Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuostata – ugniagesiams gelbėtojams būtina funkcionali ir komfortabili gaisrinė technika
Prieš porą metų valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrinių automobilių parką papildė 10 vidutinės klasės automobilinių cisternų. Nors tuo metu pirkimo pardavimo sutartyse ir buvo numatyta, kad jos atitinka standarto LST EN 1846 ir techninėje specifikacijoje nurodytus reikalavimus, bet eksploatuojant šias automobilines cisternas sulaukta nemažai ugniagesių gelbėtojų pretenzijų – netenkino kabinų funkcionalumas, jos nebuvo patogios ir kt. Ugniagesių pretenzijos neliko be atsako. Įvertinus autocisternų kabinų eksploatacines savybes bei jų būklę, iš tiesų kilo pagrįstų abejonių, ar šių autocisternų kabinos atitinka LST EN 1846-2:2009+A1 reikalavimą.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įvertino susidariusią situaciją ir kreipėsi į tiekėjus. Bendru sutarimu Gaisrinių tyrimų centre buvo atliktas automobilinių cisternų atitikties LST EN 1846 vertinimas. Nustatyta, kad tiekėjo pateikti automobiliai neatitiko standartų reikalavimų, ir vadovaujantis pirkimo sutarties nuostatomis, tiekėjas privalės pašalinti nustatytus trūkumus. Pirmasis gaisrinis automobilis po atliktų darbų jau grąžintas į rikiuotę, šiuo metu yra atliekamas trūkumų pašalinimo vertinimas. Tikimasi, kad netrukus ugniagesiai gelbėtojai jau galės naudoti funkcionalias ir komfortabilias automobilines cisternas, atitinkančias visus saugos reikalavimus.
Siekiant išspręsti ir itin aktualią priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų aprūpinimo modernia įranga ir transporto priemonėmis problemą ir vadovaujantis pakitusio reglamentavimo nuostatomis, šiuo metu departamente yra atliekamos 73 gelbėjimo modulių (gaisrinių automobilinių cisternų su visa reikiama įranga) pirkimo procedūros. Jas baigus, bus įsigytos kokybiškos, tinkamai sertifikuotos, nustatytus reikalavimus atitinkančios automobilinės cisternos.
Be to, viešojo pirkimo metu taikant vidaus reikalų ministro 2019 m. birželio 11 d. įsakymo Nr.1V-535 nuostatas, taip pat bus išspręstos ir problemos, susijusios su gaisrinių siurblių kokybe. Tikimasi, kad tai padės sutaupyti nemažą dalį biudžeto lėšų, nes kasmet tenka remontuoti apie 30 automobilinių cisternų gaisrinių siurblių.
Atnaujinimo data: 2020-12-04
Taip pat skaitykite:
Lietuvos ir Latvijos ugniagesiai gelbėtojai rengiasi durpynų gaisrų pratyboms
Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi
Socialinės paramos centre surengti gaisrinės saugos mokymai
VRM: šalies savivaldybėms pirmuoju etapu priedangų atnaujinimui skirta 12 mln. eurų