Civilinės saugos švietimo renginiai ir mobilioji programėlė LT72 padės gyventojams pasirengti ekstremaliosioms situacijoms
Mobilioji programėlė LT72 ir aktuli gyventojų pasirengimo galimoms grėsmėms informacija pristatyta šalies bendruomenių lyderiams. Vilniuje prasidėjo naujascivilinė saugos švietimo renginių, skirtų bendruomenių lyderiams, ciklas, finansuojamas Eurospos Komisijos lėšomis.
Šių metų kovą ir gegužę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento civilinė saugos ekspertai visoje Lietuvoje surengs 10 švietimo renginių, kurių metu daugiau nei 100 šalies bendruomenių lyderių įgis žinių apie civilinę saugą, ekstremaliųjų situacijų atpažinimą, pasirengimą joms bei praktinių įgūdžių, būtinų pirmosios pagalbos teikimui.
„Svarbu, kad ypač daug dėmesio šiuose mokymuose bus skiriama mobiliosios programėlės LT72 pristatymui, o bendruomenių lyderiai skleis žinią ir ragins gyventojus ją parsisiųsti, taip sustiprindami jų pasiruošimo galimoms grėsmėms ir ekstremaliosioms situacijoms įgūdžius“,– sako vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič.
Mobilioji programėlė, kurią šiuo metu galima parsisiųsti App Store ir Google Play parduotuvėse, suteikia galimybę greitai ir patogiai gauti svarbią informaciją bei sužinoti, kaip reikėtų elgtis įvairių grėsmių metu. Ji padės gyventojams ne tik iš anksto pasirengti netikėtoms situacijoms bei galimiems pavojams, bet ir išmokti greitai reaguoti ištikus nelaimei.
„Civilinė sauga yra mūsų kasdienybė, – renginio metu kalbėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Renatas Požėla. – Prieš keletą dešimtmečių ji atrodė tarsi nematoma, problemos tarsi neegzistavo. Tačiau jos visada buvo. Aš nekalbu apie karinių veiksmų grėsmę, tačiau bet koks įvykis ar ekstremalioji situacija – ir pradeda veikti tam tikri civilinės saugos elementai.“
Pasak Departamento direktoriaus, rūpinimasis saugumu prasideda nuo paprastų kasdienių dalykų: „Tai kaip eiti į vaistinę ir nusipirkti būtinų vaistų ar apsipirkti parduotuvėje. Visi turime galvoti apie savo saugumą. Ką aš turiu padaryti, kad būčiau saugesnis, kad mano artima aplinka būtų saugesnė, kad mano šeima ir bendruomenė būtų saugesnės? “
„Tai, kas vyksta šiuose projektuose ir kaip mes bendradarbiaujame su gelbėtojais, yra labai svarbu, – sakė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos vadovė Eglė Juozapavičienė. – Aš nuolat važinėju po bendruomenes, dalyvauju renginiuose, mokymuose, bendrauju su žmonėmis ir taip kartu mes tampame stipresni. Tikriausiai visi nuo vaikystės žinome pasaką, kad vieną šaką lengva perlaužti, tačiau kai yra visa šluota – visi kartu galime įveikti net ir pačias didžiausias problemas, negeroves bei kitus iššūkius.“
E. Juozapavičienės teigimu, bendruomenės nariai, kurie yra susirinkę čia ir kurie dalyvavo civilinės saugos mokymuose prieš trejus metus, žino, kad civilinė sauga reikalauja nuolatinio kartojimo ir tobulėjimo, o tobulėjimui ribų nėra. „Ši galimybė mokytis ir įgyti žinių padės gyventojams dar geriau pasirengti galimoms nelaimėms“, – tvirtino ji.
Mokymų metu, be informacijos apie programėlę, bendruomenių lyderiams bus suteiktos svarbiausios žinios apie krizių valdymo ir civilinės saugos sistemą, gyventojų perspėjimo priemones, priedangos statinių paskirtį ir evakavimo organizavimą. Dalyviai sužinos, kaip atpažinti galimus pavojus, kokių veiksmų imtis išgirdus sirenas ar gavus perspėjimo pranešimus.
Praktinių užsiėmimų metu bus mokoma, kaip tinkamai susikomplektuoti išvykimo krepšį, suteikti pirmąją pagalbą, atlikti pradinį gaivinimą, stabdyti kraujavimą ir pan.
Vilniuje prasidėję švietimo renginiai bendruomenių lyderiams toliau vyks Alytuje, Utenoje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose, Tauragėje ir Klaipėdoje.
Įgyvendinant Europos Komisijos finansuojamą projektą „Visuomenės pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms ir jos informuotumo didinimas civilinės saugos srityje“ Nr. 101142028-I-SPREAD-UCPM-TRACK1-IBA, buvo sukurta mobilioji programėlė LT72. Taip pat parengta ir švietimo civilinės saugos klausimais programa, skirta bendruomenių lyderiams.
Šio projekto tikslas – didinti šalies gyventojų informuotumą apie pasirengimą galimoms nelaimėms ir grėsmėms Lietuvoje bei stiprinti šalies bendruomenių civilinės saugos įgūdžius, taip pat skubiosios pagalbos tarnybų ir visuomenės bendradarbiavimą ekstremaliųjų situacijų metu.
Atnaujinimo data: 2025-03-20
Taip pat skaitykite:
Valstybės lygio civilinės saugos funkcinės pratybos: tobulinamas priešgaisrinių pajėgų pasirengimas
Šalyje bus tikrinama Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema
Šiandieninė geopolitinė situacija: klausimų daugiau nei atsakymų
Gaisras atliekų tvarkymo gamykloje lokalizuotas, ugniagesiai dirba toliau