Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Nelaimė Laimės gatvėje

Data

2020 03 23

Įvertinimas
0
Gaisras Laimės gatvėje.jpg

Kovo 21 d., 13.23 val., Kauno ugniagesiai buvo iškviesti į Laimės gatvę gesinti liepsnojančio statybinio vagonėlio. Per kelias minutes atvykę į gaisro vietą ir įėję į vidų jie surado smarkiai apdegusį vyro kūną, o apmalšinę liepsnas – ir dar vieno žmogaus kūną. Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniojo inspektoriaus Konstantino Sazanskio, greičiausiai gaisras kilo nuo vagonėlyje buvusios krosnelės.

Kaip pasakojo kaimynai, statybiniame vagonėlyje gyveno vienas vyras, o pas jį nuolat ateidavo du draugai. Vyrai priklausė socialinės rizikos grupei. Nelaimės metu vagonėlyje jie buvo dviese.

„Medinio vagonėlio viduje buvo ketaus krosnelė, jos dūmtraukis išvestas pro langą. Priešais krosnelę grindys pradegusios kiaurai, pakuros durelės praviros. Elektros vagonėlyje nebuvo. Tad labiausiai tikėtina, kad gaisras kilo nuo krosnelės. Vagonėlis stovėjo apleisto gyvenamojo namo kieme. Name niekas negyvena. Tai jau antras atvejis šiemet Kauno apskrityje, kai statybiniame vagonėlyje gaisro metu žūsta du žmonės. Vasario 5 d. Kauno rajone, Alšėnų kaime, vagonėlyje taip pat nuo krosnies kilo gaisras ir žuvo du žmonės – vyras ir moteris“, – sakė K. Sazanskis.

Pasak pareigūno, gaisrai statybiniuose vagonėliuose dažniausiai kyla dėl to, jog žmonės juos netvarkingai įsirengę, neišlaikyti reikiami atstumai nuo šildymo įrenginių, dūmtraukiai išvesti pro langus, o juose įsikūrusieji dažniausiai priklauso socialinės rizikos grupei.

Šiemet statybiniuose vagonėliuose jau kilo 5 gaisrai. Jų metu žuvo 4 žmonės. Pernai gaisrų tokiuose vagonėliuose buvo 20, tačiau aukų gaisruose išvengta. Dažniausios gaisrų priežastys – netvarkingos krosnys, netvarkingi elektros įrenginiai, neatsargus žmonių elgesys.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje gaisruose jau žuvo 31 žmogus. Pernai per tą patį laikotarpį žuvusiųjų buvo 26.

UA-142322169-1