Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Savanoriai ugniagesiai: pašaukimas – padėti kitiems

Data

2019 05 10

Įvertinimas
0
Dar.jpg

Gegužės 10 d. į Vilniaus priešgaisrinę gelbėjimo valdybą buvo pakviesti savanoriai ugniagesiai, kurie sostinėje talkina gesinant gaisrus. Šiuo metu Vilniuje yra 18 savanorių ugniagesių, 9 iš jų padeda ugniagesiams, kai reikia gesinti gaisrus, o kiti 9 rūpinasi jų prevencija.

„Savanorystė įkvepia tikėjimą žmonėmis. Labai svarbu, kad jūs esate, kad galime sulaukti jūsų pagalbos, kai labiausiai reikia.  Tai svarbu ne tik ugniagesiams, bet ir sostinės gyventojams, nes savanorystė padeda stiprinti visuomenės saugumą“, - kalbėjo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius, dėkodamas savanoriams ugniagesiams. Per mėnesį gesinti gaisrų sostionėje jie vyko 35 kartus.

Savanoriams ugniagesiams buvo įteikti marškinėliai ir bliuzonai su savanorių ugniagesių ženklu. Pasidžiaugta, kad pavyko išspręsti ir draudimo klausimus. Buvo aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo bei mokymų galimybės. Savanoriai ugniagesiai  pakviesti dalyvauti šią vasarą ir rudenį  vyksiančiose pratybose.     

Tarp savanorių ugniagesių įvairių profesijų žmonės: inžinieriai, vadybininkai, pareigūnai. Į savanorystę juos atvedė noras padėti ir pilietiškas požiūris į gyvenimą. Savanorė ugniagesė Svetlana Karniliuk dirba Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus specialiste.

„Tarp ugniagesių gelbėtojų yra nemažai pažįstamų. Jie mane ir pakvietė. Iš tiesų, savanoryste visada domėjausi. Budžiu su 5-osios komandos ugniagesiais. Patekau į puikų kolektyvą. Drauge dirbant gimsta daug gerų idėjų. Štai rengiamės apsilankyti keliose mokyklose, rengsime prevencines akcijas“, - pasakoja Svetlana. Per mėnesį gesinti gaisrų ji vyko 9 kartus.

Mergina neslepia, kad ugniagesiai gelbėtojai  stengėsi ją labai globoti. „Draudžiu  tai daryti. Sutarėme, kad jei kartu dirbame, tai visi esame lygūs“, - paaiškina mergina.  Paklausta, kas jai yra savanorystė, sako, kad ji tuo gyvena. Pasak Svetlanos, kiekvienas žmogus turi pomėgį, kuriam skiria nemažai laiko, o jos pašaukimas  – gesinti gaisrus ir padėti kitiems.

 „Apie ugniagesio gelbėtojo profesiją svajojau nuo vaikystės. Įtakos turėjo ir mano tėtis, kuris iki šiol dirba priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Yra tekę kartu su juo vykti į ne vieną gaisrą. Nuo mažens mačiau, kiek nelaimių pridaro ugnis. Todėl ir pasirinkau gaisrinės saugos specialybės studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete“, – pasakoja savanoris ugniagesys Marius Pavalkis.

Vienerius metus jis dirbo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje ugniagesiu gelbėtoju. Šiuo metu M. Pavalkis  Lietuvos Dailės muziejuje rūpinasi gaisrine sauga.    „Man patinka ugniagesio gelbėtojo darbas, žinau, kad gaisre visada reikia pagalbos,  todėl  ir nutariau tapti savanoriu ugniagesiu“, – sako jis.

Savanoriu ugniagesiu tapo ir Pavelas Bulatovas. Jis, beje, taip pat iš gaisrininkų dinastijos. „Tėtis, dirbantis ugniagesiu gelbėtoju,  man  visada buvo pavyzdžiu. Kelis kartus bandžiau stoti į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, bet dėl sveikatos to padaryti  nepavyko.  O padėti gesinti gaisrus kaip savanoris ugniagesys, aš galiu. Kai tik turiu galimybę, kartu su ugniagesiais gelbėtojais budžiu 6-ojoje komandoje“,  - pasakoja jis.

Pasak Pavelo, savanorystė išmoko atsakomybės. „Būna pačių įvairiausių situacijų. Įgūdžiai, kurių tenka įgyti, labai praverčia. Nors visi žinome, kad kyla gaisrai, bet kaip elgtis jų metu daugelis net nenutuokia.  Būdamas savanoriu ugniagesiu visada galiu padėti kitiems“, - neabejoja jis. Beje, Pavelas,  dirbdamas  vandens  parke, prieš kelerius metus  yra išgelbėjęs skęstančio žmogaus gyvybę.    

Šiuo metu Lietuvoje yra  per 1780 savanorių ugniagesių,  iš jų 1300  talkina gesinant gaisrus, o kiti dalyvauja prevencinėje veikloje. Vien tik pernai savanoriai ugniagesiai  per 400 kartų vyko gesinti gaisrų.

 

 

 

UA-142322169-1