Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Lietuvos stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai – čempionato nugalėtojai

Data

2019 07 08

Įvertinimas
1
Mozelis 1.jpg

Liepos 7 d. Mozelyje, Vokietijos Federacinėje Respublikoje, pasibaigusiame Tarptautiniame stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate triumfavo lietuviai. Pasak stipriausiųjų ugniagesių, Lietuvos komanda okupavo visą apdovanojimų pakylą. Mūsų šalies ugniagesiai iškovojo pirmąją vietą estafetės rungtyje, įveikę Čekijos komandą, kuriai buvo paskolintas Romualdas Vilimas, ir Lenkijos atstovus. Absoliučiu nugalėtoju bendroje įskaitoje tapo Jurgis Rumiancevas (laikas 1.21). Jis pagerino ir savo asmeninį rezultatą. Pirmąją vietą M30 kategorijoje ir antrąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Mindaugas Valaitis (laikas 1.25).

Tandemų (dvejetų) rungtyje nepralenkiami buvo ir čempionais tapo Mindaugas Valaitis ir Andrius Ašmontas. Biržų PGT ugniagesiai gelbėtojai Romualdas Vilimas ir Marius Gasparėnas užėmė antrąją vietą. Lietuvos komanda tapo ir „Best Team“ kategorijos nugalėtoja.

„Pergalės tikrai nesitikėjau. Kad kažkurioje rungtyje būsiu pirmas, tikėjausi, bet kad būsiu absoliučiai pirmas – tikrai ne... – negalėjo savo pergale patikėti  J. Rumiancevas, įveikęs per 270 sportininkų. – Sunku gal ir nebuvo, streso ir įtampos nejaučiau, tik buvo labai karšta, oras įkaito per 30 laipsnių, savo starto laukiau beveik visą dieną – bėgau tik 17 valandą, visą laiką reikėjo palaikyti kolegas. Įtampa atsirado tik tada, kai prabėgo Mindaugas Valaitis ir pamačiau, kad jis pagerino savo laiką...“

Bet azartas ir noras laimėti Jurgiui padėjo aplenkti ir šį patyrusį kolegą. „Dabar aukštai kartelę išsikėlęs esu, nežadu jos nuleisti nei per Europos čempionatą rudenį, nei kitais metais Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų varžybose,“ – sako jis.

J. Rumiancevas šiose varžybose dalyvauji septyneri metai: „Daug darbo įdėjau. Žiemą sporto salėje dirbu su krūviais, vasarą šlifuoju techninę rungčių dalį. Mes lietuviai – darbininkai. Užsieniečiai treniruojasi pritaikytose aikštelėse su manekenais, o mes – su senomis padangomis... Bet viską atperka varžybos ir bendravimas su komandos nariais. Nors komanda irgi kasmet vis kita, vis nauji iššūkiai.“

Ugniagesiu gelbėtoju, o dabar skyrininku, J. Rumiancevas dirba aštuoneri metai. Jis taip pat yra ir naras. Pasak Jurgio, šis darbas jam įdomiausias. Birželį J. Rumiancevas įdėjo daug pastangų, kad Kvėdarnos seniūnijoje tvenkinyje rastų nuskendusios šešiolikmetės kūną. „Keičiau vieną nardymo balioną po kito, kad surasčiau tą mergaitę, ieškojau jos tris valandas, kol pavyko ją aptikti,“ – sakė jis.

Kai nebudi gaisrinėje, J. Rumiancevas dirba techniniu naru Klaipėdos uoste. „15-18 metrų gylyje pjaunu ir virinu metalą. To išmokau čia dirbdamas. Naro darbas man įdomesnis nei gesinti gaisrus,“ – teigia jis. Beje, prieš čempionatą Vokietijoje jis parą laiko gesino Traksėdžių gaisrą.

Čempionate Vokietijoje Andrius Ašmontas užėmė 2-ąją vietą M30 kategorijoje ir 4-ąją bendroje įskaitoje (laikas 1.27), Gintautas Samauskis – 5-ąją vietą M18 kategorijoje ir 8 vietą bendroje įskaitoje (laikas 1.30), Romualdas Vilimas – 6-ąją vietą M18 kategorijoje ir 11-ąją vietą bendroje įskaitoje (laikas 1.31), Karolis Gražinis – 8-ąją vietą M30 kategorijoje ir 18-ąją vietą bendroje įskaitoje (laikas 1.37), Marius Gasparėnas – 17-ąją vieta M30 kategorijoje ir 39 vietą bendroje įskaitoje (laikas 1.47). Beje, G. Samauskis ir  R. Vilimas pagerino ir asmeninius rezultatus.

 

UA-142322169-1