsitaisyti prie televizoriaus, kad išgirstumėte paskutines naujienas apie koronavirsusą. Nes bežiūrint galite nė nepajusti, kad dėl  palikto ant viryklės puodo ar  keptuvės, virtuvėje  jau pilna ne tik dūmų, bet ir plaikstosi ugnis,“ – perspėja departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Dera žinoti, kad ypač pavojingi įkaitę riebalai. Svarbiausia taisyklė, kurios būtina laikytis – neišeiti iš virtuvės, kol verdate ar kepate. Jei puode ar keptuvėje užsiliepsnotų riebalai ar aliejus, jokiu būdu negesinkite vandeniu, o uždenkite dangčiu ar nedegiu audeklu ir išjunkite degiklį.

O naudodami elektrinius buitinius prietaisus, įsitikinkite, kad jų laidai būtų nesutrūkinėję, o elektros  kištukiniai lizdai nebūtų suskilę.

Per šventes dažniau vartojamas alkoholis. Vieniši žmonės, išgyvendami atskirtį ar apimti depresijos, neretai yra linkę labiau juo piktnaudžiauti.  Pasak J. Targonsko, deja, neblaivūs gyventojai  nesugeba objektyviai įvertinti  pavojų gyvybei keliančios situacijos. Be to, dažnas išgėręs dar ir su cigarete įsitaiso lovoje ar fotelyje, ir nė nepajunta, kai  užmiega.   Vien tik šiais metais dėl neatsargaus rūkymo  jau žuvo 14 gyventojų.  

Šiemet būta gaisro, kai neblaivus vyras, smilkstant čiužiniui, išėjo į  kitą kambarį ir toliau jame snūduriavo. Jei ne socialinė darbuotoja, kuri užsuko jo aplankyti ir iškvietė ugniagesius, vyras veikiausiai būtų papildęs gaisre žuvusiųjų gretas.  

„Norėtume paprašyti visų gyventojų,  kad skambindami ir sveikindami su artėjančiomis  šventėmis atskirai gyvenančius tėvus, senelius ir kitus giminaičius ar kaimynus, nepamirštų priminti ir atsargaus elgesio net tik rūpinantis sveikata, bet ir patartų saugiai elgtis su ugnimi. Labai norėtųme, kad visus žadintų šviesus Velykų rytas, o ne gaisras kieme,“ - linki J. Targonskas.