copyright

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pasiruošk netikėtoms situacijoms šiandien – apsaugok save ir artimuosius rytoj!

Data

2020 08 07

Įvertinimas
1
LT72.jpg

LT72 – Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainė, administruojama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, yra skirta gyventojų švietimui. Svetainėje pateikti patarimai, kaip elgtis kilus gamtinės, techninės ar socialinės kilmės pavojams. Atsižvelgiant į Lietuvos kaimynystėje pastatytą atominę elektrinę ir galimus pavojus, interneto svetainėje LT72 daug dėmesio skirta patarimams, kaip elgtis, jei avarija įvyktų atominėje elektrinėje. Išsamiai pateikiama informacija, ką daryti prieš atominės elektrinės avariją, atominės elektrinės avarijos metu ir po jos.

Taip pat svetainėje yra įdėti žemėlapiai, kuriuose galima įvesti savo esamos vietos adresą ir sužinoti, kokių apsaugomųjų veiksmų reikėtų imtis atominės elektrinės avarijos atveju. Joje galima sužinoti, kur yra artimiausi kolektyvinės apsaugos statiniai, sirenos ir pavojingieji objektai.

Jame yra ir prognozuojamo blogiausio Baltarusijos atominės elektrinės avarijos scenarijaus žemėlapis, kuriame pavaizduotas per Lietuvą slenkantis radioaktyvusis debesis, besikeičiantis kas 3 valandas. Žemėlapyje surašytos ir rekomendacijos gyventojams, suskirstytos į 3 zonas pagal gyvenamąją vietą.  

Primenama gyventojams, kad labai svarbu yra gauti perspėjimo pranešimus į savo mobilųjį įrenginį, kurie įspėtų apie nelaimę Astravo atominėje elektrinėje, tačiau tam reikia tinkamai nustatyti savo mobilųjį telefoną. Svetainėje yra aprašyti pagrindiniai žingsniai, kaip reikėtų nustatyti mobilųjį telefoną, kad gyventojas gautų minėtus pranešimus.

 

UA-142322169-1