2025-05-12

Tikslas – pasirengti galimoms nelaimėms ir palengvinti išgyvenimo sąlygas joms ištikus

Vienas iš svarbiausių uždavinių rengiantis galimoms ekstremaliosioms situacijoms yra gyventojų švietimas. Civilinės saugos mokymai, įvairūs gyventojų švietimo renginiai ir akcijos suteikia savivaldybių gyventojams pagrindinių žinių apie civilinės saugos uždavinius ir funkcijas, galimas ekstremaliąsias situacijas ir veiksmus galimų nelaimių atvejais.

Visuose renginiuose demonstruojamas ir išvykimo krepšys. Gyventojai turi žinoti, kaip jį susidėti, kokių pagrindinių daiktų reikia, kurie padėtų išgyventi ekstremaliosiose situacijose ar įvykus kokiai nors didelei nelaimei. Daugelis yra girdėję apie išvykimo krepšį, tačiau su jo turiniu vizualiai susipažinti pavyko dar ne visiems. Kad kuo daugiau žmonių žinotų apie išvykimo krepšį, savivaldybės ieško būdų kuo įvairesnėmis formomis jį pristatyti visuomenei.

Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiosios specialistės Danutės Pučkytė, jau yra ir gerų pavyzdžių: „Vilniaus ir Alytaus miestų savivaldybių administracijos išvykimo krepšį demonstruoja savivaldybėse, specialiai tam įrengtose vietose –  parodų vitrinose, lankytojams  gerai matomose vietose.“

Kaip informavo Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus patarėjas, atliekantis savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, Karolis Krutulis, parodoje jų išvykimo krepšys suskirstytas į 6 didesnes sudedamąsias dalis, jose išdėstyti daiktai su informacija, kurią galima nuskaityti  ir QR kodų pagalba. Toks priemonių demonstravimas yra informatyvesnis ir prieinamas didesnei visuomenės daliai. Tai padeda rimčiau žiūrėti į šių dienų aktualijas – gresiančias grėsmes ir kryptingą pasirengimą joms.