Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Gausėja savanorių ugniagesių gretos

Data

2018 12 06

Įvertinimas
2
Savanoriai 11.jpeg

Gruodžio  6 d.  Klaipėdos apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai išskirtinė diena – 10  klaipėdiečių, išklausę įvadinius mokymus, tapo pirmaisiais savanoriais ugniagesiais, vykdančiais gaisrų prevenciją Klaipėdos apskrityje.

„Prie mūsų kolektyvo prisijungė daug iniciatyvių, motyvuotų būsimųjų savanorių ugniagesių, dirbsiančių prevencijos srityje. Jūs esate pirmieji Klaipėdos apskrityje, todėl mūsų visų laukia įdomus ir prasmingas darbas“, – pretendentams į savanorius ugniagesius padėkojo valdybos viršininkas Marius Garbenis. Savanoriauti prevencijos srityje nusprendė aktyvūs, įvairių socialines paslaugas gyventojams teikiančių įstaigų darbuotojai ir atstovai.

Savanoriai ugniagesiai buvo supažindinti su civilinės saugos ir gelbėjimo sistema Lietuvoje, savanorystės istorija ir raida, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos struktūra, aptarnaujamos teritorijos specifika, gaisrų ir gelbėjimo darbų statistika, ugniagesio gelbėtojo profesija.  Pasidalinta gaisrinės saugos žiniomis, ypač akcentuojant gaisrinės saugos reikalavimus gyvenamajam sektoriui.  Taip pat aptartos bendradarbiavimo galimybės, mažinant gaisrų ir juose žūvančiųjų skaičių, bendrų prevencinių renginių vizija.

Klausytojai teorines žinias panaudojo praktiškai – mokėsi naudotis ugnies gesintuvais. Ugniagesiai gelbėtojai supažindino juos ir su gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų įranga bei technika, išsamiai papasakojo apie savo profesiją.

Įteikus savanorių ugniagesių pažymėjimus ir atpažinimo ženklus, pasirašius savanoriškos veiklos sutartis, užvirė diskusijos, kaip būtų galima efektyviai skleisti įgytas prevencines žinias ir kokius naudingus visuomenei darbus reikėtų nuveikti.

 

 

UA-142322169-1