Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Pareigūnų vakcinacija būtina: gydymas ir reabilitacija kainuoja brangiau

Data

2018 12 04

Įvertinimas
3
misko-gaisras-71219976.jpg

Kadangi šalyje sergamumas erkių platinamomis ligomis nepaliaujamai didėja, erkinis encefalitas ir Laimo liga yra įtrauktos į profesinių ligų sąrašą. Todėl valstybė įpareigoja darbdavius pasirūpinti darbuotojais, kurie dirba miškuose, pakelėse, pievose, laukuose ar kitose atvirose vietose. Ugniagesiams taip pat dažnai tenka gesinti gaisrus ar atlikti gelbėjimo darbus atvirosiose teritorijose, todėl jie irgi skiepijami nuo erkinio encefalito.

Šiemet departamentui pavaldžių įstaigų pareigūnų skiepijimui nuo erkinio encefalito buvo skirta 60 vakcinų pirmajam ir antrajam skiepui ir 120 vakcinų trečiajam skiepui. Taip pat gauta 70 kvotų erkinio encefalito vakcinos trečiajam skiepui. VRM Medicinos centras skyrė dar 164 kvotas (1, 2 ir 3-iajam skiepams). Šiuo metu yra paskiepyta 61 proc. pareigūnų, tačiau skiepijimas dar vyksta. Skiepai pavaldžių įstaigų pareigūnams paskirstomi įvertinant erkinio encefalito paplitimą Lietuvoje bei gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose.

„Galima tik apgailestauti, kad šiandieninė situacija yra tokia, kad trūkstant lėšų negalima įgyvendinti teisės aktų ir tinkamai pasirūpinti pareigūnų sveikata, apsaugant juos nuo erkinio encefalito ir jo pasekmių, – sakė departamento direktorius Kęstutis Lukošius. – Departamentas kasmet teikia skiepų poreikį Vidaus reikalų ministerijai, tačiau jis tenkinamas tik iš dalies. Kadangi dalis pareigūnų negauna jiems reikalingų skiepų, pasekmių negalime prognozuoti. Beje, yra ir keletas atvejų, kai ugniagesiai susirgo erkiniu encefalitu. Mes negalime rizikuoti pareigūnų sveikata, todėl kitais metais planuojama lėšas pareigūnų skiepams skirti iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento biudžeto.“

Kadangi specifinio erkinio encefalito gydymo nėra, apsisaugoti nuo šios ligos ir jos pasekmių galima tik skiepijantis. Nuo erkinio encefalito reikėtų pasiskiepyti visiems, nes Lietuva priklauso padidėjusio pavojaus susirgti erkiniu encefalitu zonai.

UA-142322169-1